Beurzen New York sluiten overwegend licht hoger
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met overwegend kleine winsten de handel uitgegaan. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar de kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Citigroup en Wells Fargo. Daarnaast verklaarde voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve dat de Amerikaanse centrale bank nog niet zal overgaan tot het afbouwen van zijn opkoopprogramma's omdat de economie nog niet sterk genoeg is hersteld van de coronacrisis.
De grote banken in de Verenigde Staten zagen de winsten in de afgelopen periode sterk stijgen omdat grote sommen geld die eerder apart werden gezet om de coronacrisis op te kunnen vangen, weer werden vrijgegeven. Bij Bank of America was er wel enige teleurstelling over de prestaties want het aandeel zakte 2,5 procent. Citigroup leverde 0,3 procent in.
Wells Fargo, de grootste hypotheekverstrekker in de VS, wist beleggers wel te bekoren met de cijfers en werd 4 procent hoger gezet. Dat gold dan weer niet voor de resultaten van BlackRock. De koers van 's werelds grootste vermogensbeheerder daalde ruim 3 procent.
Dow-Jonesindex
De Dow-Jonesindex eindigde 0,1 procent in de plus op 34.933,23 punten. De breed samengestelde S&P 500 won 0,1 procent tot 4374,30 punten, maar de technologiebeurs Nasdaq verloor 0,2 procent tot 14.644,95 punten.
Delta Air Lines opende eveneens de boeken. De luchtvaartmaatschappij meldde weer evenveel vluchten binnen de VS uit te voeren voor vakanties dan in 2019. Zakenreizen en internationale vluchten bleven door de coronacrisis nog wel achter, waardoor de omzet uit ticketverkoop de helft lager was dan voor de pandemie uitbrak. Het aandeel zakte 1,6 procent. Branchegenoot American Airlines kwam met positieve vooruitzichten en won juist 3 procent.
Apple
Apple ging 2,4 procent vooruit naar een nieuw recordniveau. Het bedrijf verwacht dit jaar veel meer exemplaren van de nieuwste iPhone te verkopen dan in voorgaande jaren en heeft zijn leveranciers gevraagd om dit jaar 90 miljoen van de nieuwste generatie smartphones te bouwen, meldt persbureau Bloomberg. De afgelopen jaren waren dat er zo'n 75 miljoen.
De euro was 1,1833 dollar waard, tegen 1,1823 dollar bij het slot van de handel in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 3,4 procent goedkoper op 72,68 dollar. Brentolie kostte 2,7 procent minder op 74,39 dollar per vat. Dat had mede te maken met berichten dat er bij oliekartel OPEC en zijn bondgenoten een compromis is gesloten om de productie verder te verhogen.
Meer uit Financieel
AUSTIN (ANP) - Autoproducent Tesla heeft zijn toeleveranciers gevraagd geen in China gemaakte onderdelen meer te gebruiken voor auto's die in de Verenigde Staten worden geproduceerd. Leidinggevenden van de elektrische autofabrikant hebben moeite met de wisselende importtarieven in het handelsconflict tussen de VS en China. Dit bemoeilijkt de prijsstrategieën van het bedrijf, meldt The Wall Street Journal op basis van bronnen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie pleit voor minder regeldruk, "zodat boeren kunnen blijven produceren en consumenten toegang houden tot gezond en betaalbaar voedsel." De organisatie reageert hiermee op de voorspellingen van brancheverenigingen dat rundvlees volgend jaar nog fors duurder wordt.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een akkoord bereikt over de EU-begroting van 2026. Nederland, Finland en Oostenrijk hebben zich van stemming onthouden. Zweden stemde tegen. De landen vinden onder meer dat er te weinig wordt bezuinigd om dat vrijgekomen geld te besteden aan nieuwe prioriteiten. De vier voorzien daarmee een moeilijke opgave voor 2027. Ook Hongarije onthield zich van stemming.
8 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Tim Cook stapt mogelijk volgend jaar op als topman van het Amerikaanse technologiebedrijf Apple. De raad van bestuur en topmanagers bereiden zich voor op het vertrek van Cook na meer dan veertien jaar als leider van het bedrijf. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rundvlees, zoals biefstuk, hamburgers en rundergehakt, wordt volgend jaar opnieuw een stuk duurder, na de forse prijsstijgingen van dit jaar. Dit komt mede doordat in Nederland steeds meer boerenbedrijven verdwijnen door stikstofregels. "Het uitkopen van veehouderijen vindt nu plaats, dus de beschikbaarheid van vlees wordt hierdoor naar verwachting nog minder. Daardoor zullen de prijzen omhooggaan", zegt Marian Lemsom, directeur van Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS).
11 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techbedrijf Google gaat 40 miljard dollar investeren in drie nieuwe datacenters in Texas, in een wedloop tussen bedrijven om meer rekenkracht voor AI en dataverwerking te bemachtigen. Eerder investeerden concurrenten zoals OpenAI en Anthropic PBC al miljarden in datacenters in Texas.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kruidnoten zijn de afgelopen jaren een stuk duurder geworden, maar ze worden er niet minder door gegeten. Fabrikanten pasten de grootte van de zakken aan om zo de prijsstijging te dempen en dat lijkt te hebben gewerkt: mensen kopen nu vaker kleinere zakjes. Daardoor verkopen de belangrijkste producenten Van Delft en Bolletje alsnog ongeveer evenveel als een jaar eerder, laten ze weten aan persbureau ANP.
12 uur geleden