Beurzen New York sluiten daags na Fed-besluit opnieuw lager
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn na een wisselvallige sessie met kleine verliezen geëindigd. Een dag eerder sloten de belangrijkste graadmeters op Wall Street fors lager na een nieuwe renteverhoging door de Federal Reserve. Daarbij liet Fed-preses Jerome Powell doorschemeren ook door te gaan met rentestappen als die een recessie zouden veroorzaken, zolang dit beleid de inflatie maar beteugelt.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent lager op 30.076,68 punten. De S&P 500 verloor 0,8 procent tot 3.757,99 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 1,4 procent tot 11.066,81 punten.
Naast de Fed verhoogden onder andere de centrale banken van Verenigd Koninkrijk, Zwitserland en Noorwegen de rentes. Daardoor stegen de rendementen op staatsobligaties hard, waardoor aandelen in de regel minder aantrekkelijk worden.
Tesla
FedEx won 0,8 procent na een kwartaalupdate. Het logistiek concern kondigde aan dit boekjaar tot 2,7 miljard dollar aan kostenbesparingen te willen doorvoeren. Die zijn nodig omdat verslechterde marktomstandigheden en hogere personeelskosten een hap uit de winst nemen.
Tesla daalde 4 procent. De fabrikant van elektrische auto's roept in de Verenigde Staten bijna 1,1 miljoen voertuigen terug wegens een probleem met de elektrische ramen. De beveiliging van de autoruiten tegen beklemming werkt niet altijd goed, waardoor bestuurders en bijrijders kans op letsel lopen.
KB Home
Farmaceut Eli Lilly won bijna 5 procent dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank UBS. Novavax, de maker van een coronavaccin, kelderde ruim 13 procent door een verkoopadvies van JPMorgan.
KB Home daalde ruim 5 procent na publicatie van de kwartaalcijfers. De huizenbouwer waarschuwde daarbij voor meer uitdagingen in de komende maanden. Concurrent Lennar, die ook met resultaten kwam, won 2 procent.
Cano Health
En opvallende stijger was zorgdienstverlener Cano Health. Amerikaanse media berichtten dat het bedrijf een overnameprooi is, onder andere van branchegenoot Humana (plus 0,6 procent). Het aandeel Cano Health werd in één sessie ruim 32 procent meer waard.
De euro is 0,9835 dollar waard, tegen 0,9838 dollar bij het slot van de Europese beurzen. De dollar koerst nu rond het hoogste niveau ooit voor de Amerikaanse munt. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,8 procent tot 83,61 dollar. Brentolie won 0,7 procent tot 90,46 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
3 uur geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.
8 uur geledenANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
21 uur geleden