Beurzen New York naar recordniveaus door winst Donald Trump
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York stegen woensdag naar nieuwe recordniveaus na de winst van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Tot de uitschieters behoorde Tesla en ook de Amerikaanse banken boekten forse koerswinsten. Het mediabedrijf van Trump werd ook hoger gezet door beleggers op Wall Street.
Handelaren op Wall Street zijn positief over de plannen van de oud-president voor onder meer belastingverlagingen en minder regelgeving voor bedrijven. Trump heeft ook gezegd hoge invoerheffingen op te leggen op buitenlandse producten om zo de Amerikaanse industrie te helpen.
Tesla sprong 14,8 procent omhoog. Topman Elon Musk was een van de prominentste supporters van Trump tijdens de verkiezingscampagne en investeerders verwachten dat de producent van elektrische auto's kan profiteren van de steun van Musk aan de voormalig president. Trump heeft ook beloofd Musk aan te stellen als hoofd van een commissie die de overheid efficiënter moet maken.
Truth Social
Trump Media & Technology Group, waar het sociale netwerk Truth Social onder valt en dat grotendeels in handen is van Trump, klom 5,8 procent. Truth Social is het belangrijkste communicatiekanaal van Trump en beleggers hopen dat het platform meer gebruikers trekt nu hij weer president wordt.
De Dow-Jonesindex sloot met een winst van 3,6 procent op 43.729,93 punten, wat de sterkste dagstijging sinds november 2022 is. De brede S&P 500 klom 2,5 procent tot 5929,04 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 3 procent tot 18.983,46 punten.
Banken en crypto
De banken lieten stevige winsten zien door het vooruitzicht van minder regulering in de sector. JPMorgan Chase, Bank of America, Goldman Sachs, Citigroup, Morgan Stanley en Wells Fargo wonnen tot 13 procent.
Cryptobedrijven schoten eveneens omhoog door de sterke opmars van de bitcoin en andere digitale munten. MicroStrategy werd ruim 13 procent duurder en Coinbase steeg meer dan 31 procent in waarde. De bitcoin tikte een nieuw record aan van ruim 76.000 dollar. Trump heeft zich vaak positief uitgelaten over digitale munten.
Euro en olie
De euro was 1,0735 dollar waard, tegen 1,0730 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 71,91 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 75,15 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
20 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
22 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
23 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
1 dag geleden