Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York zetten opmars naar nieuwe recordstanden door

Beurzen New York zetten opmars naar nieuwe recordstanden door

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag opnieuw met winst gesloten, waarbij de Dow-Jonesindex en brede S&P 500 nieuwe recordstanden op de koersenborden hebben gezet. De stemming onder beleggers op Wall Street werd wederom vooral gesteund door de hoop dat de Amerikaanse centrale bank dit jaar de rente gaat verlagen.

De Dow steeg 0,4 procent tot 38.001,81 punten. Daarmee sloot de Dow voor het eerst boven de grens van 38.000 punten. De S&P 500 won 0,2 procent tot 4850,43 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq ging 0,3 procent vooruit tot 15.360,29 punten.

Voor handelaren in New York komt er een drukke week aan met cijfers van onder meer streamingdienst Netflix, levensmiddelenconcern Procter & Gamble, elektrische autofabrikant Tesla en chipproducent Intel. Ook wordt uitgekeken naar een Amerikaans inflatiecijfer en naar de persoonlijke bestedingen in december die vrijdag worden bekendgemaakt. Die cijfers spelen een belangrijke rol in het rentebeleid van de Federal Reserve.

Boeing

Boeing stond opnieuw in de belangstelling. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA heeft maatschappijen opgeroepen om ook vliegtuigen van het type 737-900ER van Boeing te inspecteren op loszittende onderdelen in het deurpaneel. De waarschuwing volgt op een eerder inspectieverzoek bij de 737 MAX 9. Van dat type toestel raakte eerder een deurpaneel los tijdens een vlucht. Het aandeel Boeing ging licht omlaag.

Macy's won 3,6 procent. De warenhuisketen heeft het overnamebod van 5,8 miljard dollar van investeerders Arkhouse en Brigade Capital afgewezen.

Winstwaarschuwing

De grote handelaar in landbouwproducten Archer-Daniels-Midland dook ruim 24 procent in het rood. Het bedrijf heeft zijn financieel directeur met verlof gestuurd en een winstwaarschuwing gegeven in verband met een onderzoek rond boekhoudkundige praktijken.

Biotechnoloog Gilead Sciences verloor meer dan 10 procent na een tegenvaller met testen van een middel tegen longkanker.

De euro was 1,0885 dollar waard, tegen 1,0889 dollar in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 2,4 procent duurder op 74,19 dollar. Brentolie steeg 1,6 procent in prijs tot 79,84 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bonden schorten stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV schorten de stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg in het cao-conflict bij het bedrijf. In de afgelopen tijd waren er vier 24-uursstakingen bij meerdere vestigingen van DHL Express. Volgens de bonden heeft de directie nu nieuwe toezeggingen gedaan.

43 minuten geleden
Onderzoek: 23.000 minder rokers door verkoopverbod tabak supers

AMSTERDAM (ANP) - Door het verbod op de verkoop van tabak in supermarkten, minisupers en nachtwinkels per 1 juli 2024 was het aantal rokers aan het einde van dat jaar naar schatting met 23.000 gedaald. Dat meldt SEO Economisch Onderzoek. Dat komt volgens de onderzoekers neer op een daling van circa 1 procent van het totaal aantal mensen dat rookt in Nederland.

47 minuten geleden
Verlies voor AEX-index, olieprijzen weer flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.

2 uur geleden
VS schrappen bank en potasbedrijven uit Belarus van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.

2 uur geleden
Duitsland neemt maatregelen rond prijzen aan de pomp

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse Bondsdag heeft een wet aangenomen die de sterke stijging van brandstofprijzen moet beteugelen. Vanaf april mogen tankstations enkel een keer per dag, rond het middaguur, hun prijzen verhogen. Prijzen verlagen mag de hele dag door. Overtredingen kunnen bestraft worden met boetes tot 100.000 euro.

3 uur geleden
Cyprus komt met steunmaatregelen om oorlog Midden-Oosten

NICOSIA (ANP/DPA/AFP) - De regering van Cyprus komt met een steunpakket van in totaal 200 miljoen euro voor huishoudens, boeren en de toeristische sector vanwege de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om tijdelijke verlagingen van de btw op levensmiddelen en stroom, een verlaging van de brandstofaccijns en subsidies aan boeren en hotels.

4 uur geleden
Schiphol kijkt naar zelf uitvoeren hulp passagiers met beperking

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol kijkt of het de hulp aan passagiers met een beperking zelf gaat uitvoeren, in plaats van die hulp uit te besteden aan andere bedrijven. Dat meldt een woordvoerster van de luchthaven donderdag, na kritiek van vakbond FNV.

4 uur geleden