Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York eindigen fors hoger, Starbucks schiet omhoog

Beurzen New York eindigen fors hoger, Starbucks schiet omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met aanzienlijke winsten gesloten. Bij beleggers overheerste optimisme over afkoelende inflatie. Cijfers over de prijzen die fabrikanten in de Verenigde Staten vragen wezen op minder sterke prijsstijgingen. Ook was er veel aandacht voor koffieketen Starbucks, die bijna een kwart meer waard werd op de beurs na de aankondiging van een nieuwe topman.

De producentenprijzen in de VS stegen vorige maand minder hard dan economen hadden verwacht. Beleggers zien daarin tekenen dat de inflatie daalt, waardoor de Federal Reserve nog meer bewijs heeft dat het tijd is de rente te verlagen. Woensdag verschijnen nieuwe cijfers over de inflatie in 's werelds grootste economie.

De S&P 500 won 1,7 procent tot 5434,43 punten. De Dow-Jonesindex steeg 1 procent tot 39.765,64 punten en de door techbedrijven gedomineerde Nasdaq eindigde 2,4 procent hoger op 17.187,61 punten.

Starbucks

Starbucks won 24,5 procent aan beurswaarde. Het bedrijf stelde Brian Niccol aan als nieuwe topman, die daarmee Laxman Narasimhan vervangt. Onder Narasimhan slaagde de koffieketen er niet in problemen met dalende verkoopcijfers het hoofd te bieden. Na tijden van sterke prijsstijgingen laten meer consumenten de geprijsde koffie vaker links liggen en ook de economische tegenspoed in China speelt Starbucks parten. Niccol komt over van restaurantketen Chipotle, waar hij zorgde voor een ommekeer na moeizame jaren.

Google-moederbedrijf Alphabet sloot 1,2 procent hoger. Het techconcern presenteerde zijn nieuwe smartphones en smartwatches, die vol nieuwe AI-toepassingen zitten. Dat helpt Google mogelijk om marktaandeel te winnen op de markt voor hardware en biedt mogelijkheden om geld te verdienen aan nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie.

Illumina

Biotechnologiebedrijf Illumina gaf een strategie-update die beleggers tegenviel. Het in genetisch onderzoek gespecialiseerde bedrijf mikt op een stijging van de winst per aandeel met 10 procent in de komende drie jaar, maar volgens analisten stelde dat vooruitzicht ietwat teleur. Illumina verloor bijna 4 procent.

BuzzFeed werd bijna 26 procent meer waard. Het mediabedrijf wist het nettoverlies afgelopen kwartaal flink terug te dringen.

De euro won zo'n 0,2 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0997 dollar waard. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent minder op 78,46 dollar. Brentolie werd 1,8 procent goedkoper op 80,79 dollar per vat.

Meer uit Financieel

TNO: ASML grootste R&D-investeerder, Nederland verliest terrein

DEN HAAG (ANP) - Chipmachinemaker ASML is verreweg de grootste investeerder in onderzoek en ontwikkeling (R&D) in Nederland. Maar een groot deel van de uitgaven hieraan in ons land komt slechts van een handvol bedrijven, meldt onderzoeksinstituut TNO.

7 minuten geleden
UWV verdubbelt tijdelijk beslistermijn WIA-beoordelingen

AMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV verlengt de beslistermijn voor WIA-beoordelingen en herbeoordelingen met ingang van het nieuwe jaar tijdelijk van acht naar zestien weken. Het lukt de organisatie al langere tijd niet om mensen die mogelijk arbeidsongeschikt zijn binnen de gestelde termijn duidelijkheid te geven. Dat komt door een aanhoudende toename van beoordelingsaanvragen en een tekort aan verzekeringsartsen.

39 minuten geleden
Leidinggevende bij KLM wordt nieuwe topman van Transavia

SCHIPHOL (ANP) - Paul Terstegge wordt de nieuwe topman van Transavia. Begin oktober werd bekend dat de huidige topman Marcel de Nooijer de budgetmaatschappij verlaat. Terstegge volgt hem per 1 februari 2026 op, meldt Transavia.

1 uur geleden
Meer elektrische auto's verkocht door dreigende hogere bijtelling

AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe elektrische auto's is afgelopen maand fors gestegen. Dat is waarschijnlijk een gevolg van een eerder plan om de bijtelling voor zakelijke rijders begin volgend jaar te verhogen, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Dat plan is inmiddels afgezwakt, maar de auto's waren al besteld.

1 uur geleden
Bitcoin zakt weer naar laagste niveau sinds april

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van de bitcoin is maandag weer gezakt tot het laagste niveau sinds april dit jaar. De grootste cryptomunt ter wereld leek zich de afgelopen dagen te handhaven boven de 91.000 dollar, maar viel op de eerste dag van december terug tot onder de 86.000 dollar (ruim 74.000 euro).

1 uur geleden
Consumenten hebben vaker voorkeur voor afhalen van pakketjes

DEN HAAG (ANP) - Consumenten laten deze feestdagenperiode hun pakketjes liever bij een PostNL-punt of pakketautomaat bezorgen dan vorig jaar. Volgens het post- en pakketbedrijf, dat keek naar de doorgegeven voorkeuren in de eigen app, gaat het om een groei van 40 procent. Het gebruik van pakketautomaten steeg met 60 procent.

2 uur geleden
Meer hypotheekaanvragen door aankondiging rentestijgingen

DE MEERN (ANP) - Het aantal hypotheekaanvragen is afgelopen maand flink gestegen vergeleken met een jaar eerder. Vooral in de derde week van november was er een piek, na aankondigingen van rentestijgingen door meerdere geldverstrekkers. Het aantal aanvragen steeg met ruim 12 procent ten opzichte van een jaar eerder, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN).

3 uur geleden