Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York naar recordniveaus door winst Donald Trump

Beurzen New York naar recordniveaus door winst Donald Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York stegen woensdag naar nieuwe recordniveaus na de winst van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Tot de uitschieters behoorde Tesla en ook de Amerikaanse banken boekten forse koerswinsten. Het mediabedrijf van Trump werd ook hoger gezet door beleggers op Wall Street.

Handelaren op Wall Street zijn positief over de plannen van de oud-president voor onder meer belastingverlagingen en minder regelgeving voor bedrijven. Trump heeft ook gezegd hoge invoerheffingen op te leggen op buitenlandse producten om zo de Amerikaanse industrie te helpen.

Tesla sprong 14,8 procent omhoog. Topman Elon Musk was een van de prominentste supporters van Trump tijdens de verkiezingscampagne en investeerders verwachten dat de producent van elektrische auto's kan profiteren van de steun van Musk aan de voormalig president. Trump heeft ook beloofd Musk aan te stellen als hoofd van een commissie die de overheid efficiënter moet maken.

Truth Social

Trump Media & Technology Group, waar het sociale netwerk Truth Social onder valt en dat grotendeels in handen is van Trump, klom 5,8 procent. Truth Social is het belangrijkste communicatiekanaal van Trump en beleggers hopen dat het platform meer gebruikers trekt nu hij weer president wordt.

De Dow-Jonesindex sloot met een winst van 3,6 procent op 43.729,93 punten, wat de sterkste dagstijging sinds november 2022 is. De brede S&P 500 klom 2,5 procent tot 5929,04 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 3 procent tot 18.983,46 punten.

Banken en crypto

De banken lieten stevige winsten zien door het vooruitzicht van minder regulering in de sector. JPMorgan Chase, Bank of America, Goldman Sachs, Citigroup, Morgan Stanley en Wells Fargo wonnen tot 13 procent.

Cryptobedrijven schoten eveneens omhoog door de sterke opmars van de bitcoin en andere digitale munten. MicroStrategy werd ruim 13 procent duurder en Coinbase steeg meer dan 31 procent in waarde. De bitcoin tikte een nieuw record aan van ruim 76.000 dollar. Trump heeft zich vaak positief uitgelaten over digitale munten.

Euro en olie

De euro was 1,0735 dollar waard, tegen 1,0730 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 71,91 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 75,15 dollar per vat.

Meer uit Financieel

IKEA in Duiven ook dinsdag hele dag gesloten

DUIVEN (ANP) - Het IKEA-filiaal in Duiven blijft ook dinsdag de hele dag dicht, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat bevestigde een woordvoerder van de woonwinkel. IKEA had goede hoop dat de winkel weer open zou zijn. Dat moet nu op woensdag gebeuren.

32 minuten geleden
UMG schiet omhoog op Amsterdamse beurs na overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) was dinsdag de grootste stijger op de Amsterdamse beurs. Vlak voor opening van de handelsdag werd bekend dat investeringsfonds Pershing Square Holdings een overnamebod heeft gedaan op het muziekconcern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish.

1 uur geleden
Rapport: bijstandsgerechtigden komen lastiger aan het werk

UTRECHT (ANP) - Bijstandsgerechtigden in Nederland hebben meer moeite om een baan te vinden. Dit komt onder meer doordat steeds meer mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt complexere problemen hebben, staat in het nieuwe jaarrapport van Divosa, de vereniging van leidinggevenden in het sociaal domein.

1 uur geleden
ING verbreekt verkoopovereenkomst Russische activiteiten

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft de verkoopovereenkomst van zijn activiteiten in Rusland verbroken. De bank was van plan deze onderdelen te verkopen aan Global Development, omdat ING na de Russische inval in Oekraïne geen toekomst meer ziet in het land. Maar ING stelt nu dat het niet verwacht dat de koper de benodigde goedkeuringen van de Russische autoriteiten zal krijgen.

1 uur geleden
Fonds van miljardair Ackman wil Universal Music overnemen

NEW YORK (ANP) - Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman heeft een overnamebod gedaan op Universal Music Group, het concern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Pershing biedt 9,4 miljard euro in contanten en aandelen in een nieuw op te richten fusiebedrijf.

2 uur geleden
Winst Samsung schiet omhoog door vraag naar geheugenchips

SEOUL (ANP) - Samsung heeft in het afgelopen kwartaal fors geprofiteerd van de grote vraag naar geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen. De operationele winst was ruim acht keer zo hoog als in dezelfde periode vorig jaar, meldde het Zuid-Koreaanse tech- en elektronicaconcern bij zijn voorlopige kwartaalcijfers.

2 uur geleden
ONE-Dyas schaalt gaswinning uit veld in Noordzee op

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft zijn gasproductie in de Noordzee uitgebreid. Bij het platform N05-A, 20 kilometer ten noorden van Schiermonnikoog, is een tweede productieput in gebruik genomen. Daardoor kan de gaswinning uit dit relatief kleine gasveld verder worden opgeschaald.

7 uur geleden