Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York sluiten in het rood, Amazon winnaar

Beurzen New York sluiten in het rood, Amazon winnaar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met rode cijfers gesloten, na de flinke plussen een dag eerder. De zorgen over de bloedige oorlog in Oekraïne hingen boven de markt nadat gesprekken over een staakt-het-vuren op hoog niveau geen resultaat hadden opgeleverd. Ook ging de aandacht van beleggers op Wall Street uit naar nieuwe inflatiecijfers. Amazon stond bij de winnaars door het nieuws dat het webwinkelconcern zijn aandelen gaat splitsen en voor 10 miljard dollar aan eigen aandelen gaat inkopen.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent lager op 33.174,07 punten. De breed samengestelde S&P 500 verloor 0,4 procent tot 4259,52 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq daalde 1 procent tot 13.129,96 punten.

Het leven voor Amerikanen is in februari opnieuw duurder geworden. De consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld stegen met 7,9 procent ten opzichte van een jaar geleden. In januari bereikte de inflatie met 7,5 procent al het hoogste niveau in veertig jaar. De oorlog in Oekraïne dreigt de inflatie nog verder aan te jagen, doordat prijzen voor energie, metaal en graan sterk stijgen.

Goldman Sachs

De ministers van Buitenlandse Zaken van Rusland en Oekraïne overlegden donderdag voor het eerst sinds de uitbraak van de oorlog. Het overleg leverde echter geen resultaat op. Wel toonden beide landen zich bereid de gesprekken een vervolg te geven.

Zakenbank Goldman Sachs (min 1,8 procent) maakte bekend te vertrekken uit Rusland. Ook de grote bank JPMorgan Chase (min 1,2 procent) zei dat het zijn Russische activiteiten gaat afbouwen.

Amazon

Amazon steeg 5,4 procent. De aandeelhouders krijgen voor elk aandeel dat ze bezitten er twintig nieuwe voor terug. De koers van een aandeel Amazon is momenteel meer dan 2900 dollar en dat maakt de aandelen onbereikbaar voor veel kleine beleggers. Door de aandelensplitsing kunnen ze meer verhandeld worden. Eerder dit jaar kondigde Google-moeder Alphabet ook al een aandelensplitsing aan.

CrowdStrike dikte ruim 12 procent aan. Het cyberbeveiligingsbedrijf verhoogde zijn verwachtingen na beter dan verwachte resultaten.

De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 2,2 procent tot 106,34 dollar. Brentolie werd 1,3 procent goedkoper op 109,75 dollar per vat. De euro was 1,0983 dollar waard, tegen 1,1004 dollar bij het slot van de Europese beurshandel.

Meer uit Financieel

Wachtlijst voor stroomaansluiting bij Alliander loopt terug

ARNHEM (ANP) - Alliander, het bedrijf achter netbeheerder Liander, heeft voor het eerst zijn wachtlijst voor de stroomaansluiting van bedrijven kunnen verkleinen. Mede dankzij oplossingen voor slimmer energieverbruik konden in het eerste halfjaar 1800 bedrijven worden aangesloten. Dat meldt Alliander in zijn halfjaarverslag.

1 uur geleden
AEX opent licht hoger, Shell bij dalers door lagere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met winst aan de nieuwe handelsweek begonnen. De aandacht van beleggers bleef uitgaan naar het Midden-Oosten. De olieprijzen daalden flink door een gevechtspauze tussen de Verenigde Staten en Iran.

1 uur geleden
Olie- en gasprijzen flink omlaag door gevechtspauze in Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olie- en gasprijzen zijn maandag flink gezakt nadat de Verenigde Staten hun aanvallen op Iran hebben opgeschort. Nu hopen handelaren erop dat de spanningen in het Midden-Oosten afnemen en de versperring van de Straat van Hormuz binnenkort voorbij is. Dan zouden olie- en gastankers weer normaal uit de Perzische Golf kunnen varen.

1 uur geleden
Chinees chipbedrijf CXMT verzesvoudigt in waarde bij beursdebuut

SHANGHAI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Het Chinese chipbedrijf CXMT heeft maandag bij zijn debuut op de beurs van Shanghai een koerssprong van 472 procent gemaakt. Dat betekent dat de waarde ongeveer is verzesvoudigd. Hierdoor is de fabrikant van geheugenchips direct het grootste beursgenoteerde bedrijf van het Chinese vasteland geworden, dus uitgezonderd bedrijven met een notering in bijvoorbeeld Hongkong.

2 uur geleden
Handbak verdwijnt langzaam uit het Nederlandse wagenpark

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van alle auto's in Nederland is inmiddels een automaat, een verdubbeling vergeleken met bijna tien jaar geleden. Die verschuiving komt vooral door de sterke opmars van elektrische en hybride auto's. Deze auto's zijn standaard uitgerust met een automatisch versnellingssysteem.

5 uur geleden
Olieprijzen dalen flink door gevechtspauze tussen de VS en Iran

LONDEN (ANP) - De olieprijzen zijn maandag flink gedaald nadat de Verenigde Staten dit weekend hun luchtaanvallen op Iran pauzeerden. Brentolie, de belangrijkste indicator voor olie uit het Midden-Oosten, daalde met ongeveer 6 procent tot rond de 91 dollar per vat. Vorige week kwam de prijs van Brentolie kort boven de 100 dollar per vat uit.

8 uur geleden
Problemen met watervoorziening op Londense luchthaven Gatwick

HORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.

19 uur geleden