Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York eindigen fors hoger, Starbucks schiet omhoog

Beurzen New York eindigen fors hoger, Starbucks schiet omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met aanzienlijke winsten gesloten. Bij beleggers overheerste optimisme over afkoelende inflatie. Cijfers over de prijzen die fabrikanten in de Verenigde Staten vragen wezen op minder sterke prijsstijgingen. Ook was er veel aandacht voor koffieketen Starbucks, die bijna een kwart meer waard werd op de beurs na de aankondiging van een nieuwe topman.

De producentenprijzen in de VS stegen vorige maand minder hard dan economen hadden verwacht. Beleggers zien daarin tekenen dat de inflatie daalt, waardoor de Federal Reserve nog meer bewijs heeft dat het tijd is de rente te verlagen. Woensdag verschijnen nieuwe cijfers over de inflatie in 's werelds grootste economie.

De S&P 500 won 1,7 procent tot 5434,43 punten. De Dow-Jonesindex steeg 1 procent tot 39.765,64 punten en de door techbedrijven gedomineerde Nasdaq eindigde 2,4 procent hoger op 17.187,61 punten.

Starbucks

Starbucks won 24,5 procent aan beurswaarde. Het bedrijf stelde Brian Niccol aan als nieuwe topman, die daarmee Laxman Narasimhan vervangt. Onder Narasimhan slaagde de koffieketen er niet in problemen met dalende verkoopcijfers het hoofd te bieden. Na tijden van sterke prijsstijgingen laten meer consumenten de geprijsde koffie vaker links liggen en ook de economische tegenspoed in China speelt Starbucks parten. Niccol komt over van restaurantketen Chipotle, waar hij zorgde voor een ommekeer na moeizame jaren.

Google-moederbedrijf Alphabet sloot 1,2 procent hoger. Het techconcern presenteerde zijn nieuwe smartphones en smartwatches, die vol nieuwe AI-toepassingen zitten. Dat helpt Google mogelijk om marktaandeel te winnen op de markt voor hardware en biedt mogelijkheden om geld te verdienen aan nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie.

Illumina

Biotechnologiebedrijf Illumina gaf een strategie-update die beleggers tegenviel. Het in genetisch onderzoek gespecialiseerde bedrijf mikt op een stijging van de winst per aandeel met 10 procent in de komende drie jaar, maar volgens analisten stelde dat vooruitzicht ietwat teleur. Illumina verloor bijna 4 procent.

BuzzFeed werd bijna 26 procent meer waard. Het mediabedrijf wist het nettoverlies afgelopen kwartaal flink terug te dringen.

De euro won zo'n 0,2 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0997 dollar waard. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent minder op 78,46 dollar. Brentolie werd 1,8 procent goedkoper op 80,79 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nieuwe afspraken overheid, netbeheerders en bedrijven om vol net

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft samen met onder meer netbeheerders en het bedrijfsleven nieuwe afspraken gemaakt om bedrijven en organisaties sneller op het volle stroomnet aan te kunnen sluiten. Het ministerie van Klimaat en Groene Groei (KGG) meldt dat het daarmee een groot deel van de huidige wachtrij binnen twee jaar wil laten aansluiten op het net.

20 minuten geleden
Duitse maker van Persil koopt Nederlandse coatingspecialist Stahl

WAALWIJK (ANP) - Het Duitse chemie- en verzorgingsmiddelenconcern Henkel koopt de in Nederland gevestigde coatingspecialist Stahl voor 2,1 miljard euro. Volgens het bedrijf achter merken als Persil en Schwarzkopf zijn de coatings van Stahl voor bijvoorbeeld kleding, leer en verpakkingen een goede toevoeging.

46 minuten geleden
CK Hutchison wil compensatie voor nietige havencontracten Panama

PANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een dochterbedrijf van CK Hutchison eist een schadevergoeding van Panama nadat de contracten om twee havens aan het Panamakanaal te exploiteren nietig zijn verklaard. De hoogste rechtbank van Panama oordeelde dat de concessies om havens aan beide uiteinden van de waterweg te exploiteren "ongrondwettelijk" zijn.

1 uur geleden
TomTom onderuit op Amsterdamse beurs na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst aan de nieuwe handelsdag begonnen. Navigatiedienstverlener TomTom presenteerde zijn jaar- en kwartaalcijfers en verloor 12 procent aan waarde. Het bedrijf waarschuwde dat het tot 2027 duurt voordat de omzet zal groeien, maar verwacht dit jaar wel de winstgevendheid te verbeteren.

1 uur geleden
Deel Jumbo-supermarkten in het noorden later open door code rood

VEGHEL (ANP) - Een aantal supermarkten van Jumbo in het noorden van het land gaat woensdag later open omdat er code rood geldt. Om hoeveel supermarkten het precies gaat, weet de woordvoerster niet.

2 uur geleden
Navigatiebedrijf TomTom boekt minder omzet, dringt verlies terug

AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom heeft het verlies vorig jaar teruggedrongen, terwijl de omzet daalde. Het Amsterdamse bedrijf levert veel technologie aan de auto-industrie en had er last van dat fabrikanten minder auto's produceerden die TomTom van navigatiemiddelen voorziet. Tegelijkertijd profiteerde TomTom van kostenbesparingen en de verkoop van lucratievere producten.

3 uur geleden
Inflatie daalt in januari naar 2,4 procent

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in januari 2,4 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee viel de inflatie veel lager uit dan een maand eerder, toen de prijzen gemiddeld met 2,8 procent stegen.

4 uur geleden