Beurzen New York winnen na Chinese vergelding voor heffingen VS
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met winsten geëindigd. Beleggers waren voornamelijk opgelucht na de reactie van China op de importheffingen die de Verenigde Staten het Aziatische land hadden opgelegd. De tegenmaatregelen van Beijing lijken vooralsnog te wijzen op een beheerste reactie, zo is de teneur op Wall Street.
De Dow-Jonesindex won 0,3 procent tot 44.556,04 punten. De bredere S&P 500 won 0,7 procent tot 6037,88 punten en techgraadmeter Nasdaq sprong 1,4 procent omhoog tot 19.654,02 punten.
Gedurende de handelssessie waren er signalen dat de Amerikaanse president Donald Trump binnenkort zou praten met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Trumps handelsadviseur Peter Navarro zei zelfs dat dit gesprek dinsdag zou plaatsvinden, maar de president zelf zei vervolgens dat hij "geen haast heeft" met zulke gesprekken.
Beleggers bogen zich ook over kwartaalresultaten van grote beursgenoteerde bedrijven. Palantir Technologies verraste de markt positief en werd 24 procent meer waard. De leverancier van technologische diensten aan inlichtingen- en veiligheidsdiensten en strijdkrachten boekte meer winst dan verwacht. Vooral naar AI-software van Palantir is volgens topbestuurder Alex Karp een "ongetemde vraag".
Farmaceut Merck, buiten de VS en Canada bekend als MSD, was een opvallende daler met een verlies van 9 procent. Het bedrijf gaf een omzetverwachting voor dit jaar die tegenviel. Ook verkoopt het bedrijf voorlopig geen nieuwe doses meer van zijn HPV-vaccin Gardasil aan China, omdat daar nog veel ongebruikte voorraden zijn.
Branchegenoot Pfizer wist een eerdere koerswinst niet vast te houden, ondanks beter dan verwachte verkopen van zijn coronavaccin. Het aandeel sloot 1,3 procent lager.
NXP zakte 1,1 procent. De Nederlandse chipmaker, die een beursnotering heeft in New York, zag de winst dalen in 2024.
Streamingdienst Spotify maakte goede sier bij beleggers met een sterke stijging van het aantal betalende abonnees. Het van oorsprong Zweedse techbedrijf boekte ook voor het eerst een jaarwinst. Aandelen van Spotify eindigden ruim 13 procent hoger.
Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 72,55 dollar per vat. Brentolie verloor een fractie aan waarde tot 75,95 dollar per vat. De euro was 1,0385 dollar waard, tegen 1,0387 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
3 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Winkeliers die vuurwerk verkochten rond de jaarwisseling dreigen naar de rechter te stappen. Ze zijn ontevreden over de compensatie die het kabinet ze biedt voor het aanstaande vuurwerkverbod. Volgens hen is de vergoeding voor de misgelopen winst van één jaar te weinig.
3 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Chemieconcern Dow schrapt in Nederland 605 banen. Dat heeft het bedrijf laten weten aan medewerkers en personeelsvertegenwoordigers. De ingreep maakt deel uit van een wereldwijde reorganisatie.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn licht lager begonnen aan een nieuwe handelsdag, nadat een dag eerder nieuwe recordstanden bij de Amerikaanse hoofdgraadmeters op de koersenborden werden gezet. Beleggers op Wall Street deden het even voorzichtig aan nu het geweld in het Midden-Oosten weer is opgelaaid door Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein en Amerikaanse aanvallen op Iran.
4 uur geleden