Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York openen met winst, Harley-Davidson fors hoger

Beurzen New York openen met winst, Harley-Davidson fors hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst begonnen aan de nieuwe handelsmaand november, waarbij de leidende Dow-Jonesindex kortstondig boven de 36.000 punten ging. De beurshandel op Wall Street staat deze week vooral in het teken van het rentebesluit van de Federal Reserve en het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Motorfietsenfabrikant Harley-Davidson was een opvallende stijger na het nieuws dat de Verenigde Staten en de Europese Unie hun conflict over importheffingen op staal en aluminium hebben bijgelegd.

De Dow stond kort na aanvang 0,5 procent hoger op 35.979 punten. De brede S&P 500 klom 0,2 procent tot 4613 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,1 procent tot 15.512 punten. Daarmee werden nieuwe records behaald door de hoofdgraadmeters op Wall Street.

De Fed begint dinsdag aan zijn tweedaagse beleidsvergadering. Naar verwachting gaat de Amerikaanse koepel van centrale banken een begin bekendmaken van de afbouw van zijn coronasteunmaatregelen voor de economie. Het banenrapport wordt vrijdag gepubliceerd.

Motorfietsen

Het aandeel Harley-Davidson ging ruim 8 procent vooruit. Door de deal tussen de VS en de EU hoeft het bedrijf geen hoge tarieven betalen bij de export van motorfietsen naar de Europese markt. De EU schrapt ook strafheffingen op Amerikaanse whiskey. Brown-Forman, het moederbedrijf van Jack Daniel's, won 3,5 procent aan waarde.

Onlinegameplatform Roblox stond ook in de belangstelling met een min van 3,3 procent. De storing bij het bedrijf is opgelost. Roblox, dat vooral populair is onder jonge kinderen, kampte twee dagen met een storing.

Energiedrankjes

Coca-Cola (min 0,3 procent) liet weten de maker van energiedrankjes BodyArmor volledig in te lijven voor een bedrag van 5,6 miljard dollar om zo beter de concurrentie aan te gaan met het merk Gatorade van rivaal PepsiCo. Het is de grootste overname door Coca-Cola ooit.

Onlinereisbureau Trivago kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten en werd beloond met een koerswinst van 8 procent. Het bedrijf profiteerde van de reisversoepelingen. Branchegenoten Expedia en Booking.com liftten mee met winsten tot meer dan 2 procent.

Bedrijvigheid

Na opening komen de marktonderzoekers Markit en ISM met cijfers over de bedrijvigheid in de Amerikaanse industrie.

De euro was 1,1577 dollar waard, tegen 1,1555 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,4 procent tot 84,75 dollar. Brentolie kostte 1,6 procent meer op 85,01 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Prijs Brentolie stijgt ruim 10 procent door oorlog Midden-Oosten

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van een vat Brentolie, de maatstaf voor ruwe olie uit het Midden-Oosten en Europa, steeg donderdagochtend met meer dan 10 procent door de oorlog in het Midden-Oosten en de Iraanse aanvallen op energiefaciliteiten in de regio.

24 minuten geleden
Ondernemers: meer samenwerking met gemeenten nodig

DEN HAAG (ANP) - Er is "meer en betere publiek-private samenwerking" nodig om binnensteden en dorpskernen "leefbaar, veilig en vitaal te houden", vinden ondernemersorganisaties. VNO-NCW en MKB-Nederland hebben daarom een 11-puntenplan verstuurd naar nieuw verkozen gemeenteraden, waarmee ze hopen input te hebben in de coalitieakkoorden.

37 minuten geleden
Italië snijdt in accijns op benzine na sterke stijging olieprijs

ROME (ANP) - Italië verlaagt tijdelijk de accijnzen op benzine en diesel vanwege de sterk opgelopen olieprijzen. Het maakt tanken 25 cent per liter goedkoper, kondigde de Italiaanse premier Giorgia Meloni aan.

1 uur geleden
Verliezen op Europese beurzen na escalatie in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen begonnen donderdag in het rood na de aanval van Iran op gasinstallaties in Qatar. Daardoor schoten de olie- en gasprijzen omhoog, wat de inflatievrees bij beleggers aanwakkerde. Mede door de escalatie van de oorlog tussen de VS en Israël tegen Iran vrezen beurshandelaren dat het conflict langdurig zal aanhouden.

1 uur geleden
Gasprijs hard omhoog na aanvallen gasinstallaties Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is donderdagochtend zeer sterk gestegen door de aanvallen op gasinstallaties in het Midden-Oosten. Op de Amsterdamse gasbeurs, de maatstaf voor de Europese prijzen, schoot de prijs met wel 35 procent omhoog.

2 uur geleden
Olieprijs stijgt verder, benzine en diesel in Nederland duurder

AMSTERDAM (ANP) - De olieprijzen zijn verder opgelopen na aanvallen op belangrijke energie-installaties in het Midden-Oosten. Raketten troffen onder andere de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Aan de pomp in Nederland liepen de adviesprijzen voor benzine en diesel verder op.

3 uur geleden
Aziatische beurzen omlaag door oplopende olieprijzen

TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen gingen donderdag stevig omlaag na aanvallen door Iran op belangrijke gasinstallaties in Qatar. Hierdoor gingen de olieprijzen weer hard omhoog. Beleggers vrezen dat een escalerende oorlog in het Midden-Oosten de inflatiedruk verder zal verhogen. Ook werd de stemming in Azië gedrukt door zware verliezen op Wall Street woensdag.

3 uur geleden