Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York verliezen fors na aankondiging heffingen Trump

Beurzen New York verliezen fors na aankondiging heffingen Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hard gedaald in de eerste handelsminuten, als reactie op de importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump alle andere landen heeft opgelegd. De breed samengestelde graadmeter S&P 500 zakte 3,2 procent tot 5486,73 punten. De heffingen, die een flinke rem kunnen zetten op de wereldhandel, zijn volgens beleggers erger dan ze al vreesden.

De Dow-Jonesindex zakte 2,9 procent tot 41.082,27 punten en techbeurs Nasdaq ging 4,4 procent omlaag tot 16.835,16 punten.

Door de heffingen neemt ook de vrees voor een wereldwijde recessie toe, vooral als landen vergeldingsmaatregelen nemen en er een grote handelsoorlog uitbreekt. De Europese Unie heeft al aangegeven tegenmaatregelen te nemen als verdere onderhandelingen met de VS niets opleveren. Ook China gaf aan terug te slaan. De VS waarschuwen voor nog hogere tarieven als landen besluiten vergeldingsmaatregelen te nemen.

Aziatische landen

Trump kondigde zeer hoge tarieven aan voor een aantal Aziatische landen, waaronder de economische grootmacht China en belangrijke kledingproducenten Bangladesh, Vietnam en Cambodja. Bedrijven die veel van hun producten daar laten maken leden zware koersverliezen, waaronder zwaargewicht Apple (min 8 procent) en sportkledingmerken Nike (min 11 procent) en Lululemon (min 10 procent). Autofabrikant Tesla, die veel voertuigen in China maakt, verloor bijna 4 procent.

De minnen volgen op eveneens sterke verliezen op aandelenbeurzen elders in de wereld. Zo sloot de beurs in Tokio 2,8 procent lager. De Stoxx 600, een graadmeter voor Europese beurzen, koerste donderdagmiddag ruim 2 procent lager.

Dollar

De dollar stond onder druk door de nervositeit rond de importheffingen. De euro steeg 2,3 procent ten opzichte van de Amerikaanse munt en was 1,1107 dollar waard.

Ook andere winkelbedrijven die veel goederen uit Azië halen gingen omlaag. Kledingverkopers Gap en Urban Outfitters zakten 15 en 13 procent. Schoenenmerken Skechers en Crocs verloren bijna 16 en 13 procent.

Meer uit Financieel

Goudprijs stijgt opnieuw naar recordhoogte

WASHINGTON (ANP/AFP) - De goudprijs is maandag naar recordhoogte gestegen, mede doordat investeerders optimistisch zijn dat de Amerikaanse centrale bank ook volgend jaar de rentetarieven zal verlagen.

6 minuten geleden
Goudprijs stijgt opnieuw naar recordhoogte

WASHINGTON (ANP) - De goudprijs is maandag naar recordhoogte gestegen, mede doordat investeerders optimistisch zijn dat de Amerikaanse centrale bank ook volgend jaar de rentetarieven zal verlagen.

1 uur geleden
Bedrijf achter Illy-koffie gaat volgend jaar produceren in de VS

TRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.

15 uur geleden
Duitse winkeliers vinden kerstverkopen dit jaar tegenvallen

BERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.

17 uur geleden
Duitse bedrijfsleven blij met terugkeer VK in Erasmusprogramma EU

LONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.

18 uur geleden
Schiphol en KLM 'continu' druk met nabrengen koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".

19 uur geleden
AI en Trump ook in 2026 belangrijkste thema's voor beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.

22 uur geleden