Beurzen New York sluiten daags na Fed-besluit opnieuw lager
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn na een wisselvallige sessie met kleine verliezen geëindigd. Een dag eerder sloten de belangrijkste graadmeters op Wall Street fors lager na een nieuwe renteverhoging door de Federal Reserve. Daarbij liet Fed-preses Jerome Powell doorschemeren ook door te gaan met rentestappen als die een recessie zouden veroorzaken, zolang dit beleid de inflatie maar beteugelt.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent lager op 30.076,68 punten. De S&P 500 verloor 0,8 procent tot 3.757,99 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 1,4 procent tot 11.066,81 punten.
Naast de Fed verhoogden onder andere de centrale banken van Verenigd Koninkrijk, Zwitserland en Noorwegen de rentes. Daardoor stegen de rendementen op staatsobligaties hard, waardoor aandelen in de regel minder aantrekkelijk worden.
Tesla
FedEx won 0,8 procent na een kwartaalupdate. Het logistiek concern kondigde aan dit boekjaar tot 2,7 miljard dollar aan kostenbesparingen te willen doorvoeren. Die zijn nodig omdat verslechterde marktomstandigheden en hogere personeelskosten een hap uit de winst nemen.
Tesla daalde 4 procent. De fabrikant van elektrische auto's roept in de Verenigde Staten bijna 1,1 miljoen voertuigen terug wegens een probleem met de elektrische ramen. De beveiliging van de autoruiten tegen beklemming werkt niet altijd goed, waardoor bestuurders en bijrijders kans op letsel lopen.
KB Home
Farmaceut Eli Lilly won bijna 5 procent dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank UBS. Novavax, de maker van een coronavaccin, kelderde ruim 13 procent door een verkoopadvies van JPMorgan.
KB Home daalde ruim 5 procent na publicatie van de kwartaalcijfers. De huizenbouwer waarschuwde daarbij voor meer uitdagingen in de komende maanden. Concurrent Lennar, die ook met resultaten kwam, won 2 procent.
Cano Health
En opvallende stijger was zorgdienstverlener Cano Health. Amerikaanse media berichtten dat het bedrijf een overnameprooi is, onder andere van branchegenoot Humana (plus 0,6 procent). Het aandeel Cano Health werd in één sessie ruim 32 procent meer waard.
De euro is 0,9835 dollar waard, tegen 0,9838 dollar bij het slot van de Europese beurzen. De dollar koerst nu rond het hoogste niveau ooit voor de Amerikaanse munt. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,8 procent tot 83,61 dollar. Brentolie won 0,7 procent tot 90,46 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.
27 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - Jacques Vandermeiren, topman van de haven Antwerpen-Brugge, stapt vervroegd op. Dat kondigde het bedrijf dinsdag aan. De Nederlander Rob Smeets, die nu operationeel directeur is, neemt de leiding tijdelijk over.
33 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) ziet onduidelijkheden in een fonds dat de Europese Commissie wil voor bedrijven die veel CO2 uitstoten. Het fonds is bedoeld voor bedrijven die meststoffen, aluminium, ijzer en staal produceren. Brussel ziet deze bedrijven als essentieel en is bang dat productie te duur wordt door eerder afgesproken klimaatregels.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van ING werd dinsdagmiddag verstoord door enkele activisten, die schreeuwden in de zaal. Zij werden door de politie snel uit de zaal in het Amsterdamse Muziekgebouw aan 't IJ verwijderd, waardoor het niet nodig was om de vergadering stil te leggen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan ook voor een schok op de financiële markten zorgen en zo de financiële stabiliteit in de wereld in gevaar brengen. Daarvoor waarschuwt econoom Tobias Adrian van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) dinsdag bij de presentatie van een nieuw rapport.
2 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland en de directie zijn het eens geworden over een reorganisatie binnen de staalproducent. Daarmee gaat een zitting dinsdag bij de ondernemingskamer niet door, bevestigt voorzitter Cinta Groos van de or na berichtgeving van het Financieele Dagblad.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend. Naast de ontwikkelingen rond de Iranoorlog ging de aandacht van beleggers uit naar de kwartaalresultaten van de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Wells Fargo en Citigroup. JPMorgan, de grootste bank van de Verenigde Staten, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Desondanks werd het aandeel 1,2 procent lager gezet. Topman Jamie Dimon waarschuwde voor complexe risico's voor de economie door de oorlog.
2 uur geleden