
Beurzen op Wall Street opnieuw omlaag, Tesla tussen sterke dalers
NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde woensdag tot de dalers op de aandelenbeurzen van New York met een min van 4 procent. De fabrikant van elektrische auto's lijkt te lijden onder de opmars van concurrent BYD. Dat Chinese bedrijf nam dinsdag de koppositie over van Tesla, als 's werelds bestverkopende elektrische autoproducent in het vorige kwartaal.
Beleggers keken verder met name uit naar de notulen van de laatste vergadering van de Federal Reserve in december. Daaruit kwam naar voren dat beleidsmakers er steeds meer van overtuigd zijn dat de inflatie onder controle is. Er was zelfs sprake van groeiende bezorgdheid over de schade die "al te restrictief" rentebeleid de economie kan toebrengen. Zo staat de rente in de Verenigde Staten inmiddels al enige tijd op het hoogste niveau sinds 2001.
Uit de notulen wordt echter niet meteen duidelijk wanneer de rente dan precies weer omlaag gaat. Zo zeggen verschillende beleidsmakers dat verlagingen "gepast zouden zijn tegen het einde van 2024". Anderen zeggen dat de rente langer op het huidige niveau zou kunnen blijven dan op dit moment wordt verwacht. De Fed-functionarissen benadrukten nogmaals dat nieuwe stappen in ieder geval "voorzichtig" genomen moeten worden.
Olieprijzen
Wall Street reageerde gematigd op de notulen, ook al namen veel beleggers hun winst na het sterke beursjaar 2023. De Dow-Jonesindex sloot de handelsdag 0,8 procent lager af op 37.430,19 punten. De brede S&P 500 verloor ook 0,8 procent, tot 4704,81 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 1,2 procent tot 14.592,21 punten.
Chevron en Exxonmobil stegen respectievelijk 1,9 procent en 0,8 procent. De olieconcerns profiteerden van de gestegen olieprijzen. Zo ging de prijs van een vat Amerikaanse olie 3,8 procent in prijs omhoog, tot 73,03 dollar. Brentolie werd 3,5 procent duurder op 75,52 dollar. Onder meer de situatie in de Rode Zee, de belangrijke doorvoerroute voor olie die door veel rederijen vermeden wordt, stuwde de prijzen op. Ook het stilleggen van het grootste olieveld van Libië, goed voor 300.000 vaten ruwe olie per dag, droeg bij aan de prijsstijgingen.
Adviesverlaging
Apple daalde opnieuw, met 0,8 procent. Een dag eerder leverde het techconcern achter onder meer de iPhone nog bijna 4 procent in. Aanleiding was toen een adviesverlaging door analisten van Barclays, die de verkoop van de iPhone 15 laag inschatten. De iPhone 16 zou het volgens hen naar verwachting niet veel beter gaan doen.
De euro was 1,0921 dollar waard, tegen 1,0914 dollar bij het slot van de beurzen in Europa.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een importheffing van 50 procent aangekondigd voor producten uit Brazilië. Het gaat om een van de hoogste tot nu toe aangekondigde heffingen die in augustus van kracht worden.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. De vrijgekomen notulen van de laatste vergadering van de Federal Reserve voedden de hoop bij beleggers op een renteverlaging later dit jaar. Dat de inflatie nog kan oplopen door alle importheffingen van president Donald Trump lijkt zo'n rentestap niet in de weg te hoeven staan, kwam ook uit de stukken naar voren.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin heeft een nieuw recordniveau bereikt. De waarde van 's werelds meest verhandelde cryptomunt steeg woensdag omstreeks 22.00 uur (Nederlandse tijd) kortstondig voorbij 112.000 dollar.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - London Tunnels wil na een jaar alweer van het Damrak verdwijnen. Het Britse bedrijf maakte in juni vorig jaar zijn debuut op de Amsterdamse beurs om geld op te halen om in Londen een ondergronds tunnelcomplex uit de Tweede Wereldoorlog open te stellen voor toeristen. Nu denkt de onderneming dat Beursplein 5 toch niet de meest effectieve of kostenefficiënte weg is om de benodigde financiering veilig te stellen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De manier waarop Houthi-rebellen het vrachtschip Magic Seas tot zinken hebben gebracht in de Rode Zee is enorm schrikken, zegt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR). "Ik schrik daarvan, het ziet er zo professioneel uit", vindt KVNR-directeur Annet Koster over verspreide beelden van de aanval op de Magic Seas.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is Stichting Massaschade & Consument niet gelukt om met een rechtszaak tegen ABN AMRO compensatie af te dwingen voor een groep zakelijke klanten die jarenlang te veel rente zou hebben betaald. De organisatie stelde dat veel mkb'ers met een doorlopend krediet met variabel rentetarief zijn gedupeerd doordat de bank hun rente na 2008 niet liet meedalen met de marktrente. De rechtbank in Amsterdam oordeelt dat de ondernemers namens wie de claim is ingediend te veel van elkaar verschillen voor zo'n collectieve zaak en verklaart Stichting Massaschade & Consument niet-ontvankelijk.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw importheffingen aangekondigd voor een reeks landen. Het gaat om landen die de afgelopen maanden geen handelsdeals met de Verenigde Staten wisten te sluiten.
10 uur geleden