Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York openen hoger

Beurzen New York openen hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend, waarmee enig herstel werd getoond van de forse koersverliezen op maandag. Zorgen om de verspreiding van het nieuwe coronavirus drukten toen zwaar op het sentiment onder beleggers op Wall Street. De blik is nu voor een groot deel gericht op kwartaal- en jaarcijfers van een flink aantal grote bedrijven.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang 0,2 procent hoger op 28.603 punten. De brede S&P 500 klom 0,4 procent tot 3255 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 0,6 procent tot 9194 punten.

China maakte bekend dat het dodental als gevolg van de longaandoening is gestegen tot meer dan 100 en meer dan 4000 mensen in het land het virus hebben. Tegelijkertijd beloofde de centrale bank van het land voldoende liquide middelen in het bankwezen te pompen om problemen voor te zijn.

Lagere winst

Industrieconcern 3M kwam met resultaten. In de laatste drie maanden van vorig jaar boekte de maker van bijvoorbeeld Post-Its en plakband een lagere winst dan kenners in doorsnee hadden verwacht. Het aandeel 3M ging ruim 3 procent onderuit. Industrieconglomeraat United Technologies opende eveneens de boeken en leverde 1,2 procent in.

Defensieconcern Lockheed Martin zag de winst en omzet stijgen, geholpen door een een verhoogde productie van de F35-straaljagers en grotere vraag naar raketsystemen. Desondanks verloor Lockheed 1,2 procent. Xerox meldde zijn schuldenlast aanzienlijk te hebben teruggedrongen. De kopieermachine- en printerfabrikant, die al een tijdje probeert branchegenoot HP over te nemen, boekte verder een hogere winst op een lagere omzet. Xerox kreeg er bijna 4 procent bij.

Verder openden motorfietsenmaker Harley-Davidson (min 4 procent), farmaceut Pfizer (min 3 procent) en vrachtwagenfabrikant Paccar (min 0,2 procent) de boeken. Nabeurs komt onder meer Apple met resultaten. De iPhone-fabrikant ging 1,5 procent omhoog.

Meer uit Financieel

Benzineprijs bereikt record en is nu even hoog als diesel

EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland bereikte zaterdag een nieuw record en is nu even hoog als die van diesel, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De adviesprijs voor Euro95 ging omhoog, van 2,728 euro vrijdag, tot 2,732 euro zaterdag. De hoogste adviesprijs tot nu toe dateert van eind september en bedroeg 2,730 euro per liter.

30 minuten geleden
Justitie in Brazilië klaagt Shell aan na overstromingen in 2024

BRASÍLIA (ANP/BELGA) - Braziliaanse aanklagers zijn een rechtszaak begonnen tegen een dochteronderneming van olieconcern Shell in het land. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 100 miljoen dollar na de dodelijke overstromingen in het zuiden van Brazilië in 2024.

52 minuten geleden
Meer loodgietersbedrijven, toch nog tekort aan vakmensen

DEN HAAG (ANP) - In de afgelopen tien jaar zijn er in Nederland ruim 4000 nieuwe loodgietersbedrijven bijgekomen. Dat blijkt uit een ANP-analyse van gegevens van de Kamer van Koophandel (KVK). In het derde kwartaal van dit jaar waren 11.500 loodgieters geregistreerd, bijna 60 procent meer dan in dezelfde periode in 2016.

2 uur geleden
Beurzen New York sluiten met winst, blik op cijferseizoen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.

11 uur geleden
Trump: Rusland gaat diesel leveren aan VS en wereldmarkt

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat diesel leveren aan de Verenigde Staten en de wereldwijde markt. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Volgens Trump heeft hij daarover gesproken met de Russische president Vladimir Poetin. Rusland levert per direct meer dan 300.000 ton diesel, aldus Trump.

11 uur geleden
Meeste olieproductie in Golf van Mexico stilgelegd om orkaan

NEW ORLEANS (ANP) - Het grootste deel van de olieproductie in de Golf van Mexico is stilgelegd vanwege de orkaan Isaias en veel boorplatforms zijn geëvacueerd. Volgens overheidsbureau Marine Minerals Administration is 1,5 miljoen vaten aan dagelijkse productie stilgelegd, oftewel bijna 72 procent van de totale productie in het gebied.

13 uur geleden
AEX sluit op nieuw record, ArcelorMittal uitblinker na koopadvies

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een nieuw slotrecord het weekend ingegaan. Staalconcern ArcelorMittal was een uitblinker in de AEX dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank UBS. De chipbedrijven stonden bij de dalers.

15 uur geleden