Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York omlaag ondanks meevallende inflatiecijfers

Beurzen New York omlaag ondanks meevallende inflatiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verlies gesloten, terwijl bij opening nog plussen waren te zien. Beleggers op Wall Street bleven onzeker over het economisch herstel van de coronacrisis. Een meevallend cijfer over de inflatie in de Verenigde Staten kon onvoldoende steun bieden aan de handel. Bij een hard oplopende inflatie kan de Amerikaanse koepel van centrale banken, de Federal Reserve, eerder geneigd zijn de steunmaatregelen tegen de crisis af te bouwen.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,8 procent lager op 34.577,57 punten. De brede S&P 500 zakte 0,6 procent tot 4443,05 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,5 procent tot 15.037,76 punten.

De inflatie in de VS nam met 0,3 procent toe in vergelijking met een maand eerder. Dat is de kleinste toename in zeven maanden en ook iets minder sterk dan economen hadden verwacht. Op jaarbasis ging het om 5,3 procent. De inflatie speelt een belangrijke rol bij het beleid van de Fed. De centrale bank heeft tot dusver gezegd dat de hoge inflatie waarschijnlijk van tijdelijke aard is vanwege het sterke economische herstel van de pandemie.

Apple

Apple leverde 1 procent in. Het techconcern heeft nieuwe modellen van de iPhone gepresenteerd. De iPhone 13 heeft een beter scherm, grotere batterij, snellere processor en betere camera's dan zijn voorganger. Het bedrijf deed dat tijdens een virtuele presentatie, waar ook de nieuwste versies van de Apple Watch, iPad Mini en iPad werden getoond.

De producent van bedrijfssoftware Oracle kwam met kwartaalcijfers en werd 2,8 procent lager gezet. De maker van dieetproducten Herbalife Nutrition verlaagde de winstverwachting en kelderde ruim 21 procent.

Amazon

Amazon daalde 0,2 procent. Het webwinkelconcern wil in de VS nog eens 125.000 werknemers extra voor zijn distributiecentra en transport. Vanwege de sterke vraag bij Amazon door het onlinewinkelen tijdens de pandemie is het bedrijf bezig veel nieuwe logistieke centra te openen.

Olie- en gasconcern Chevron verloor 1,8 procent. Chevron gaat zijn investeringen in projecten met een lage CO2-uitstoot tot 2028 opvoeren tot 10 miljard dollar. Voor het bedrijf, dat onder toenemende druk staat van milieuactivisten en bezorgde beleggers, komt dat neer op een ruime verdrievoudiging van de uitgaven.

De euro was 1,1804 dollar waard tegen 1,1822 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 70,38 dollar per vat. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 73,58 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Achmea ziet flink meer juridische conflicten rond huurwoningen

TILBURG (ANP) - Huurders en vooral particuliere verhuurders hebben sinds begin vorig jaar steeds meer juridische conflicten over het beëindigen van de huurovereenkomst, stelt Stichting Achmea Rechtsbijstand (SAR) vast. Volgens de grote rechtshulpverlener kwamen er in de eerste helft van vorig jaar en van dit jaar ongeveer 2700 meldingen binnen over geschillen, een toename van bijna 30 procent ten opzichte van eerdere jaren.

1 uur geleden
Koers Citigroup op Wall Street naar hoogste niveau sinds 2008

NEW YORK (ANP) - De aandelenkoers van de grote Amerikaanse bank Citigroup is dinsdag gestegen naar het hoogste niveau sinds de financiële crisis van 2008. Beleggers op Wall Street reageerden enthousiast op de aankondiging dat de bank komende maanden voor minstens 4 miljard dollar aan aandelen gaat inkopen. Het aandeel won bijna 4 procent en was voor het eerst in jaren weer meer dan 90 dollar waard.

3 uur geleden
Renault verlaagt winstverwachting en stelt interim-topman aan

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Renault heeft zijn winstverwachting voor dit jaar naar beneden bijgesteld en financieel directeur Duncan Minto benoemd tot interim-topman. Het Franse autoconcern kampt met een matige vraag in Europa, toenemende handelsspanningen en stevige concurrentie van Chinese fabrikanten als BYD. Onlangs vertrok ook nog onverwacht de topman.

3 uur geleden
Maatschappelijke organisaties klagen over gerichte advertenties X

BRUSSEL (ANP/RTR) - Negen maatschappelijke organisaties hebben klachten ingediend bij Europese en Franse toezichthouders over het socialemediaplatform X van Elon Musk. Ze stellen dat X gebruikersgegevens inzet voor gerichte advertenties, wat mogelijk in strijd is met de Europese technologieregels.

3 uur geleden
Bevoorrading Jumbo's gaat door ondanks staking uitzendkrachten

VEGHEL (ANP) - De staking van uitzendkrachten bij distributiecentra breidt zich uit. Inmiddels wordt er niet meer alleen gestaakt bij distributiecentra van Albert Heijn, maar ook bij locaties van Jumbo. Die laatste keten zegt dat de bevoorradingen van winkels en voor onlinebestellingen wel gewoon doorgaan.

4 uur geleden
Indonesië stemt in met Amerikaanse importheffing van 19 procent

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten gaan een importtarief van 19 procent heffen op goederen uit Indonesië, terwijl Amerikaanse export naar het Zuidoost-Aziatische land onbelast blijft. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump staat dat in een nieuwe handelsdeal met Indonesië.

5 uur geleden
Veldkamp: na Slowakije zal Malta instemmen met nieuwe sancties

BRUSSEL (ANP) - In een ultieme poging Slowakije over te halen alsnog in te stemmen met het achttiende sanctiepakket tegen Rusland, heeft voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen een brief gestuurd aan de Slowaakse premier Robert Fico. Als Slowakije akkoord gaat met het sanctiepakket, zal Malta ook overstag gaan. Dat verwacht demissionair minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken), zei hij na afloop van een vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

5 uur geleden