Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen onderuit door virusvrees

Beurzen onderuit door virusvrees

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam ging maandag hard onderuit. Ook de andere Europese beurzen lieten flinke verliezen zien aan het begin van een drukke week met veel bedrijfsresultaten en rentebesluiten van de Amerikaanse en Britse centrale banken. De handel werd echter gedomineerd door de snelle verspreiding en het oplopende dodental van het coronavirus, dat nu ook in Europa is gesignaleerd.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,2 procent lager op 606,87 punten. De MidKap kelderde 1,8 procent tot 921,18 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs leverden 1,4 procent in.

In China is het dodental door het coronavirus opgelopen tot zeker tachtig mensen. Het aantal besmettingen is gestegen naar meer dan 2700. Ook zijn besmettingen vastgesteld in onder meer Japan, Zuid-Korea, Frankrijk, Canada, de Verenigde Staten en Thailand.

Luxeproducten

Europese verkopers van luxeproducten gingen in de uitverkoop. China is een belangrijke markt voor deze bedrijven. In Parijs raakten de modehuizen LVMH, Kering en Hermès tot 2,7 procent kwijt. Ook het Franse cosmeticaconcern L'Oréal (min 2,7 procent) moest het ontgelden. In Londen zakte modemerk Burberry 4,8 procent en het Zwitserse luxeconcern Richemont verloor 2,6 procent.

Bedrijven uit de reisbranche, zoals luchtvaartmaatschappijen en boekingssites, werden eveneens van de hand gedaan. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM zakte ruim 4 procent en was daarmee de grootste daler bij de middelgrote bedrijven op het Damrak. In Frankfurt daalde Lufthansa 5,2 procent.

Olieprijzen gezakt

Staalfabrikant ArcelorMittal kampte met de zorgen over de economische impact van het virus en behoorde tot de staartgroep in de AEX met een verlies van 3,2 procent. In de MidKap profiteerde beursintermediair Flow Traders juist van de onrust op de financiële markten en was de grote winnaar met een plus van 2,3 procent.

De olieprijzen gingen flink omlaag door de angst dat mensen minder gaan reizen door het coronavirus. Een vat Amerikaanse olie werd 2,4 procent goedkoper op 52,89 dollar. Brentolie zakte 2,2 procent in prijs tot 59,34 dollar per vat. De euro was 1,1029 dollar waard tegen 1,1023 dollar op vrijdag.

Meer uit Financieel

Overlijden Franse baby's mogelijk niet te linken aan babyvoeding

PARIJS (ANP/BELGA) - Het kan moeilijk worden om met zekerheid de doodsoorzaak vast te stellen van de Franse baby's van wie het overlijden onlangs in verband is gebracht met teruggeroepen babyvoeding. Daarvoor hebben Franse autoriteiten gewaarschuwd.

56 minuten geleden
Israëlische economie groeit sterker dan verwacht in 2025

TEL AVIV (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in 2025 sterker gegroeid dan verwacht. Volgens het Israëlische statistiekbureau groeide het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, vorig jaar met 3,1 procent. Dat is hoger dan de voorspellingen van zowel het ministerie van Financiën als de centrale bank, die uitgingen van een groei van 2,8 procent.

58 minuten geleden
Voorzitter hotelketen Hyatt treedt af om contacten met Epstein

NEW YORK (ANP/AFP/DPA) - Voorzitter Thomas Pritzker van de grote internationale hotelketen Hyatt legt zijn functie neer vanwege zijn contacten met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. De 75-jarige miljardair behoort tot de erfgenamen van de familie die Hyatt heeft opgericht.

1 uur geleden
Nieuwe motoren iets minder populair, tweedehandsverkoop op record

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is vorig jaar voor het eerst in ruim tien jaar teruggelopen. In totaal zijn 19.608 motorfietsen op kenteken gezet, 211 stuks minder dan in 2024, blijkt uit cijfers van RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt. Vergeleken met tien jaar geleden is de verkoop van nieuwe motorfietsen met ruim de helft gestegen.

2 uur geleden
Blaricum lost Laren af als gemeente met duurste woningen

DEN HAAG (ANP) - De duurste woningen stonden afgelopen jaar gemiddeld gezien in Blaricum. Daarmee neemt de Noord-Hollandse gemeente de eerste plek over van het naastgelegen Laren. In het Gooise Blaricum kostte een huis vorig jaar gemiddeld ruim 1,1 miljoen euro, Laren zakte naar de derde plek met een gemiddelde verkoopsom van bijna 978.000 euro. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster.

2 uur geleden
Ierse waakhond start onderzoek naar Grok om uitkleedfunctie

DUBLIN (ANP/RTR/AFP) - De Ierse waakhond voor gegevensbescherming is dinsdag een onderzoek gestart naar X vanwege het genereren van seksueel getinte afbeeldingen, waaronder het laten uitkleden van mensen op foto's, door Grok, het AI-product van Elon Musk. Het onderzoek is de nieuwste stap in een internationale tegenreactie tegen Grok.

2 uur geleden
Zakenblad: VW gaat tientallen miljarden extra bezuinigen

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Volkswagen wil met een nieuw besparingsprogramma de kosten met zo'n 60 miljard euro terugdringen, veel meer dan tot nu toe was voorzien. Dat meldt zakenblad Manager Magazin op basis van ingewijden. Hiermee moeten de kosten tegen 2028 met 20 procent dalen.

10 uur geleden