Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York hoger na cijfers uitkeringsaanvragen VS

Beurzen New York hoger na cijfers uitkeringsaanvragen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street gaat vooral uit naar cijfers over de wekelijkse uitkeringsaanvragen in de Verenigde Staten. Die vielen iets beter uit dan verwacht. Vrijdag komt het belangrijke Amerikaanse banenrapport naar buiten. De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt spelen een belangrijke rol bij het monetaire beleid van de Federal Reserve.

De uitkeringsaanvragen kwamen vorige week uit op 340.000, terwijl er gemiddeld was gerekend op 345.000. Dat is het laagste niveau sinds medio maart vorig jaar, voordat de coronacrisis toesloeg in de VS. Als het herstel van de arbeidsmarkt afzwakt dan kan de Fed eerder geneigd zijn de stimuleringsprogramma's voor de economie in stand te houden. Woensdag kwamen er juist nog tegenvallende cijfers van loonstrookverwerker ADP over de banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een plus van 0,4 procent op 35.438 punten. De brede S&P 500 steeg eveneens 0,4 procent tot 4541 punten en technologiegraadmeter Nasdaq won ook 0,4 procent tot 15.367 punten.

ChargePoint

Bij de bedrijven was de onlineverkoper van voeding en accessoires voor huisdieren Chewy een opvallende daler met een min van haast 10 procent. Chewy bracht tegenvallende kwartaalcijfers en vooruitzichten naar buiten. ChargePoint won juist een kleine 9 procent. Het bedrijf dat actief is met laadstations voor elektrische auto's meldde cijfers die erg goed vielen bij beleggers.

Andere bedrijven die de boeken openden waren onder meer juweliersketen Signet Jewelers (plus 8,3 procent), levensmiddelenproducent Hormel Foods (min 2,7 procent) en de leverancier van netwerkapparatuur en software Ciena, dat een fractie omhoog ging.

Global

De in New York genoteerde Chinese taxi-app Didi Global werd 1,7 procent lager gezet. Didi is samen met andere Chinese internetbedrijven door de Chinese autoriteiten op het matje geroepen vanwege ongeoorloofde praktijken. De toezichthouders beschuldigen de bedrijven van het gebruik van ongekwalificeerde bestuurders en voertuigen.

Luchtvaartmaatschappij United Airlines ging 0,6 procent vooruit. Volgens nieuwszender CNN heeft United bij zijn belangrijke verkeersknooppunt Newark in de staat New Jersey de werkzaamheden opgeschort vanwege overstromingen door de restanten van de orkaan Ida.

Meer uit Financieel

Handel gamebedrijf Ubisoft opgeschort op Franse beurs na koersval

PARIJS (ANP/AFP) - De handel in de aandelen van de Franse gameontwikkelaar Ubisoft is donderdag opgeschort op de beurs in Parijs, na een forse daling van de aandelenprijs. Het bedrijf is maker van gameseries als Assassin's Creed en Far Cry. De koersval volgde op de waarschuwing voor een fors verlies dit jaar.

15 minuten geleden
TenneT kiest energiecentrale Lelystad voor herstel stroomstoring

LELYSTAD (ANP) - Bij een grote stroomuitval moet een gasgestookte energiecentrale in Lelystad vanaf 2028 het elektriciteitsnet opnieuw opstarten in het midden van Nederland. Hoogspanningsnetbeheerder TenneT meldt dat energiebedrijf Engie een aanbesteding heeft gewonnen om de Maxima-centrale tot zeker 2036 hiervoor in te zetten.

52 minuten geleden
AEX weer boven 1000 punten na intrekken tariefdreiging door Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is donderdag hoger geopend en noteerde weer boven de 1000 punten. Beleggers reageerden opgelucht dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement voor een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer heeft ingetrokken. Trump wilde die landen straffen voor hun steun aan Groenland. Trump zei na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" en dat de extra straftarieven niet meer nodig zijn.

1 uur geleden
Franse minister: schrappen heffingen is eerste positieve teken

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse minister van Financiën Roland Lescure noemt het intrekken van de Amerikaanse importheffingen "het eerste positieve teken dat het de goede kant opgaat". De Amerikaanse president Donald Trump maakte woensdag bekend dat de aangekondigde tarieven van 10 procent voor landen die Groenland militair steunen, van de baan zijn.

1 uur geleden
Ondernemersorganisaties pleiten voor eensgezind optreden EU

DEN HAAG (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland zijn positief over het feit dat de Amerikaanse importheffingen, die 1 februari zouden ingaan, voorlopig van de baan zijn. De ondernemersorganisaties benadrukken het belang van een eensgezinde EU.

2 uur geleden
Consumentenbond dreigt met juridische stappen tegen telemarketeer

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond waarschuwt consumenten om niet in zee te gaan met telemarketingbureau Green Consultancy. Het bedrijf zou op een "misleidende en agressieve manier" energieadvies aan huis verkopen. De bond overweegt juridische stappen.

2 uur geleden
Bloomberg: eerste olie uit Venezuela komt naar Europa

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Voor het eerst sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro bijna drie weken geleden door de Verenigde Staten, komt olie uit Venezuela naar Europa. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens. De olietanker Poliegos gaat die olie naar een Italiaanse haven vervoeren. De olie wordt verkocht door de grote internationale grondstoffenhandelaar Vitol Group.

2 uur geleden