Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York winnen na Chinese vergelding voor heffingen VS

Beurzen New York winnen na Chinese vergelding voor heffingen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met winsten geëindigd. Beleggers waren voornamelijk opgelucht na de reactie van China op de importheffingen die de Verenigde Staten het Aziatische land hadden opgelegd. De tegenmaatregelen van Beijing lijken vooralsnog te wijzen op een beheerste reactie, zo is de teneur op Wall Street.

De Dow-Jonesindex won 0,3 procent tot 44.556,04 punten. De bredere S&P 500 won 0,7 procent tot 6037,88 punten en techgraadmeter Nasdaq sprong 1,4 procent omhoog tot 19.654,02 punten.

Gedurende de handelssessie waren er signalen dat de Amerikaanse president Donald Trump binnenkort zou praten met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Trumps handelsadviseur Peter Navarro zei zelfs dat dit gesprek dinsdag zou plaatsvinden, maar de president zelf zei vervolgens dat hij "geen haast heeft" met zulke gesprekken.

Beleggers bogen zich ook over kwartaalresultaten van grote beursgenoteerde bedrijven. Palantir Technologies verraste de markt positief en werd 24 procent meer waard. De leverancier van technologische diensten aan inlichtingen- en veiligheidsdiensten en strijdkrachten boekte meer winst dan verwacht. Vooral naar AI-software van Palantir is volgens topbestuurder Alex Karp een "ongetemde vraag".

Farmaceut Merck, buiten de VS en Canada bekend als MSD, was een opvallende daler met een verlies van 9 procent. Het bedrijf gaf een omzetverwachting voor dit jaar die tegenviel. Ook verkoopt het bedrijf voorlopig geen nieuwe doses meer van zijn HPV-vaccin Gardasil aan China, omdat daar nog veel ongebruikte voorraden zijn.

Branchegenoot Pfizer wist een eerdere koerswinst niet vast te houden, ondanks beter dan verwachte verkopen van zijn coronavaccin. Het aandeel sloot 1,3 procent lager.

NXP zakte 1,1 procent. De Nederlandse chipmaker, die een beursnotering heeft in New York, zag de winst dalen in 2024.

Streamingdienst Spotify maakte goede sier bij beleggers met een sterke stijging van het aantal betalende abonnees. Het van oorsprong Zweedse techbedrijf boekte ook voor het eerst een jaarwinst. Aandelen van Spotify eindigden ruim 13 procent hoger.

Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 72,55 dollar per vat. Brentolie verloor een fractie aan waarde tot 75,95 dollar per vat. De euro was 1,0385 dollar waard, tegen 1,0387 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen.

Meer uit Financieel

AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

7 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

8 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

10 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

12 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

12 uur geleden
Chipbedrijf Besi keldert op Damrak na berichten uit Zuid-Korea

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.

13 uur geleden
Kabinet zet streep door groot deel van nieuwe zzp-wet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).

15 uur geleden