Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York flink lager door zorgen over Delta-variant

Beurzen New York flink lager door zorgen over Delta-variant

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met behoorlijke koersverliezen geopend. Net als in Europa zijn beleggers op Wall Street bezorgd dat het economisch herstel van de coronacrisis wordt ondermijnd door de snelle verspreiding van de besmettelijke Delta-variant. Onder meer luchtvaartbedrijven en cruisemaatschappijen stonden flink in het rood omdat de Delta-variant voor hernieuwde reisbeperkingen kan zorgen. Verder kwamen tegenvallende cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt naar buiten.

Luchtvaartondernemingen als Delta Air Lines, United Airlines en American Airlines leverden tot 2,3 procent in. Cruise-aanbieders Carnival, Norwegian Cruise Line en Royal Caribbean zakten tot 3,6 procent en onlineboekingssites Expedia en Booking.com daalden tot bijna 4 procent.

Ook de bankensector had het lastig door onzekerheid over het economisch herstel. Zo lieten grote banken als Citigroup, JPMorgan Chase, Bank of America en Wells Fargo minnen tot 2,3 procent optekenen.

Dow-Jonesindex

De toonaangevende Dow-Jonesindex stond kort na opening 1.1 procent lager op 34.315 punten. De brede S&P 500 ging 1,2 procent omlaag tot 4304 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 1,5 procent tot 14.448 punten.

Het Amerikaanse ministerie van Arbeid maakte bekend dat het aantal nieuwe aanvragen voor een werkloosheidsuitkering vorige week licht is gestegen naar 373.000. Er was juist op een daling tot 350.000 WW-aanvragen gerekend door economen.

Alphabet

Google-moeder Alphabet werd 1,1 procent lager gezet. Een groep van 37 Amerikaanse procureurs-generaal klaagt Google aan wegens vermeende praktijken die concurrentie verstoren. De aanklacht stelt dat Google een monopolie heeft op de markt voor de distributie van apps voor het Android-besturingssysteem, dat het zelf bezit en ontwikkelt, en dat door de meeste smartphones ter wereld wordt gebruikt.

De in New York genoteerde Chinese taxi-app Didi Global zette zijn zware neergang van de afgelopen dagen voort met een verlies van 6 procent. De Chinese autoriteiten treden steeds strenger op tegen technologiebedrijven zoals Didi en dat maakt beleggers nerveus. Webwinkel Alibaba moest dik 3 procent inleveren.

Meer uit Financieel

Warmtefonds ziet fors meer aanvragen in maart door energieprijzen

HILVERSUM (ANP) - Het aantal mensen dat geld wil lenen om hun huis te verduurzamen, stijgt verder. Het Nationaal Warmtefonds zag 73 procent meer aanvragen in maart vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. De energieprijzen zijn flink gestegen sinds de Iran-oorlog.

11 minuten geleden
PostNL bezorgt brieven vanaf 12 juli binnen twee dagen

DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.

1 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw hoger om hoop op snel einde van oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.

7 uur geleden
Wereldbank, IEA en IMF kondigen samenwerking aan om Iranoorlog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.

8 uur geleden
Argentinië stelt belastingverhogingen uit om duurdere energie

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.

10 uur geleden
Peter Wennink: digitale veiligheid is hoeksteen van samenleving

DEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.

10 uur geleden
Lufthansa waarschuwt voor brandstoftekorten buiten Europa

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.

11 uur geleden