Beurzen New York overwegend hoger geopend
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend met winsten aan de dag begonnen, hoewel de techsector nog steeds onder druk staat. Beleggers hebben oog voor een mogelijke hervatting van politieke discussies over een nieuw stimuleringspakket voor de Amerikaanse economie. Verder claimde Rusland als eerste een coronavaccin te hebben ontwikkeld, maar is er ook scepsis over de grondigheid van het onderzoek naar dit middel.
De Dow-Jonesindex noteerde in de eerste handelsminuten 1,2 procent hoger op 28.123 punten. De breed samengestelde S&P 500 ging 0,4 procent omhoog naar 3373 punten. Techbeurs Nasdaq verloor juist 0,5 procent tot 10.919 punten.
Het Witte Huis gaf bij het vastlopen van onderhandelingen met Democraten in het Congres al aan dat de Amerikaanse president per decreet economische steunmaatregelen opnieuw zal invoeren. Enkele daarvan zijn dit weekend al ondertekend. Ook reageren de markten op de aankondiging dat Trump een verlaging van de vermogenswinstbelasting overweegt.
Reissector
Aandelen in de reissector zaten in de lift na opbeurende cijfers van het Amerikaanse Transportation Security Administration over aantrekkende passagiersaantallen in de luchtvaart. Delta Air Lines, United Airlines en Southwest Airlines stegen tot 5,1 procent. Cruiseconcerns Carnival en Royal Caribean Cruises gingen tot 7 procent vooruit.
Bij de bedrijven was er ook aandacht voor verffabrikant PPG, die zijn omzetverwachting voor het derde kwartaal verhoogde. Het aandeel won 5 procent. Maker van donsjassen Canada Goose verloor 7,3 procent na opening van de boeken.
Meer uit Financieel
RIJSWIJK (ANP) - De Nederlandse Loterij heeft opnieuw stappen gezet tegen een aanbieder van een illegale goksite. De kansspelorganisatie achter Staatsloterij en TOTO wil dat de website Skyhills zijn activiteiten in Nederland stopzet en vraagt ook om meer informatie over de bedrijfsstructuur.
1 uur geledenHONGKONG (ANP) - Webwinkel Shein ging dinsdag flink omlaag bij zijn debuut op de aandelenbeurs in Hongkong. Op de eerste handelsdag zakte de koers ongeveer 10 procent. Met de langverwachte beursgang haalde Shein, bekend van de goedkope kleding en andere producten, ongeveer 1,7 miljard dollar op.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel automobilisten in Nederland bezuinigen om de gestegen brandstofprijzen te kunnen betalen. Dat meldt de ANWB na een onderzoek in juli onder ruim duizend autorijders. Daaruit komt naar voren dat bijna een kwart van de automobilisten veel last heeft van de gestegen brandstofprijzen en meer dan de helft een beetje.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maken zich zorgen over het opnieuw opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Daardoor stegen de olieprijzen, waardoor ook de inflatiezorgen toenamen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse mededingingsautoriteit FTC en 22 staten hebben Amazon maandag aangeklaagd. Ze beschuldigen het tech- en webwinkelconcern van misleidende en oneerlijke praktijken, waarmee het bedrijf in het geheim de prijzen van zijn onlineveilingen voor zoekadvertenties heeft opgedreven.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met verlies gesloten. Beleggers vrezen voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran, waarna Iran een vergeldingsaanval uitvoerde. SBM Offshore profiteerde van de hogere olieprijzen en was de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het aandeel steeg 2,9 procent.
11 uur geledenVILLENEUVE D'ASCQ (ANP/RTR) - De Franse sportwinkelketen Decathlon wil zijn aanwezigheid in Franse skigebieden verhogen. Daarvoor is het van plan een belang van 50 procent te nemen in branchegenoot Sport 2000 France, eigendom van Céraclès Coopérative, maakten beide bedrijven bekend.
12 uur geleden