Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York hoger na cijfers uitkeringsaanvragen VS

Beurzen New York hoger na cijfers uitkeringsaanvragen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street gaat vooral uit naar cijfers over de wekelijkse uitkeringsaanvragen in de Verenigde Staten. Die vielen iets beter uit dan verwacht. Vrijdag komt het belangrijke Amerikaanse banenrapport naar buiten. De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt spelen een belangrijke rol bij het monetaire beleid van de Federal Reserve.

De uitkeringsaanvragen kwamen vorige week uit op 340.000, terwijl er gemiddeld was gerekend op 345.000. Dat is het laagste niveau sinds medio maart vorig jaar, voordat de coronacrisis toesloeg in de VS. Als het herstel van de arbeidsmarkt afzwakt dan kan de Fed eerder geneigd zijn de stimuleringsprogramma's voor de economie in stand te houden. Woensdag kwamen er juist nog tegenvallende cijfers van loonstrookverwerker ADP over de banengroei in het Amerikaanse bedrijfsleven.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een plus van 0,4 procent op 35.438 punten. De brede S&P 500 steeg eveneens 0,4 procent tot 4541 punten en technologiegraadmeter Nasdaq won ook 0,4 procent tot 15.367 punten.

ChargePoint

Bij de bedrijven was de onlineverkoper van voeding en accessoires voor huisdieren Chewy een opvallende daler met een min van haast 10 procent. Chewy bracht tegenvallende kwartaalcijfers en vooruitzichten naar buiten. ChargePoint won juist een kleine 9 procent. Het bedrijf dat actief is met laadstations voor elektrische auto's meldde cijfers die erg goed vielen bij beleggers.

Andere bedrijven die de boeken openden waren onder meer juweliersketen Signet Jewelers (plus 8,3 procent), levensmiddelenproducent Hormel Foods (min 2,7 procent) en de leverancier van netwerkapparatuur en software Ciena, dat een fractie omhoog ging.

Global

De in New York genoteerde Chinese taxi-app Didi Global werd 1,7 procent lager gezet. Didi is samen met andere Chinese internetbedrijven door de Chinese autoriteiten op het matje geroepen vanwege ongeoorloofde praktijken. De toezichthouders beschuldigen de bedrijven van het gebruik van ongekwalificeerde bestuurders en voertuigen.

Luchtvaartmaatschappij United Airlines ging 0,6 procent vooruit. Volgens nieuwszender CNN heeft United bij zijn belangrijke verkeersknooppunt Newark in de staat New Jersey de werkzaamheden opgeschort vanwege overstromingen door de restanten van de orkaan Ida.

Meer uit Financieel

Griekenland niet langer op economische probleemlijst EU

ATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".

49 minuten geleden
Ackman wil belang in Universal Music verkopen na afgeketst bod

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.

1 uur geleden
FME wijst op randvoorwaarden voor vergroten onafhankelijkheid

ZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.

2 uur geleden
Aandelenbeurs Amsterdam sluit in mineur na nieuwe aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.

4 uur geleden
Aandeelhouders Air France-KLM akkoord met beloning topman Smith

PARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.

4 uur geleden
Vuurwerkwinkeliers dreigen met rechtszaak om compensatie

DEN BOSCH (ANP) - Winkeliers die vuurwerk verkochten rond de jaarwisseling dreigen naar de rechter te stappen. Ze zijn ontevreden over de compensatie die het kabinet ze biedt voor het aanstaande vuurwerkverbod. Volgens hen is de vergoeding voor de misgelopen winst van één jaar te weinig.

4 uur geleden
Chemieconcern Dow schrapt honderden banen in Nederland

TERNEUZEN (ANP) - Chemieconcern Dow schrapt in Nederland 605 banen. Dat heeft het bedrijf laten weten aan medewerkers en personeelsvertegenwoordigers. De ingreep maakt deel uit van een wereldwijde reorganisatie.

5 uur geleden