Beurzen New York maken deel verliezen van Omikron-angst weer goed
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen hebben maandag een flinke stap gezet om de verliezen van Black Friday weer goed te maken. Met name techbeurs Nasdaq ging stevig vooruit. Daarbij werden de beurzen geholpen door wegebbende angst voor de Omikron-variant van het coronavirus, maar ook door koopjesjagers.
Kregen vrijdag nog vooral bedrijven in de oliesector harde klappen, de eerstvolgende handelsdag stonden ze bij de grote winnaars. Ook vaccinmakers deden het goed nadat ze bekendmaakten binnen enkele maanden een aan de Omikron-variant aangepast coronavaccin te hebben, mocht dat nodig zijn. Luchtvaartbedrijven toonden weinig herstel omdat veel landen reisbeperkingen instelden.
De Dow-Jonesindex sloot met een plus van 0,7 procent op 35.135,94 punten. De brede S&P 500 klom 1,3 procent tot 4655,27 punten en technologiebeurs Nasdaq steeg 1,9 procent tot 15.782,83 punten.
Olieprijzen
De olieprijzen veerden op na de koersval van ruim 10 procent op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 2,3 procent duurder op 69,72 dollar en Brentolie kostte 0,5 procent meer op 73,07 dollar per vat. Eerder op de dag was de olie flink duurder, maar berichten dat de Verenigde Staten meer olie uit de strategische reserve wil vrijgeven als dat nodig is om de olieprijzen omlaag te krijgen zorgde weer voor wat prijsdruk. Olieproducenten als Chevron, ExxonMobil en ConocoPhillips wonnen tot 0,9 procent.
BioNTech klom 4,2 procent. Het Duitse biotechbedrijf verwacht binnen twee weken meer duidelijkheid te kunnen geven over de werkzaamheid van hun vaccin tegen de Omikron-variant. De Amerikaanse samenwerkingspartner Pfizer daalde juist 3 procent nadat topman Albert Bourla zei dat het onwaarschijnlijk is dat de Omikron-variant helemaal niet door de huidige vaccins geweerd wordt. Ook concurrent Moderna (plus 11,8 procent) denkt vroeg in het nieuwe jaar een aangepast vaccin op de markt te kunnen brengen.
Luchtvaart
De luchtvaartmaatschappijen Delta Air Lines en American Airlines verloren tot 0,4 procent uit angst voor verdere reisbeperkingen. United Airlines won 0,7 procent. Twitter daalde 2,7 procent na de bekendmaking dat topman Jack Dorsey per direct opstapt. Technologiedirecteur Parag Agrawal volgt hem op.
De euro was 1,1282 dollar waard, tegen 1,1262 dollar bij het slot van de Europese beurzen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
16 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
16 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
1 dag geleden