Beurzen New York met kleine uitslagen naar Thanksgiving Day
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen gesloten. Beleggers op Wall Street deden het vrij rustig aan in aanloop naar Thanksgiving Day op donderdag. Dan zijn de Amerikaanse beurzen gesloten. Op vrijdag, Black Friday, wordt in New York maar een halve dag gehandeld. Veel handelaren houden een lang weekend.
De Dow-Jonesindex eindigde een fractie lager op 35.804,38 punten. De breed samengestelde S&P 500 won 0,2 procent tot 4701,46 punten en de technologiebeurs Nasdaq steeg 0,4 procent tot 15.845,23 punten.
Beleggers kregen veel macro-economische cijfers voorgeschoteld. Zo kwam het aantal nieuwe aanvragen voor een werkloosheidsuitkering in de Verenigde Staten uit op het laagste niveau sinds 1969. Verder werd de groei van de Amerikaanse economie in het derde kwartaal iets naar boven bijgesteld. Er waren ook nog gegevens over onder meer de consumentenbestedingen en huizenprijzen in de VS.
Federal Reserve
Daarnaast kwamen de notulen van de meest recente beleidsvergadering van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank zal flexibel te werk gaan bij het tempo van de afbouw van zijn coronasteunbeleid. Mogelijk kan de Fed dat opkoopprogramma sneller gaan afbouwen om zo de hoge inflatie tegen te gaan.
Bij de bedrijven kelderde kledingverkoper Gap 24 procent na tegenvallende kwartaalcijfers. Ook warenhuisketen Nordstrom (min 29 procent) werd hard afgestraft voor teleurstellende resultaten. Dat gold ook voor softwareproducent Autodesk die 15,5 procent in het rood dook.
Tesla
HP dikte juist 10 procent aan. De computermaker schroefde zijn verwachtingen op na sterke kwartaalresultaten. Concurrent Dell, die ook met cijfers kwam, won 5 procent. Tractorbouwer Deere opende eveneens de boeken en werd ruim 5 procent hoger gezet. Het bedrijf heeft afgelopen boekjaar een recordwinst behaald en kijkt positief vooruit.
Tesla ging 0,6 procent omhoog. Topman Elon Musk heeft na een pauze van een paar dagen de verkoop van zijn aandelen in de maker van elektrische auto's hervat. Met de meest recente verkoop heeft Musk nu voor ongeveer 9,9 miljard dollar aan aandelen Tesla verkocht sinds hij op 6 november een Twitter-enquête hield met de vraag of hij stukken moest verkopen.
De euro was 1,1204 dollar waard, tegen 1,1195 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent goedkoper op 78,27 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent minder op 82,17 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Om mensen die een woning zoeken te ondersteunen, zouden de voordelen voor woningbezitters afgebouwd moeten worden, staat in een rapport van het Centraal Planbureau (CPB). Dit is volgens de overheidsinstantie effectiever dan het extra subsidiëren van woningzoekenden.
3 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van McDonald's in de Verenigde Staten zijn in het vorige kwartaal het hardst gegroeid in meer dan twee jaar. De resultaten suggereren dat de inspanningen van de fastfoodketen om weer te worden gezien als betaalbare eetgelegenheid werken.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag iets lager gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit kwam naar voren dat de werkgelegenheid in de Verenigde Staten in januari met 130.000 banen groeide. Dit is de sterkste groei in meer dan een jaar en veel meer dan economen in doorsnee hadden verwacht.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd honderdduizenden auto's terug vanwege een technisch mankement dat brand kan veroorzaken. Dit meldde de Duitse autofabrikant woensdag.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Randstad was woensdag de grootste verliezer in de AEX-index. Het uitzendconcern heeft in het laatste kwartaal van 2025 een lagere omzet geboekt. Het bedrijf had het vooral op de Europese markt moeilijk. De opbrengsten in onder andere Nederland en Duitsland daalden aanzienlijk.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat het nieuwe kabinet snel wettelijk regelt dat toezichthouders sneller kunnen ingrijpen in slecht functionerende markten. De belangenbehartiger voor consumenten doet deze oproep nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) maandag meldde te gaan controleren of telecomaanbieders zich houden aan hun verplichtingen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De recente massaontslagen bij Heineken, ASML en ABN AMRO zijn nog maar een voorproefje, denkt oud-ASML-topman Peter Wennink. "Er komt nog veel meer aan in het bedrijfsleven en bij de overheid. Kunstmatige intelligentie (AI) kan de productiviteit zoveel verhogen. Als wij dat niet doen, doen andere landen dat. Maar het is niet alleen digitalisering. De kostenstijgingen spelen ook in de zorg, defensie en klimaat en energie. We moeten iets doen", zei Wennink tijdens het evenement State of Dutch Tech in Den Haag tegen het ANP.
11 uur geleden