Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York maken deel verliezen van Omikron-angst weer goed

Beurzen New York maken deel verliezen van Omikron-angst weer goed

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen hebben maandag een flinke stap gezet om de verliezen van Black Friday weer goed te maken. Met name techbeurs Nasdaq ging stevig vooruit. Daarbij werden de beurzen geholpen door wegebbende angst voor de Omikron-variant van het coronavirus, maar ook door koopjesjagers.

Kregen vrijdag nog vooral bedrijven in de oliesector harde klappen, de eerstvolgende handelsdag stonden ze bij de grote winnaars. Ook vaccinmakers deden het goed nadat ze bekendmaakten binnen enkele maanden een aan de Omikron-variant aangepast coronavaccin te hebben, mocht dat nodig zijn. Luchtvaartbedrijven toonden weinig herstel omdat veel landen reisbeperkingen instelden.

De Dow-Jonesindex sloot met een plus van 0,7 procent op 35.135,94 punten. De brede S&P 500 klom 1,3 procent tot 4655,27 punten en technologiebeurs Nasdaq steeg 1,9 procent tot 15.782,83 punten.

Olieprijzen

De olieprijzen veerden op na de koersval van ruim 10 procent op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 2,3 procent duurder op 69,72 dollar en Brentolie kostte 0,5 procent meer op 73,07 dollar per vat. Eerder op de dag was de olie flink duurder, maar berichten dat de Verenigde Staten meer olie uit de strategische reserve wil vrijgeven als dat nodig is om de olieprijzen omlaag te krijgen zorgde weer voor wat prijsdruk. Olieproducenten als Chevron, ExxonMobil en ConocoPhillips wonnen tot 0,9 procent.

BioNTech klom 4,2 procent. Het Duitse biotechbedrijf verwacht binnen twee weken meer duidelijkheid te kunnen geven over de werkzaamheid van hun vaccin tegen de Omikron-variant. De Amerikaanse samenwerkingspartner Pfizer daalde juist 3 procent nadat topman Albert Bourla zei dat het onwaarschijnlijk is dat de Omikron-variant helemaal niet door de huidige vaccins geweerd wordt. Ook concurrent Moderna (plus 11,8 procent) denkt vroeg in het nieuwe jaar een aangepast vaccin op de markt te kunnen brengen.

Luchtvaart

De luchtvaartmaatschappijen Delta Air Lines en American Airlines verloren tot 0,4 procent uit angst voor verdere reisbeperkingen. United Airlines won 0,7 procent. Twitter daalde 2,7 procent na de bekendmaking dat topman Jack Dorsey per direct opstapt. Technologiedirecteur Parag Agrawal volgt hem op.

De euro was 1,1282 dollar waard, tegen 1,1262 dollar bij het slot van de Europese beurzen.

Meer uit Financieel

AEX-index sluit bewogen beursjaar 2025 vlak af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft woensdag het bewogen beursjaar 2025 onveranderd afgesloten. Het jaar stond vooral in het teken van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. Een sterke eindejaarsrally zat er dit jaar niet in. Beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar.

14 minuten geleden
Bits of Freedom blij met aanpassingen aan Facebook en Instagram

AMSTERDAM (ANP) - Bits of Freedom is blij met de aanpassingen die de organisatie ziet aan de tijdlijnen van Facebook en Instagram in Nederland. Dit meldt een woordvoerder van BoF, dat zich inzet voor burgerrechten en privacy, op de laatste dag die eigenaar Meta heeft gekregen om wijzigingen door te voeren.

1 uur geleden
Israëlische beurs in 2026 open van maandag tot en met vrijdag

TEL AVIV (ANP/BLOOMBERG) - De Tel Aviv Stock Exchange (TASE) is vanaf de eerste week van 2026 open van maandag tot en met vrijdag. De Israëlische beurs was in de afgelopen decennia van zondag tot en met donderdag open, in lijn met de werkweek in het land. Met de aanpassing van de openingsdagen wil de Israëlische beurs zijn aantrekkingskracht op internationale investeerders vergroten na twee jaar oorlog in Gaza.

2 uur geleden
FT: ruim 200.000 banen weg bij banken Europa door AI

LONDEN (ANP) - In de Europese bankensector dreigen de komende jaren meer dan 200.000 banen te verdwijnen, doordat banken steeds meer gebruikmaken van kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van onderzoek door de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley. Ook gaan banken volgens het onderzoek door met het sluiten van vestigingen, omdat steeds meer online wordt gebankierd.

3 uur geleden
China komt met importheffing van 55 procent op rundvlees uit VS

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China heeft een tijdelijke importheffing van 55 procent aangekondigd op rundvlees uit onder meer de Verenigde Staten, Brazilië en Australië. Het tarief geldt voor vers en bevroren rundvlees, zowel met als zonder botten. De maatregel geldt vanaf 1 januari drie jaar lang op importen die een bepaalde hoeveelheid overschrijden.

4 uur geleden
AEX begint met klein verlies aan laatste dag bewogen beursjaar

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een klein verlies begonnen aan de laatste dag van het bewogen beursjaar 2025, dat in het teken stond van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. De handelsvolumes zullen naar verwachting laag blijven, aangezien de aandelenmarkten in Amsterdam, Brussel en Parijs op oudejaarsdag al om 14.00 uur sluiten.

5 uur geleden
Japans bedrijfsleven schrapt jaarlijks topbezoek aan China

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders uit het Japanse bedrijfsleven hebben een belangrijk jaarlijks bezoek aan China geschrapt door de diplomatieke spanningen tussen Japan en China over Taiwan. Bij dat bezoek in januari stond ook een ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping op de planning.

5 uur geleden