Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York winnen na Chinese vergelding voor heffingen VS

Beurzen New York winnen na Chinese vergelding voor heffingen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met winsten geëindigd. Beleggers waren voornamelijk opgelucht na de reactie van China op de importheffingen die de Verenigde Staten het Aziatische land hadden opgelegd. De tegenmaatregelen van Beijing lijken vooralsnog te wijzen op een beheerste reactie, zo is de teneur op Wall Street.

De Dow-Jonesindex won 0,3 procent tot 44.556,04 punten. De bredere S&P 500 won 0,7 procent tot 6037,88 punten en techgraadmeter Nasdaq sprong 1,4 procent omhoog tot 19.654,02 punten.

Gedurende de handelssessie waren er signalen dat de Amerikaanse president Donald Trump binnenkort zou praten met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Trumps handelsadviseur Peter Navarro zei zelfs dat dit gesprek dinsdag zou plaatsvinden, maar de president zelf zei vervolgens dat hij "geen haast heeft" met zulke gesprekken.

Beleggers bogen zich ook over kwartaalresultaten van grote beursgenoteerde bedrijven. Palantir Technologies verraste de markt positief en werd 24 procent meer waard. De leverancier van technologische diensten aan inlichtingen- en veiligheidsdiensten en strijdkrachten boekte meer winst dan verwacht. Vooral naar AI-software van Palantir is volgens topbestuurder Alex Karp een "ongetemde vraag".

Farmaceut Merck, buiten de VS en Canada bekend als MSD, was een opvallende daler met een verlies van 9 procent. Het bedrijf gaf een omzetverwachting voor dit jaar die tegenviel. Ook verkoopt het bedrijf voorlopig geen nieuwe doses meer van zijn HPV-vaccin Gardasil aan China, omdat daar nog veel ongebruikte voorraden zijn.

Branchegenoot Pfizer wist een eerdere koerswinst niet vast te houden, ondanks beter dan verwachte verkopen van zijn coronavaccin. Het aandeel sloot 1,3 procent lager.

NXP zakte 1,1 procent. De Nederlandse chipmaker, die een beursnotering heeft in New York, zag de winst dalen in 2024.

Streamingdienst Spotify maakte goede sier bij beleggers met een sterke stijging van het aantal betalende abonnees. Het van oorsprong Zweedse techbedrijf boekte ook voor het eerst een jaarwinst. Aandelen van Spotify eindigden ruim 13 procent hoger.

Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 72,55 dollar per vat. Brentolie verloor een fractie aan waarde tot 75,95 dollar per vat. De euro was 1,0385 dollar waard, tegen 1,0387 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen.

Meer uit Financieel

Vliegtuigen wijken uit naar Maastricht door staking België

MAASTRICHT (ANP) - Het vliegveld van Maastricht verwacht in de komende dagen meer vluchten te verwerken door een grote staking in België. Meerdere maatschappijen laten hun vliegtuigen uitwijken, meldt Maastricht Aachen Airport zondag.

6 uur geleden
Veel uitval treinritten door staking in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.

9 uur geleden
Bloomberg: hernieuwde interesse mijnbouwer BHP in overname Anglo

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.

11 uur geleden
Chinese premier: economische samenwerking met Italië versterken

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.

12 uur geleden
Krant: EssilorLuxottica wil belang nemen in modehuis Armani

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.

14 uur geleden
Britse regering wil meer eigen productie belangrijke grondstoffen

LONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.

15 uur geleden
VS werken aan alternatieven voor importheffingen, meldt Bloomberg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

1 dag geleden