Beurzen New York lager ondanks meevallende WW-cijfers
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag licht lager geopend, na de plussen een dag eerder. Beleggers op Wall Street kregen meevallende cijfers over de Amerikaanse uitkeringsaanvragen voorgeschoteld en kwartaalresultaten van onder meer telecom- en mediaconcern AT&T en luchtvaartmaatschappij Southwest Airlines. Verder werd het nieuws verwerkt dat de Europese Centrale Bank (ECB) zijn monetair beleid voorlopig onveranderd laat.
De uitkeringsaanvragen in de Verenigde Staten kwamen vorige week uit op 547.000, wat lager is dan een week eerder en ook minder dan economen hadden verwacht. Het is bovendien het laagste niveau sinds de uitbraak van de coronapandemie. Het cijfer geeft aan dat de arbeidsmarkt in de VS verder aan het herstellen is van de coronacrisis. Kort na opening komen er ook nog gegevens over de Amerikaanse huizenmarkt.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na de openingsbel een verlies van 0,4 procent op 34.004 punten. De brede S&P 500 ging 0,3 procent omlaag naar 4.163 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,2 procent tot 13.928 punten.
Mobiele abbonees
AT&T stond ruim 4 procent hoger. Het bedrijf kreeg er meer mobiele abonnees bij dan verwacht. Ook het aantal klanten voor zijn streamingdienst HBO Max nam verder toe. AT&T gaat met HBO Max de strijd aan met Netflix en Disney+. Netflix ging 0,3 procent omlaag, na een dag eerder ook al flink te zijn gedaald door sterk tegenvallende cijfers over de aanwas van nieuwe klanten in het eerste kwartaal.
Southwest Airlines klom 0,6 procent. De maatschappij zag de omzet in de afgelopen periode sterk dalen door de aanhoudende malaise in de luchtvaart door de coronapandemie, waardoor veel minder wordt gevlogen. Southwest zei wel dat de boekingen aantrekken dankzij de vaccinaties. Branchegenoot American Airlines opende eveneens de boeken en daalde 1,4 procent.
Andere bedrijven met kwartaalpublicaties waren bijvoorbeeld witgoedproducent Whirlpool (plus 2,3 procent), restaurantketen Chipotle Mexican Grill (plus 0,4 procent) en huizenbouwer DR Horton (min 2,6 procent).
Meer uit Financieel
HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.
13 uur geledenROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
1 dag geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
1 dag geleden