Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York tonen herstel van forse koersverliezen

Beurzen New York tonen herstel van forse koersverliezen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met winst geopend. Daarmee werd wat goedgemaakt van de forse koersverliezen een dag eerder toen zorgen over een dreigend faillissement van de grote Chinese vastgoedontwikkelaar Evergrande beleggers op Wall Street in de ban hielden. Die onzekerheid is nu even aan de kant geschoven. Verder gaat de aandacht uit naar de Federal Reserve die dinsdag begint aan zijn tweedaagse beleidsvergadering.

De Dow-Jonesindex stond kort na opening 0,7 procent hoger op 34.198 punten. De brede S&P 500 steeg 0,6 procent tot 4382 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq ging ook 0,6 procent vooruit tot 14.797 punten. Maandag lieten de hoofdgraadmeters nog minnen tot 2,2 procent optekenen door alle nervositeit rond een mogelijk faillissement van Evergrande en de gevolgen daarvan voor de Chinese economie en de wereldeconomie.

De grondstoffensector daalde opnieuw na de klappen een dag eerder. Zo verloren de staalbedrijven US Steel en Nucor tot 2 procent, terwijl mijnbouwer Freeport-McMoRan 1,1 procent daalde. De machinebouwers Caterpillar en Deere werden tot 0,4 procent lager gezet.

Olieprijzen

Oliefondsen als Chevron en ExxonMobil wonnen tot 0,5 procent, dankzij de hogere olieprijzen. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder op 70,86 dollar en Brentolie klom eveneens 0,8 procent tot 74,53 dollar per vat.

Olieconcern ConocoPhillips steeg 2,5 procent na het nieuws dat het bedrijf voor 9,5 miljard dollar alle bezittingen van Shell in het grootste olieveld van de Verenigde Staten overneemt. Het gaat daarbij om activiteiten in het olie- en gasrijke gebied Permian Basin, dat grotendeels in het westen van de staat Texas ligt.

Uber

Ook in de financiële sector was herstel te zien, met plussen voor de grote banken JPMorgan Chase, Bank of America en Wells Fargo tot 0,6 procent. Grote techfondsen als Amazon, Tesla en Google-moeder Alphabet boekten winsten tot 0,9 procent.

Taxidienst Uber noteerde kort na aanvang zo'n 7 procent in het groen. Uber kwam met een aanscherping van zijn financiële verwachtingen voor het derde kwartaal. Daarbij werd de onderkant van de verwachting voor de boekingen naar boven bijgesteld.

Apple werd 0,8 procent hoger gezet. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal werkt Apple aan technologie voor de iPhone die depressies en andere cognitieve stoornissen kan herkennen.

Meer uit Financieel

Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

38 minuten geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

2 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam daalt na patstelling Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.

2 uur geleden
Personeel Aldi België staakt om mogelijke opening op zondag

EKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.

3 uur geleden
Nederlanders eten recordaantal aardbeien in 2025

ZOETERMEER (ANP) - Nederlanders aten een recordaantal aardbeien in 2025. Dat meldt belangenvereniging GroentenFruit Huis. In totaal aten Nederlanders bijna zes reguliere bakjes per persoon.

3 uur geleden
Aandeelhouders Warner Bros. akkoord met overname door Paramount

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van Warner Bros. Discovery hebben ingestemd met de overname van het entertainment- en mediaconcern door concurrent Paramount Skydance. Door die deal van 110 miljard dollar (94 miljard euro) ontstaat een fusiebedrijf dat duizenden bekende films en series in huis heeft, naast veel Amerikaanse televisiezenders.

3 uur geleden
Twee resoluties van BP sneuvelen op aandeelhoudersvergadering

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van olieconcern BP hebben twee door het management aangedragen resoluties met een meerderheid weggestemd op de aandeelhoudersvergadering donderdag. Een teken voor de nieuwe topvrouw Meg O'Neill en nieuwe voorzitter Albert Manifold dat ze geen onvoorwaardelijke steun van de aandeelhouders hebben.

4 uur geleden