Beurzen New York naar recordniveaus door winst Donald Trump
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York stegen woensdag naar nieuwe recordniveaus na de winst van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Tot de uitschieters behoorde Tesla en ook de Amerikaanse banken boekten forse koerswinsten. Het mediabedrijf van Trump werd ook hoger gezet door beleggers op Wall Street.
Handelaren op Wall Street zijn positief over de plannen van de oud-president voor onder meer belastingverlagingen en minder regelgeving voor bedrijven. Trump heeft ook gezegd hoge invoerheffingen op te leggen op buitenlandse producten om zo de Amerikaanse industrie te helpen.
Tesla sprong 14,8 procent omhoog. Topman Elon Musk was een van de prominentste supporters van Trump tijdens de verkiezingscampagne en investeerders verwachten dat de producent van elektrische auto's kan profiteren van de steun van Musk aan de voormalig president. Trump heeft ook beloofd Musk aan te stellen als hoofd van een commissie die de overheid efficiënter moet maken.
Truth Social
Trump Media & Technology Group, waar het sociale netwerk Truth Social onder valt en dat grotendeels in handen is van Trump, klom 5,8 procent. Truth Social is het belangrijkste communicatiekanaal van Trump en beleggers hopen dat het platform meer gebruikers trekt nu hij weer president wordt.
De Dow-Jonesindex sloot met een winst van 3,6 procent op 43.729,93 punten, wat de sterkste dagstijging sinds november 2022 is. De brede S&P 500 klom 2,5 procent tot 5929,04 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 3 procent tot 18.983,46 punten.
Banken en crypto
De banken lieten stevige winsten zien door het vooruitzicht van minder regulering in de sector. JPMorgan Chase, Bank of America, Goldman Sachs, Citigroup, Morgan Stanley en Wells Fargo wonnen tot 13 procent.
Cryptobedrijven schoten eveneens omhoog door de sterke opmars van de bitcoin en andere digitale munten. MicroStrategy werd ruim 13 procent duurder en Coinbase steeg meer dan 31 procent in waarde. De bitcoin tikte een nieuw record aan van ruim 76.000 dollar. Trump heeft zich vaak positief uitgelaten over digitale munten.
Euro en olie
De euro was 1,0735 dollar waard, tegen 1,0730 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 71,91 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 75,15 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
7 uur geleden