Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York eindigen fors hoger, Starbucks schiet omhoog

Beurzen New York eindigen fors hoger, Starbucks schiet omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met aanzienlijke winsten gesloten. Bij beleggers overheerste optimisme over afkoelende inflatie. Cijfers over de prijzen die fabrikanten in de Verenigde Staten vragen wezen op minder sterke prijsstijgingen. Ook was er veel aandacht voor koffieketen Starbucks, die bijna een kwart meer waard werd op de beurs na de aankondiging van een nieuwe topman.

De producentenprijzen in de VS stegen vorige maand minder hard dan economen hadden verwacht. Beleggers zien daarin tekenen dat de inflatie daalt, waardoor de Federal Reserve nog meer bewijs heeft dat het tijd is de rente te verlagen. Woensdag verschijnen nieuwe cijfers over de inflatie in 's werelds grootste economie.

De S&P 500 won 1,7 procent tot 5434,43 punten. De Dow-Jonesindex steeg 1 procent tot 39.765,64 punten en de door techbedrijven gedomineerde Nasdaq eindigde 2,4 procent hoger op 17.187,61 punten.

Starbucks

Starbucks won 24,5 procent aan beurswaarde. Het bedrijf stelde Brian Niccol aan als nieuwe topman, die daarmee Laxman Narasimhan vervangt. Onder Narasimhan slaagde de koffieketen er niet in problemen met dalende verkoopcijfers het hoofd te bieden. Na tijden van sterke prijsstijgingen laten meer consumenten de geprijsde koffie vaker links liggen en ook de economische tegenspoed in China speelt Starbucks parten. Niccol komt over van restaurantketen Chipotle, waar hij zorgde voor een ommekeer na moeizame jaren.

Google-moederbedrijf Alphabet sloot 1,2 procent hoger. Het techconcern presenteerde zijn nieuwe smartphones en smartwatches, die vol nieuwe AI-toepassingen zitten. Dat helpt Google mogelijk om marktaandeel te winnen op de markt voor hardware en biedt mogelijkheden om geld te verdienen aan nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie.

Illumina

Biotechnologiebedrijf Illumina gaf een strategie-update die beleggers tegenviel. Het in genetisch onderzoek gespecialiseerde bedrijf mikt op een stijging van de winst per aandeel met 10 procent in de komende drie jaar, maar volgens analisten stelde dat vooruitzicht ietwat teleur. Illumina verloor bijna 4 procent.

BuzzFeed werd bijna 26 procent meer waard. Het mediabedrijf wist het nettoverlies afgelopen kwartaal flink terug te dringen.

De euro won zo'n 0,2 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0997 dollar waard. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent minder op 78,46 dollar. Brentolie werd 1,8 procent goedkoper op 80,79 dollar per vat.

Meer uit Financieel

'Superzondag' voor luchthaven Aruba: 78 vluchten gepland

ORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.

9 uur geleden
Vliegverkeer Griekenland hervat na urenlange opschorting

ATHENE (ANP/RTR) - Het vliegverkeer in Griekenland lijkt zondagmiddag langzaam weer op gang te komen, na een urenlange opschorting van alle aankomende en vertrekkende vluchten op Griekse luchthavens. Er was sprake van uitval van radiofrequenties, wat de gebruikelijke communicatie in het luchtverkeer lamlegde.

9 uur geleden
Ook Corendon zet extra vlucht in voor gestrande reizigers Curaçao

SCHIPHOL (ANP) - Ook Corendon zet een extra vlucht in om passagiers naar Amsterdam te vliegen die zaterdag op Curaçao zijn gestrand. Deze vertrekt maandag. De maatschappij verwacht dat alle passagiers die langer op het eiland hebben moeten blijven, mee aan boord kunnen.

10 uur geleden
KLM en TUI halen reizigers Antillen met extra vluchten op

SCHIPHOL (ANP) - KLM en TUI voeren extra vluchten uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen, hebben de maatschappijen zondagmiddag laten weten. Zaterdag konden meerdere vluchten naar de Caribische eilanden niet doorgaan door de ontwikkelingen in Venezuela. Inmiddels zijn de reguliere vluchten hervat. De extra vluchten zijn bedoeld voor de duizenden reizigers die zaterdag niet konden worden meegenomen.

11 uur geleden
Frankrijk komt boer tegemoet met extra controles op voedselimport

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk scherpt zijn controles op verschillende voedselimporten aan om de zorgen van boeren weg te nemen die de laatste tijd veel hebben geprotesteerd tegen een Europees vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen. Over deze Mercosur-overeenkomst, die nog altijd niet is getekend door Europa, is al langer veel te doen.

11 uur geleden
Oliekartel OPEC+ draait oliekraan voorlopig niet verder open

WENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van dit jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de olieproductie. Dat hebben afgevaardigden van de olielanden, waaronder Rusland en Saudi-Arabië, zondag besloten tijdens een onlinevergadering. Tussen de landen was ook weinig discussie; het overleg duurde minder dan tien minuten.

12 uur geleden
Krant: Duitse treinen in 2025 nog vaker te laat

BERLIJN (ANP/DPA) - De inmiddels toch al beruchte slechte stiptheid van de Duitse spoorwegen is vorig jaar verder verslechterd. Slechts 60,1 procent van de langeafstandstreinen arriveerde op tijd, meldt de krant Bild am Sonntag.

12 uur geleden