Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York buigen verlies om in winst na industriecijfer

Beurzen New York buigen verlies om in winst na industriecijfer

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met winsten geëindigd, terwijl de bekendste graadmeters op Wall Street eerder op de dag nog op verlies stonden. Positieve cijfers over de bedrijvigheid in de industrie en op de arbeidsmarkt verminderden de angst voor een recessie bij beleggers. Chipbedrijven Nvidia en AMD zaten bij de verliezers nu de VS enkele grote spelers in de sector beperkingen oplegt bij de export naar China.

De Amerikaanse industrie groeide in augustus even hard als in de voorgaande maand, meldde het instituut voor inkoopmanagers ISM. Economen hadden juist in doorsnee op een vertraging gerekend. Daarnaast werd bekend dat het aantal nieuwe aanvragen voor een werkloosheidsuitkering lager uitviel dan verwacht.

Aanvankelijk zorgde het op zichzelf positieve economische nieuws voor een schrikreactie bij beleggers op de aandelenmarkten. De Federal Reserve heeft zo namelijk meer ruimte om de rente verder te verhogen, wat ongunstig is voor de waardering van aandelen.

Nvidia

De Dow-Jonesindex eindigde de dag toch met een winst van 0,5 procent tot 31.656,42 punten. De brede S&P 500 won 0,3 procent tot 3966,85 punten. Techbeurs Nasdaq sloot wel met een verlies van 0,3 procent op 11.785,13 punten.

Nvidia en AMD behoorden tot de opvallendste dalers en verloren respectievelijk 7,7 en 3 procent. Beleggers reageerden op het nieuws dat de twee bedrijven van de Amerikaanse overheid geen geavanceerde chips, bijvoorbeeld op het gebied van kunstmatige intelligentie, meer mogen verkopen aan China.

Microsoft

Ford verloor 0,3 procent. De autofabrikant roept bijna 200.000 SUV's terug in de VS vanwege brandgevaar. Campbell Soup verloor 2 procent. De kwartaalresultaten van de soepproducent lagen in lijn met de marktverwachtingen. De maker van netwerkapparatuur Ciena ging ruim 10 procent onderuit na tegenvallende resultaten. Het bedrijf spreekt van een sterke vraag naar zijn producten, maar de omzet staat onder druk door een tekort aan onderdelen.

Microsoft eindigde 0,3 procent lager. Het Amerikaanse leger heeft speciale brillen voor militairen van het techbedrijf goedgekeurd. Tegelijkertijd uitte concurrentiewaakhond CMA zorgen over de voorgenomen overname van gamesbedrijf Activision Blizzard door Microsoft

De euro was opnieuw minder waard dan de dollar en noteerde op 0,9945 dollar, tegen 0,9940 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 3,5 procent goedkoper op 86,43 dollar. Brentolie kostte 3,6 procent minder op 92,17 dollar per vat.

Meer uit Financieel

IJsfabrikant Magnum flink hoger op Damrak door overnamegeruchten

AMSTERDAM (ANP/RTR) - The Magnum Ice Cream Company is vrijdag flink in waarde gestegen op de Amsterdamse beurs. De opmars volgde op geruchten over een mogelijke overname van het bedrijf achter ijsmerken als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's. Het aandeel noteerde rond 12.35 uur ruim 14 procent hoger.

1 uur geleden
Half miljoen minder reizigers via Frankfurt Airport door acties

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een zesdaagse staking in april heeft voor minder reizigers via Frankfurt Airport gezorgd. Piloten en cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa legden het werk neer en als gevolg daarvan werden vele vluchten geschrapt. De grootste luchthaven van Duitsland ontving ongeveer een half miljoen minder passagiers ten opzichte van een jaar eerder.

1 uur geleden
Stellantis sluit deal met Dongfeng voor productie Jeeps in China

WUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.

3 uur geleden
VAE versnelt bouw oliepijpleiding om Straat van Hormuz te mijden

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten gaan de bouw van een nieuwe oliepijpleiding versnellen. Het land wil de exportcapaciteit vanuit Fujairah verdubbelen, om zo via de stad in het oosten van de VAE de Straat van Hormuz te kunnen vermijden voor het transporteren van olie.

3 uur geleden
Luxeconcern LVMH verkoopt merk Marc Jacobs aan eigenaar G-Star

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.

4 uur geleden
AEX-index begint lager in afwachting resultaten top Trump en Xi

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met verlies begonnen. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen en wachten op concrete resultaten van de tweedaagse topbijeenkomst in China tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.

4 uur geleden
Transavia bezuinigt om dure kerosine, sluit banenverlies niet uit

SCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.

5 uur geleden