Beurzen New York gemengd het weekend in
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Nervositeit over mogelijk te ver doorgeschoten beurswaarderingen voor techfondsen zorgden voor een wisselvallige handel, waarbij deze week forse winsten en verliezen elkaar constant afwisselden.
Technologiebeurs Nasdaq eindigde de week dan ook in mineur met een verlies van 0,6 procent tot 10.853,55 punten, wat neerkomt op een daling van ruim 7 procent in de afgelopen twee weken. De Dow-Jonesindex eindigde de laatste dag van de handelsweek 0,5 procent hoger op 27.665,64 punten. De brede S&P 500 steeg 0,1 procent tot 3340,97 punten.
Grote techfondsen als Apple, Microsoft, Amazon en Facebook verloren tot 1,9 procent. Autofabrikant Tesla pluste 0,4 procent. De maker van elektrische voertuigen gaat vanuit zijn megafabriek in Shanghai auto’s exporteren naar onder meer Europa. Ook Singapore, Australië en Nieuw-Zeeland worden vanuit de Chinese fabriek bevoorraad.
Een andere maker van elektrische auto's, Nikola, ging opnieuw hard onderuit na de aantijgingen van bedrog door een investeerder die speculeert op een koersdaling. De topman van Nikola verweerde zich tegen de beschuldigingen dat het bedrijf was gebouwd op leugens, maar beleggers leken een inhoudelijke weerlegging te missen. Het aandeel zakte 14,5 procent.
Kroger
De Amerikaanse supermarktketen Kroger verloor 1,1 procent, ondanks kwartaalcijfers die beter waren dan in doorsnee verwacht. Ook softwareconcern Oracle (min 0,6 procent) kwam met kwartaalcijfers en meldde een gestegen omzet en winst.
De euro was 1,1840 dollar waard, tegen 1,1831 dollar bij het slot van de Europese beurzen. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,4 procent tot 37,46 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent minder op 39,88 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Webwinkel bol heeft zijn gehele categorie sekspoppen voorlopig offline gehaald, naar aanleiding van berichtgeving van RTL. Het nieuwsmedium schreef dat tot dinsdag op kinderen lijkende sekspoppen via die webwinkel werden verkocht.
55 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Michael Dell en zijn echtgenote Susan Dell hebben aangekondigd 6,25 miljard dollar (5,4 miljard euro) te doneren aan een programma waarmee de regering-Trump kinderen van een beleggingsrekening wil voorzien. Met de gift hoopt de oprichter van computerconcern Dell meer kinderen te laten profiteren van het programma.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters in Amsterdam slaagden er dinsdag niet in te profiteren van hogere openingskoersen op Wall Street. Ook het scherpe herstel van de bitcoin en andere cryptomunten bood geen soelaas. Het vooruitzicht dat de Bank of Japan de rente mogelijk later deze maand gaat verhogen, zorgde opnieuw voor terughoudendheid.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Hobbypluimveefokkers maken zich zorgen over de impact van maatregelen tegen de vogelgriep. Omdat zij vanwege afschermplichten de afgelopen vijf jaar nauwelijks nog iets met hun dieren mochten doen, stoppen steeds meer fokkers ermee. Dit meldt voorzitter Jan Dirk Nijkamp van Kleindier Liefhebbers Nederland (KLN), de landelijke vereniging van houders die kleine dieren als hobby houden.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina wil met een overname in de Verenigde Staten een sterkere positie innemen op de markt voor hoogwaardige eiwitten. Het Nederlandse zuivelconcern koopt Wisconsin Whey Protein, dat voor de Noord-Amerikaanse markt wei-eiwitten produceert. Die worden steeds populairder als bestanddeel voor sportvoeding of voedingssupplementen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Warner Bros. Discovery is dinsdag een van de stijgers op de beurzen in New York. Het bedrijf won 1,2 procent aan beurswaarde na een bericht van zakenkrant The Wall Street Journal. Hierin schreef de krant dat Netflix zijn bod op de entertainment- en streamingactiviteiten, waaronder de studio's en streamingdienst HBO Max van Warner Bros. Discovery, heeft verhoogd. De biedingsstrijd rond het mediaconcern gaat daarmee een nieuwe ronde in.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) mocht PostNL in 2019 een vergunning weigeren voor het overnemen van postbedrijf Sandd. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft dit dinsdag in hoger beroep beslist. Het CBb laat hiermee de uitspraak van de rechtbank Rotterdam in stand, waarbij het beroep van PostNL tegen de weigering ongegrond is verklaard.
6 uur geleden