Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York lager ondanks meevallende WW-cijfers

Beurzen New York lager ondanks meevallende WW-cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag licht lager geopend, na de plussen een dag eerder. Beleggers op Wall Street kregen meevallende cijfers over de Amerikaanse uitkeringsaanvragen voorgeschoteld en kwartaalresultaten van onder meer telecom- en mediaconcern AT&T en luchtvaartmaatschappij Southwest Airlines. Verder werd het nieuws verwerkt dat de Europese Centrale Bank (ECB) zijn monetair beleid voorlopig onveranderd laat.

De uitkeringsaanvragen in de Verenigde Staten kwamen vorige week uit op 547.000, wat lager is dan een week eerder en ook minder dan economen hadden verwacht. Het is bovendien het laagste niveau sinds de uitbraak van de coronapandemie. Het cijfer geeft aan dat de arbeidsmarkt in de VS verder aan het herstellen is van de coronacrisis. Kort na opening komen er ook nog gegevens over de Amerikaanse huizenmarkt.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na de openingsbel een verlies van 0,4 procent op 34.004 punten. De brede S&P 500 ging 0,3 procent omlaag naar 4.163 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,2 procent tot 13.928 punten.

Mobiele abbonees

AT&T stond ruim 4 procent hoger. Het bedrijf kreeg er meer mobiele abonnees bij dan verwacht. Ook het aantal klanten voor zijn streamingdienst HBO Max nam verder toe. AT&T gaat met HBO Max de strijd aan met Netflix en Disney+. Netflix ging 0,3 procent omlaag, na een dag eerder ook al flink te zijn gedaald door sterk tegenvallende cijfers over de aanwas van nieuwe klanten in het eerste kwartaal.

Southwest Airlines klom 0,6 procent. De maatschappij zag de omzet in de afgelopen periode sterk dalen door de aanhoudende malaise in de luchtvaart door de coronapandemie, waardoor veel minder wordt gevlogen. Southwest zei wel dat de boekingen aantrekken dankzij de vaccinaties. Branchegenoot American Airlines opende eveneens de boeken en daalde 1,4 procent.

Andere bedrijven met kwartaalpublicaties waren bijvoorbeeld witgoedproducent Whirlpool (plus 2,3 procent), restaurantketen Chipotle Mexican Grill (plus 0,4 procent) en huizenbouwer DR Horton (min 2,6 procent).

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, Apple licht hoger na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

23 minuten geleden
KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

1 uur geleden
Prijzen van goud en zilver hard omlaag na enorme opmars

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.

2 uur geleden
Ruim 3 miljoen werklozen in Duitsland, hoogste aantal in 12 jaar

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.

4 uur geleden
Winst voor AEX, verlichtingsbedrijf Signify keldert in MidKap

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.

4 uur geleden
Bankensector ziet scherpe keuzes in coalitieakkoord

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.

5 uur geleden
Wall Street opent met rode cijfers, Apple bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

6 uur geleden