Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen omlaag door recessievrees, Porsche omhoog bij debuut

Beurzen omlaag door recessievrees, Porsche omhoog bij debuut

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen stonden donderdag in het rood. De vrees voor een diepe economische recessie hing weer boven de markten. In Frankfurt ging autobouwer Porsche naar de beurs. Dat debuut verliep goed, het aandeel Porsche steeg op de eerste handelsdag.

De AEX-index in Amsterdam noteerde rond het middaguur 0,7 procent in de min op 636,82 punten. De MidKap zakte 1,1 procent tot 841,53 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs, Londen en Frankfurt leverden tot 1,2 procent in.

Porsche boekte een koerswinst van circa 4 procent. Met de beursgang van het automerk uit Stuttgart haalde moederbedrijf Volkswagen 9,4 miljard euro op, waarmee het de grootste aandelenverkoop in Frankfurt is sinds 1996. De beurswaarde van Porsche bedraagt nu ongeveer 77 miljard euro, waarmee het merk duurder is dan zijn rivalen BMW en Mercedes-Benz. Moederconcern Volkswagen verloor ruim 3 procent.

Randstad grootste daler

In de AEX was uitzender Randstad de grootste daler met een verlies van bijna 8 procent. Randstad noteert ex-dividend, wat betekent dat het aandeel geen recht meer geeft over het dividend van de afgelopen periode. Supermarktconcern Ahold Delhaize volgde met een min van 3,2 procent. Was- en levensmiddelenbedrijf Unilever voerde de spaarzame stijgers aan met een plus van 1,2 procent.

In de MidKap was kunstmestproducent OCI koploper met een stijging van 2,3 procent. Speciaalchemiebedrijf Corbion was hekkensluiter bij de middelgrote fondsen op het Damrak met een daling van 2,8 procent.

H&M

In Stockholm werd kledingketen Hennes & Mauritz (H&M) 3,6 procent lager gezet door beleggers. Het Zweedse bedrijf heeft financieel flink te lijden van de beslissing om Rusland te verlaten vanwege de oorlog in Oekraïne. De kosten die daarmee gemoeid waren drukten stevig op de winst in het derde kwartaal van het gebroken boekjaar.

Het Britse winkelbedrijf Next ging 9 procent onderuit in Londen na een winstwaarschuwing. Next heeft last van de hoge inflatie omdat daardoor mensen meer de hand op de knip houden.

Oliekoers

De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,2 procent tot 82,28 dollar. Brentolie werd iets duurder op 89,41 dollar per vat. De euro noteerde 0,9689 dollar, tegen 0,9574 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

VS stellen hogere importheffingen op meubilair een jaar uit

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.

12 uur geleden
Verzekeraars ontvangen eerste schademeldingen na jaarwisseling

DEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.

13 uur geleden
Rome meldt meevaller bij dreigende pastaheffingen VS

ROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.

13 uur geleden
Lagarde ziet toetreding Bulgarije tot euro als 'krachtig symbool'

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".

16 uur geleden
Autoverkoop licht gestegen, hybrides en e-auto's populairder

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

16 uur geleden
Nieuwjaarsgroeten Nederlanders zorgen voor meer dataverkeer

ROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.

17 uur geleden
Vermoedelijk tientallen doden door explosie in Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.

17 uur geleden