Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York naar recordniveaus door winst Donald Trump

Beurzen New York naar recordniveaus door winst Donald Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York stegen woensdag naar nieuwe recordniveaus na de winst van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Tot de uitschieters behoorde Tesla en ook de Amerikaanse banken boekten forse koerswinsten. Het mediabedrijf van Trump werd ook hoger gezet door beleggers op Wall Street.

Handelaren op Wall Street zijn positief over de plannen van de oud-president voor onder meer belastingverlagingen en minder regelgeving voor bedrijven. Trump heeft ook gezegd hoge invoerheffingen op te leggen op buitenlandse producten om zo de Amerikaanse industrie te helpen.

Tesla sprong 14,8 procent omhoog. Topman Elon Musk was een van de prominentste supporters van Trump tijdens de verkiezingscampagne en investeerders verwachten dat de producent van elektrische auto's kan profiteren van de steun van Musk aan de voormalig president. Trump heeft ook beloofd Musk aan te stellen als hoofd van een commissie die de overheid efficiƫnter moet maken.

Truth Social

Trump Media & Technology Group, waar het sociale netwerk Truth Social onder valt en dat grotendeels in handen is van Trump, klom 5,8 procent. Truth Social is het belangrijkste communicatiekanaal van Trump en beleggers hopen dat het platform meer gebruikers trekt nu hij weer president wordt.

De Dow-Jonesindex sloot met een winst van 3,6 procent op 43.729,93 punten, wat de sterkste dagstijging sinds november 2022 is. De brede S&P 500 klom 2,5 procent tot 5929,04 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 3 procent tot 18.983,46 punten.

Banken en crypto

De banken lieten stevige winsten zien door het vooruitzicht van minder regulering in de sector. JPMorgan Chase, Bank of America, Goldman Sachs, Citigroup, Morgan Stanley en Wells Fargo wonnen tot 13 procent.

Cryptobedrijven schoten eveneens omhoog door de sterke opmars van de bitcoin en andere digitale munten. MicroStrategy werd ruim 13 procent duurder en Coinbase steeg meer dan 31 procent in waarde. De bitcoin tikte een nieuw record aan van ruim 76.000 dollar. Trump heeft zich vaak positief uitgelaten over digitale munten.

Euro en olie

De euro was 1,0735 dollar waard, tegen 1,0730 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 71,91 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 75,15 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AkzoNobel wees overnamebod af, gaat door met fusie Axalta

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.

16 minuten geleden
KLM kampt niet met brandstoftekort ondanks uitgeweken vlucht

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft niet te maken met een brandstoftekort, ondanks dat een vlucht van de luchtvaartmaatschappij dinsdag van Paramaribo naar Schiphol moest uitwijken naar Frans-Guyana. Dat laat een woordvoerster weten.

22 minuten geleden
Topman Frankfurt Airport voorziet geen kerosinetekort deze zomer

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Reizigers hoeven zich deze zomer geen zorgen te maken over een tekort aan vliegtuigbrandstof. Dat zegt topman Stefan Schulte van Frankfurt Airport in een interview met de Duitse krant Handelsblatt. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz is er minder kerosine beschikbaar.

24 minuten geleden
Onderzoek: 75-plussers betalen steeds vaker elektronisch

AMSTERDAM (ANP) - Mensen van 75 jaar en ouder betalen steeds vaker met een pinpas aan de kassa. Dat blijkt uit een jaarlijks onderzoek van Betaalvereniging Nederland en De Nederlandsche Bank (DNB). Ook bij overboekingen aan vrienden en familie stijgt het aantal elektronische betalingen fors.

58 minuten geleden
AEX opent met winst, AkzoNobel fors hoger na verwerpen bod

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets hoger geopend, na de verliesbeurt een dag eerder. AkzoNobel was een opvallende stijger op het Damrak. Het verfconcern, dat gaat fuseren met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems, verwierp onlangs een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams. Volgens AkzoNobel, bekend van merken als Dulux, Sikkens en Flexa, wordt doorgegaan met de fusie met Axalta.

1 uur geleden
Canada sluit deal met Duitsland voor export van lng

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada heeft een deal gesloten met Duitsland voor de export van 1 miljoen ton vloeibaar gemaakt aardgas (lng) per jaar. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Canada zal de overeenkomst volgens de bronnen later op woensdag aankondigen.

2 uur geleden
Aantal miljoenenwoningen vorig jaar met 22 procent toegenomen

DELFT (ANP) - Het aantal miljoenenwoningen in Nederland is vorig jaar fors toegenomen, meldt marktonderzoeker Calcasa. In Nederland staan ruim 273.000 koopwoningen die minstens een miljoen euro waard zijn. Een op de zestien koopwoningen in Nederland is een miljoenenwoning. De meeste staan in Amsterdam, Den Haag en Utrecht.

2 uur geleden