
Beurzen New York sluiten licht in de min
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine koersverliezen gesloten. Beleggers op Wall Street deden het even voorzichtig aan in aanloop naar het kwartaalcijferseizoen dat deze week gaat beginnen met resultaten van onder meer de grote banken in de Verenigde Staten. Ook komen woensdag belangrijke Amerikaanse inflatiecijfers naar buiten.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent lager op 34.378,34 punten. De breed samengestelde S&P 500 verloor 0,2 procent tot 4350,65 punten en technologiebeurs Nasdaq daalde 0,1 procent tot 14.465,92 punten.
De grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase maakt woensdag cijfers over de afgelopen periode bekend, waarmee het cijferseizoen in New York wordt afgetrapt. Ook de andere grote banken in de VS openen deze week de boeken. De belangstelling gaat onder meer uit naar de verwachtingen voor de komende tijd.
Inflatie
De inflatie speelt een belangrijke rol bij het beleid van de Federal Reserve, de koepel van centrale banken in de VS. De laatste tijd loopt de inflatie hard op, vooral vanwege de sterk stijgende energieprijzen. De Fed kan mogelijk sneller zijn steunprogramma's voor de economie kan gaan afbouwen om de hoge inflatie te beteugelen. De Fed heeft al aangekondigd dit jaar te willen beginnen met de afbouw van zijn maandelijkse opkoopprogramma van obligaties.
Bij de bedrijven stond Tesla (plus 1,7 procent) in de aandacht. De fabrikant van elektrische auto's zag zijn leveringen van in China gemaakte wagens in september voor de tweede maand op rij toenemen.
General Motors
General Motors (GM) werd 1,5 procent hoger gezet. Het autoconcern maakte met het Zuid-Koreaanse LG Electronics afspraken over het terugvorderen van 1,9 miljard dollar aan kosten rond een terugroepactie van de accu van de Chevrolet Bolt. Die batterij kon zomaar in brand vliegen, waardoor GM meer dan 140.000 Bolts moest terugroepen naar de garage om de accu te vervangen.
De Duitse biotechnoloog CureVac, die ook een notering heeft op Wall Street, ging 4,6 procent onderuit. CureVac stopt met de ontwikkeling van een coronavaccin.
De euro was 1,1529 dollar waard, tegen 1,1533 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa. Een vat Amerikaanse olie was vrijwel onveranderd op 80,52 dollar en Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 83,26 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEARBORN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Ford Motor verwacht dit jaar een klap van ongeveer 1,5 miljard dollar (zo'n 1,3 miljard euro) door de importheffingen van president Donald Trump. De Amerikaanse autofabrikant heeft daarnaast zijn financiƫle verwachtingen voor het hele jaar opgeschort.
49 minuten geledenDEARBORN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Ford Motor verwacht dit jaar een klap van ongeveer 1,5 miljard dollar (zo'n 1,3 miljard euro) door de importheffingen van president Donald Trump. De Amerikaanse autofabrikant heeft daarnaast zijn financiƫle verwachtingen voor het hele jaar opgeschort.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, komt terug op plannen om een commercieel bedrijf met een winstoogmerk te worden. Het bedrijf meldt in een verklaring dat zijn non-profittak de controle blijft houden over OpenAI, terwijl de winstgevende divisie wordt omgevormd tot een maatschappelijke onderneming.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street sloot maandag met kleine verliezen, na de opmars vorige week. Beleggers verwerkten de aankondiging van president Donald Trump om een heffing van 100 procent in te voeren op films die buiten de Verenigde Staten zijn geproduceerd. Entertainmentconcerns daalden op de aandelenbeurzen in New York.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft nog geen definitieve beslissingen genomen over de heffing van 100 procent op films die buiten de Verenigde Staten zijn geproduceerd. Dit heeft een woordvoerder van het Witte Huis maandag gezegd over de maatregel die Trump zondag aankondigde.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse sportschoenenmerk Skechers wordt overgenomen door investeringsfonds 3G Capital. De deal wordt naar verwachting in het derde kwartaal van dit jaar afgerond, waarna het schoenenmerk van de beurs in New York verdwijnt.
9 uur geledenDEURNE (ANP) - De faillissementsaanvraag die een toeleverancier van Ebusco voor het bedrijf heeft ingediend, is ingetrokken. Dit meldt de elektrische bussenbouwer maandag. De rechtszaak hierover, die dinsdag zou plaatsvinden, gaat niet meer door.
10 uur geleden