Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York in het rood, vaccinmaker Novavax hard omlaag

Beurzen New York in het rood, vaccinmaker Novavax hard omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met dieprode cijfers gesloten. Biotechnoloog Novavax ging fors onderuit na berichten dat toezichthouder FDA langer de tijd kan nemen voor goedkeuring van het coronavaccin van het bedrijf. Verder ging de aandacht op Wall Street uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB), die aangaf in juli de rente voor het eerst sinds 2011 te verhogen. Ook werd uitgekeken naar het belangrijke Amerikaanse inflatiecijfer dat vrijdag komt. De inflatie speelt een belangrijke rol in het rentebeleid van de Federal Reserve. De centrale bank is al bezig de rente te verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan.

Novavax kelderde meer dan 17 procent. De FDA zou eerst willen kijken naar de productieprocessen voor het coronavaccin. Een dag eerder steeg het aandeel juist nog nadat een panel van de FDA de aanbeveling had gedaan het vaccin van Novavax goed te keuren voor volwassen in de Verenigde Staten. Branchegenoot Moderna werd bijna 10 procent lager gezet.

De Dow-Jonesindex noteerde aan het slot 1,9 procent lager op 32.272,79 punten. De brede S&P 500 zakte 2,4 procent tot 4017,82 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 2,8 procent tot 11.754,23 punten.

Tesla

Tesla leverde een koerswinst van eerder op de dag in en eindigde 0,9 procent lager. De Zwitserse bank UBS kwam met een koopadvies voor de fabrikant van elektrische auto's. Andere grote techfondsen hadden het stukken lastiger. Zo verloren Amazon, Facebook-moeder Meta en Apple tot 6,4 procent.

Webwinkelconcern Alibaba daalde ruim 8 procent. Persbureau Bloomberg meldde op basis van ingewijden dat de Chinese autoriteiten mogelijk groen licht kunnen geven voor de beursgang van Ant Group, het betaalbedrijf van Alibaba. In 2020 moest Alibaba de beursgang van Ant op het laatste moment afblazen en openden toezichthouders een kartelonderzoek naar het concern. De toezichthouder liet in een reactie op het bericht weten dat er niet wordt gewerkt aan een herziening van de beursgang van Ant.

Nio

Nio zakte 7,7 procent na tegenvallende resultaten en vooruitzichten van de Chinese fabrikant van elektrische auto's. Juweliersketen Signet Jewelers kwam met beter dan verwachte cijfers en won 9 procent.

De euro was 1,0613 dollar waard, tegen 1,0663 dollar bij het slot van de handel in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent minder op 121,19 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper op 122,80 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Knauw voor pensioenopbouw veel Nederlanders door oorlog en rente

DEN HAAG (ANP) - De grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel ondervonden in het eerste kwartaal hinder van de oorlog in het Midden-Oosten en een gedaalde rente. De pensioenopbouw van bij elkaar miljoenen deelnemers liep hierdoor schade op. Het is nog te vroeg voor een inschatting van wat dit precies betekent voor de pensioenen van gepensioneerden in 2027. De fondsen menen genoeg reserves te hebben om kortingen op uitkeringen te vermijden.

3 uur geleden
Fiscale aftrekregeling populair voor investeringen in batterijen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven hebben vorig jaar meer gebruik gemaakt van een fiscale aftrekregeling voor de aanschaf van energiebesparende middelen. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Met belastingvoordeel via de Energie-investeringsaftrek (EIA) werd vooral meer geïnvesteerd in batterijen voor de opslag van energie.

3 uur geleden
Tegenvallende inflatie zet rem op beursrally in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag overwegend in het rood gesloten na een tegenvallend Amerikaans inflatiecijfer. Ook de oplopende spanningen tussen Washington en Iran en stijgende olieprijzen zorgden voor een negatieve stemming.

4 uur geleden
Regering-Trump begint met terugbetaling miljarden aan importeurs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.

7 uur geleden
Kwart meer omzet voor Alfen, verkoop oplaadsystemen gedaald

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.

8 uur geleden
Fors verlies voor AEX, Prosus grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.

9 uur geleden
ASML en vakbonden willen minder gedwongen ontslagen

VELDHOVEN (ANP) - ASML en de vakbonden zijn een sociaal plan overeengekomen. Daarin is het uitgangspunt volgens alle partijen om zoveel mogelijk gedwongen ontslagen bij het bedrijf te voorkomen. De chipmachinemaker kondigde eind januari aan dat zo'n 1700 medewerkers met managementbanen ontslagen zouden worden. Dat aantal kan nog "honderden mensen" lager uitvallen, zegt een woordvoerster van ASML dinsdag.

9 uur geleden