Beurzen New York winnen na Chinese vergelding voor heffingen VS
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met winsten geëindigd. Beleggers waren voornamelijk opgelucht na de reactie van China op de importheffingen die de Verenigde Staten het Aziatische land hadden opgelegd. De tegenmaatregelen van Beijing lijken vooralsnog te wijzen op een beheerste reactie, zo is de teneur op Wall Street.
De Dow-Jonesindex won 0,3 procent tot 44.556,04 punten. De bredere S&P 500 won 0,7 procent tot 6037,88 punten en techgraadmeter Nasdaq sprong 1,4 procent omhoog tot 19.654,02 punten.
Gedurende de handelssessie waren er signalen dat de Amerikaanse president Donald Trump binnenkort zou praten met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Trumps handelsadviseur Peter Navarro zei zelfs dat dit gesprek dinsdag zou plaatsvinden, maar de president zelf zei vervolgens dat hij "geen haast heeft" met zulke gesprekken.
Beleggers bogen zich ook over kwartaalresultaten van grote beursgenoteerde bedrijven. Palantir Technologies verraste de markt positief en werd 24 procent meer waard. De leverancier van technologische diensten aan inlichtingen- en veiligheidsdiensten en strijdkrachten boekte meer winst dan verwacht. Vooral naar AI-software van Palantir is volgens topbestuurder Alex Karp een "ongetemde vraag".
Farmaceut Merck, buiten de VS en Canada bekend als MSD, was een opvallende daler met een verlies van 9 procent. Het bedrijf gaf een omzetverwachting voor dit jaar die tegenviel. Ook verkoopt het bedrijf voorlopig geen nieuwe doses meer van zijn HPV-vaccin Gardasil aan China, omdat daar nog veel ongebruikte voorraden zijn.
Branchegenoot Pfizer wist een eerdere koerswinst niet vast te houden, ondanks beter dan verwachte verkopen van zijn coronavaccin. Het aandeel sloot 1,3 procent lager.
NXP zakte 1,1 procent. De Nederlandse chipmaker, die een beursnotering heeft in New York, zag de winst dalen in 2024.
Streamingdienst Spotify maakte goede sier bij beleggers met een sterke stijging van het aantal betalende abonnees. Het van oorsprong Zweedse techbedrijf boekte ook voor het eerst een jaarwinst. Aandelen van Spotify eindigden ruim 13 procent hoger.
Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 72,55 dollar per vat. Brentolie verloor een fractie aan waarde tot 75,95 dollar per vat. De euro was 1,0385 dollar waard, tegen 1,0387 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De olieproducerende landen van OPEC+ zullen tijdens hun vergadering op zondag naar verwachting instemmen met een verdere verhoging van hun productiequota vanaf augustus. Dat zeggen bronnen tegenover persbureau Reuters. Hierdoor komt er extra olie op de markt op een moment dat de olieprijzen dalen, mede doordat de Straat van Hormuz geleidelijk weer volledig wordt opengesteld.
58 minuten geledenBONN (ANP) - Fietsfabrikant Accell, bekend van merken als Batavus, Lapierre en Raleigh, is te koop gezet door zijn nieuwe aandeelhouders. Een mogelijke koper is Dutech Holdings, een bedrijf uit Singapore dat ook andere Europese fietsmerken bezit.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM stelt de hervatting van vluchten naar Saudi-Arabië en Dubai nog langer uit door de onrust in het Midden-Oosten. Volgens de luchtvaartmaatschappij zal nu zeker tot en met 23 augustus niet worden gevlogen naar de Saudische steden Riyad en Dammam en naar Dubai. Medio juni meldde KLM nog tot en met 9 augustus niet naar die bestemmingen te vliegen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in juni 2,9 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee flink afgenomen vergeleken met de 3,5 procent in mei.
3 uur geledenWELLINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het is internetondernemer Kim Dotcom opnieuw niet gelukt om zijn uitlevering van Nieuw-Zeeland naar de Verenigde Staten tegen te houden. Een rechter in Wellington oordeelde in hoger beroep dat er geen juridische basis is om de uitlevering tegen te houden. Justitie in de VS wil de Duitser vervolgen omdat door zijn toedoen auteursrechten massaal zouden zijn geschonden.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De installatie van nieuwe windmolens en zonnepanelen stagneert. In het afgelopen kwartaal kwam er "niet of nauwelijks nieuw windvermogen bij", meldt het platform Energieopwek.nl. Nieuwe zonnepanelen worden momenteel niet veel geïnstalleerd, waarschijnlijk omdat de financieel gunstige salderingsregeling op 1 januari 2027 wordt afgeschaft.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in juni gedaald naar 2,8 procent op jaarbasis door een kleinere stijging van de energieprijzen. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming.
4 uur geleden