Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York hoger na cijfers banken en economie VS

Beurzen New York hoger na cijfers banken en economie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst geopend. Beleggers verwerken kwartaalresultaten van de grote banken Bank of America en Citigroup, vermogensbeheerder BlackRock en snack- en frisdrankproducent PepsiCo. Daarnaast kwamen er beter dan verwachte gegevens over de Amerikaanse winkelverkopen en uitkeringsaanvragen. De aandacht blijft ook uitgaan naar het handelsplatform voor digitale munten Coinbase, dat woensdag zijn debuut op Wall Street maakte.

Bank of America (min 1,9 procent) zag de winst in het eerste kwartaal verdubbelen ten opzichte van vorig jaar. De bank profiteerde van sterk stijgende beurskoersen en kon net als concurrenten veel geld vrijmaken aan reserves die eerder apart waren gezet voor leningen die vanwege de coronacrisis mogelijk niet zouden worden afgelost. Citigroup klom 1,4 procent dankzij beter dan verwachte resultaten.

BlackRock won 2,5 procent. De grootste vermogensbeheerder ter wereld heeft de beleggingen onder zijn beheer afgelopen kwartaal zien toenemen tot dik 9 biljoen dollar. Dat is het hoogste niveau ooit, dankzij de hard oplopende aandelenkoersen.

PepsiCo

PepsiCo kreeg er 0,1 procent bij. Het bedrijf bleef profiteren van een goede verkoop van snacks zoals chips van Lay's en zoutjes van de merken Doritos en Cheetos tijdens de lockdowns. Daardoor wist PepsiCo hogere resultaten te boeken. Luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines opende eveneens de boeken en verloor 2,1 procent.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang een plus van 0,7 procent op 29.642 punten. De brede S&P 500 klom eveneens 0,7 procent tot 4154 punten en de technologiebeurs Nasdaq steeg 1,1 procent tot 14.014 punten.

Crypto

Coinbase ging 4 procent omhoog. Het grootste Amerikaanse handelsplatform voor cryptomunten als bitcoins bereikte woensdag kortstondig een waarde van ruim 100 miljard dollar.

De detailhandelsverkopen in de Verenigde Staten namen in maart met bijna 10 procent toe vergeleken met een maand eerder, geholpen door de coronasteuncheques van de overheid aan huishoudens. Daarnaast namen de wekelijkse uitkeringsaanvragen sterker af dan verwacht. De Amerikaanse industrie produceerde verder in maart meer dan een maand eerder.

Dell

Verder was er nog overnamenieuws. De maker van medische apparatuur Thermo Fisher Scientific neemt voor 17,4 miljard dollar het bedrijf PPD over, dat onder meer actief is met het testen van geneesmiddelen. Het aandeel PPD sprong ruim 7 procent omhoog. Thermo won 2,5 procent.

Tenslotte liet computermaker Dell Technologies een plus optekenen van 4,6 procent. Dell gaat zijn meerderheidsbelang in cloudbedrijf VMWare afsplitsen. Daardoor ontstaan twee volledig aparte beursgenoteerde bedrijven. Met de deal kan Dell miljarden ophalen om zijn hoge schuld te verlagen.

Meer uit Financieel

ASML kritisch op Amerikaans voorstel voor verdere exportbeperking

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML blijft hoopvol dat verdere Amerikaanse beperkingen voor de export van chiptechnologie naar China uitblijven. Financieel topman Roger Dassen is kritisch op de in het Amerikaanse Congres voorgestelde Match Act. Hij hoopt dat de Amerikaanse politiek na de tussentijdse verkiezingen volgende maand ook inziet dat het voorstel geen goed idee is.

56 minuten geleden
Duitsland wil dat EU meer importbeperkingen oplegt aan China

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland zal er bij de Europese Unie op aandringen om snel meer beperkingen op te leggen voor goederen die uit China worden geïmporteerd. Naast het onlangs overeengekomen importquotum van 350.000 hybride auto's die per jaar vanuit China naar de EU mogen worden geïmporteerd, wil Duitsland ook beschermingsmaatregelen om de import van goederen uit andere sectoren te beperken.

57 minuten geleden
Schappen bij diverse Albert Heijns steeds leger na cyberincident

DEN HAAG (ANP) - De schappen bij verschillende supermarkten van Albert Heijn raken steeds leger door het cyberincident bij de onderneming. Dat geldt vooral bij de afdeling groente en fruit, zien verslaggevers van het ANP.

1 uur geleden
AEX-index begint met winst, ASML stijgt na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met winst begonnen. De aandacht ging vooral uit naar de resultaten van ASML. De Veldhovense chipmachinefabrikant blijft profiteren van de omvangrijke investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) en zag de omzet en winst in het derde kwartaal stijgen. Ook werd het bedrijf iets positiever over de jaaromzet. Het aandeel werd 2,7 procent hoger gezet.

2 uur geleden
Anthropic vraagt hof VS om herziening uitspraak veiligheidsrisico

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic heeft het federale hof van beroep in de Verenigde Staten gevraagd om de uitspraak te herzien, waarin het AI-bedrijf werd aangemerkt als een risico voor de Amerikaanse nationale veiligheid. Het hof oordeelde op 25 september dat het Amerikaanse ministerie van Defensie het bedrijf achter chatbot Claude mag uitsluiten van opdrachten, omdat het een nationaal veiligheidsrisico zou vormen.

3 uur geleden
Trump: grootschalige grondstofwinning in Groenland gaat van start

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan beginnen met het op grote schaal winnen van grondstoffen in Groenland. Dat zegt president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

3 uur geleden
IMF: meer nodig dan groei om staatsschuld VS terug te dringen

BANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei in de Verenigde Staten kan de oplopende staatsschuld en het begrotingstekort van het land niet snel genoeg terugdringen. Daarom zijn aanvullende maatregelen nodig, heeft Kristalina Georgieva, directeur van het Internationaal Monetair Fonds (IMF), woensdag gezegd.

3 uur geleden