Beurzen New York boeken bescheiden winst
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met bescheiden winsten de handel uitgegaan. Vooral technologiebedrijven waren gewild, terwijl bedrijven die meebewegen op de bredere economie slechter presteerden. Beleggers verwerkten tegenvallende cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt, maar zagen ook dat de huizenverkoop voor het eerst in vijf maanden was toegenomen. Opnieuw kwam een keur aan bedrijven met kwartaalcijfers.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,1 procent hoger op 34.823,35 punten. De brede S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4.367,48 punten en de technologiebeurs Nasdaq won 0,4 procent tot 14.684,60 punten.
Het aantal nieuwe aanvragen voor een WW-uitkering steeg vorige week onverwacht met 419.000, terwijl economen in doorsnee op een daling naar 350.000 aanvragen hadden gerekend. Het cijfer kan erop wijzen dat het herstel op de arbeidsmarkt in de Verenigde Staten van de coronacrisis aan het afzwakken is door de opmars van de Delta-variant.
Texas Instruments
Het aandeel Texas Instruments ging 5,3 procent omlaag. Het bedrijf kwam met sterke kwartaalresultaten, maar waarschuwde wel dat de cijfers in het derde kwartaal kunnen tegenvallen. AT&T won 0,2 procent dankzij beter dan verwachte prestaties in de afgelopen periode.
Ook de luchtvaart kreeg aandacht. American Airlines behaalde in het tweede kwartaal voor het eerst sinds de coronacrisis een positieve kasstroom en een nettowinst. De ticketverkoop herstelde zich ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar doordat Amerikanen weer vaker binnen de VS een vlucht boekten. Beleggers hadden op meer gehoopt en zetten het aandeel ruim 1,1 procent lager. Branchegenoot Southwest Airlines kwam ook met cijfers en daalde 3,5 procent.
Whirlpool
Andere bedrijven die de boeken openden waren witgoedproducent Whirlpool (min 1,2 procent), chemieconcern Dow (plus 1,3 procent), huizenbouwer DR Horton (min 2 procent) en biotechnoloog Biogen (plus 1,1 procent).
De in New York genoteerde Chinese taxi-app Didi Global ging ruim 11 procent onderuit. Chinese toezichthouders overwegen "ongekende" maatregelen op te leggen aan Didi. Peking probeert al langer grote Chinese technologieconcerns aan banden te leggen.
De euro was 1.1768 dollar waard, tegenover 1,1774 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie steeg 2 procent in waarde tot 71,71 dollar. Brentolie werd 1,9 procent duurder tot 73,60 dollar per vat.
Meer uit Financieel
STARBASE (ANP) - SpaceX heeft de omzet het afgelopen kwartaal ruim verdubbeld, dankzij flink toegenomen opbrengsten uit zijn activiteiten rond kunstmatige intelligentie (AI) en een aanhoudende groei van satellietinternetdienst Starlink. Ook werd een miljardenwinst in de boeken gezet, tegen ruim 1 miljard dollar verlies in dezelfde periode een jaar eerder.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de Amerikaanse beurzen zijn dinsdag overwegend hoger geëindigd. Een daling van de olieprijzen en de verwachting van sterke kwartaalcijfers leken de zorgen over de hoge investeringen en koerswaarderingen in de AI-sector even naar de achtergrond te duwen.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Alle diensten bij onlinebank Revolut zijn weer hersteld, nadat de Britse bank eerder op de dag met problemen kampte door een storing bij Google Cloud. Revolut heeft ook veel klanten in Nederland. Het geld en de gegevens van klanten zijn veilig, laat het bedrijf weten.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gistproducent Lesaffre overweegt een bod op zijn Nederlandse concurrent Corbion, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De niet-beursgenoteerde Franse onderneming zou financieringsopties bespreken voor een mogelijke overname van het in Amsterdam gevestigde beursgenoteerde bedrijf.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - EssilorLuxottica, het brillenconcern achter onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban en keten Pearle Opticiens, heeft de opbrengsten uit de tak voor AI-brillen en hoorbrillen opgevoerd. De omzet van de divisie wearables, waaronder ook de veelbesproken camerabril van Ray-Ban en Meta valt, nam in het afgelopen kwartaal met een vijfde toe.
10 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse supermarktconcern Carrefour heeft zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden bijgesteld als gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Volgens het bedrijf is het consumentenvertrouwen hierdoor aangetast en blijven klanten weg uit winkels.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn dinsdag onderaan geëindigd in de Amsterdamse AEX-index. Besi, ASML en ASMI noteerden bij het slot van de handelsdag minnen tot 3,3 procent. Onder beleggers leven aanhoudende zorgen over de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en de winstgevendheid van AI-gerelateerde bedrijven, die sinds de opmars van de technologie sterk in waarde zijn gestegen.
11 uur geleden