Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York gaan licht hoger kerst vieren

Beurzen New York gaan licht hoger kerst vieren

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn na een verkorte handelssessie licht hoger geëindigd. Beleggers verwerkten nieuwe onenigheid tussen Democraten en Republikeinen in het Amerikaanse congres over coronasteun, nadat president Donald Trump hun eerdere akkoord ter waarde van 900 miljoen dollar afwees. Daarnaast bereikten de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk een historisch akkoord over hun toekomstige handelsrelatie, waarmee een economisch zeer schadelijke brexit werd afgewend.

De Dow-Jonesindex sloot 0,2 procent hoger op 30.199,87 punten. De S&P 500 ging 0,4 procent omhoog tot 3703,06 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,3 procent tot 12.804,73 punten.

Optimisme overheerste ondanks dat Republikeinen in het Huis van Afgevaardigden donderdag een eerste poging blokkeerden van Democraten om een aangepaste stimuleringsdeal naar Trump te sturen. Ze stemden niet in met een verhoging van steuncheques voor de meeste Amerikanen van 600 dollar tot 2000 dollar.

Alibaba

Aan een akkoord over het coronasteunpakket zijn ook afspraken over een nieuwe overheidsbegroting gebonden. De tijd voor goedkeuring begint te dringen, want als de president niet voor maandag middernacht zijn handtekening zet, zouden veel overheidsdiensten moeten sluiten.

Bij de bedrijven ging Alibaba ruim 13 procent onderuit. De Chinese webwinkel, met ook een notering in New York, wordt onderzocht door de Chinese mededingingsautoriteit vanwege vermeend misbruik van zijn sterke marktpositie. In Hongkong ging het aandeel flink onderuit door de berichten.

Tidal

Square verloor 1,4 procent. Het bedrijf dat wordt geleid door Twitter-topman Jack Dorsey zou gepraat hebben over een overname van muziekstreamingdienst Tidal van de bekende Amerikaanse rapper Jay-Z.

Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent meer waard op 48,21 dollar. Brentolie won 0,2 procent tot 51,28 dollar. De euro was 1,2181 dollar waard, tegenover 1,2192 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Vrijdag blijft Wall Street dicht wegens eerste kerstdag.

Meer uit Financieel

Steeds meer jongeren op lichtere motoren stuwen recordverkoop

UTRECHT (ANP) - De verkoop van gebruikte motoren bereikte vorig jaar een recordniveau, mede dankzij de groeiende populariteit van motorrijden onder jongeren. Dit zorgt de laatste jaren voor een duidelijke verschuiving naar lichtere motoren, omdat jongeren alleen op deze modellen mogen rijden.

1 uur geleden
ING: vrachtwagenheffing drijft kosten transportbedrijven flink op

AMSTERDAM (ANP) - De vrachtwagenheffing, een kilometerheffing die een groot deel van de bestaande belastingen vervangt, zal dit jaar naar verwachting leiden tot een kostenstijging van meer dan 10 procent en extra financiële druk op Nederlandse transportbedrijven. Ook hogere lonen dragen bij aan de stijgende kosten, meldt ING in een sectorrapport.

1 uur geleden
Zichtbaar verduurzaamde huizen leveren meer op bij verkoop

APELDOORN (ANP) - Wie zijn huis verduurzaamt, krijgt gemiddeld een hogere verkoopprijs wanneer hij zijn woning verkoopt. Maar daarbij is het wel belangrijk dat de verduurzaming duidelijk zichtbaar is voor huizenkopers. Denk dan aan een beter energielabel of zonnepanelen, stellen deskundigen van het Kadaster woensdag na onderzoek.

1 uur geleden
Wall Street sluit eerste dag van kortere handelsweek licht hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag licht hoger gesloten. Beleggers op Wall Street deden het rustiger aan, na de flinke koersverliezen op donderdag en de kleine uitslagen op vrijdag.

9 uur geleden
Bronnen: VK wil verzet Nederland tegen strenge handelsplannen EU

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk benadert meerdere EU-landen, waaronder Nederland, om zich te verzetten tegen strenge handelsvoorstellen die het VK kunnen uitsluiten van deelname aan openbare aanbestedingen. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

10 uur geleden
Vattenfall verkoopt Franse activiteiten aan Franse branchegenoot

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall verkoopt zijn activiteiten in Frankrijk aan de Franse elektriciteits- en gasleverancier Alterna énergie. Vattenfall meldt een overeenkomst te hebben gesloten om de elektriciteits- en gasverkopen over te dragen aan zijn Franse branchegenoot.

12 uur geleden
Adyen grootste stijger op AEX-index na eerdere koersval

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste stijger op de AEX-index. Het betaalbedrijf, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh en Spotify, maakte vorige week een zware koersval. Adyen had de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd.

13 uur geleden