Beurzen New York maken deel verliezen van Omikron-angst weer goed
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen hebben maandag een flinke stap gezet om de verliezen van Black Friday weer goed te maken. Met name techbeurs Nasdaq ging stevig vooruit. Daarbij werden de beurzen geholpen door wegebbende angst voor de Omikron-variant van het coronavirus, maar ook door koopjesjagers.
Kregen vrijdag nog vooral bedrijven in de oliesector harde klappen, de eerstvolgende handelsdag stonden ze bij de grote winnaars. Ook vaccinmakers deden het goed nadat ze bekendmaakten binnen enkele maanden een aan de Omikron-variant aangepast coronavaccin te hebben, mocht dat nodig zijn. Luchtvaartbedrijven toonden weinig herstel omdat veel landen reisbeperkingen instelden.
De Dow-Jonesindex sloot met een plus van 0,7 procent op 35.135,94 punten. De brede S&P 500 klom 1,3 procent tot 4655,27 punten en technologiebeurs Nasdaq steeg 1,9 procent tot 15.782,83 punten.
Olieprijzen
De olieprijzen veerden op na de koersval van ruim 10 procent op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 2,3 procent duurder op 69,72 dollar en Brentolie kostte 0,5 procent meer op 73,07 dollar per vat. Eerder op de dag was de olie flink duurder, maar berichten dat de Verenigde Staten meer olie uit de strategische reserve wil vrijgeven als dat nodig is om de olieprijzen omlaag te krijgen zorgde weer voor wat prijsdruk. Olieproducenten als Chevron, ExxonMobil en ConocoPhillips wonnen tot 0,9 procent.
BioNTech klom 4,2 procent. Het Duitse biotechbedrijf verwacht binnen twee weken meer duidelijkheid te kunnen geven over de werkzaamheid van hun vaccin tegen de Omikron-variant. De Amerikaanse samenwerkingspartner Pfizer daalde juist 3 procent nadat topman Albert Bourla zei dat het onwaarschijnlijk is dat de Omikron-variant helemaal niet door de huidige vaccins geweerd wordt. Ook concurrent Moderna (plus 11,8 procent) denkt vroeg in het nieuwe jaar een aangepast vaccin op de markt te kunnen brengen.
Luchtvaart
De luchtvaartmaatschappijen Delta Air Lines en American Airlines verloren tot 0,4 procent uit angst voor verdere reisbeperkingen. United Airlines won 0,7 procent. Twitter daalde 2,7 procent na de bekendmaking dat topman Jack Dorsey per direct opstapt. Technologiedirecteur Parag Agrawal volgt hem op.
De euro was 1,1282 dollar waard, tegen 1,1262 dollar bij het slot van de Europese beurzen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.
1 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.
3 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.
8 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
1 dag geleden