Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York boeken bescheiden winst

Beurzen New York boeken bescheiden winst

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met bescheiden winsten de handel uitgegaan. Vooral technologiebedrijven waren gewild, terwijl bedrijven die meebewegen op de bredere economie slechter presteerden. Beleggers verwerkten tegenvallende cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt, maar zagen ook dat de huizenverkoop voor het eerst in vijf maanden was toegenomen. Opnieuw kwam een keur aan bedrijven met kwartaalcijfers.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,1 procent hoger op 34.823,35 punten. De brede S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4.367,48 punten en de technologiebeurs Nasdaq won 0,4 procent tot 14.684,60 punten.

Het aantal nieuwe aanvragen voor een WW-uitkering steeg vorige week onverwacht met 419.000, terwijl economen in doorsnee op een daling naar 350.000 aanvragen hadden gerekend. Het cijfer kan erop wijzen dat het herstel op de arbeidsmarkt in de Verenigde Staten van de coronacrisis aan het afzwakken is door de opmars van de Delta-variant.

Texas Instruments

Het aandeel Texas Instruments ging 5,3 procent omlaag. Het bedrijf kwam met sterke kwartaalresultaten, maar waarschuwde wel dat de cijfers in het derde kwartaal kunnen tegenvallen. AT&T won 0,2 procent dankzij beter dan verwachte prestaties in de afgelopen periode.

Ook de luchtvaart kreeg aandacht. American Airlines behaalde in het tweede kwartaal voor het eerst sinds de coronacrisis een positieve kasstroom en een nettowinst. De ticketverkoop herstelde zich ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar doordat Amerikanen weer vaker binnen de VS een vlucht boekten. Beleggers hadden op meer gehoopt en zetten het aandeel ruim 1,1 procent lager. Branchegenoot Southwest Airlines kwam ook met cijfers en daalde 3,5 procent.

Whirlpool

Andere bedrijven die de boeken openden waren witgoedproducent Whirlpool (min 1,2 procent), chemieconcern Dow (plus 1,3 procent), huizenbouwer DR Horton (min 2 procent) en biotechnoloog Biogen (plus 1,1 procent).

De in New York genoteerde Chinese taxi-app Didi Global ging ruim 11 procent onderuit. Chinese toezichthouders overwegen "ongekende" maatregelen op te leggen aan Didi. Peking probeert al langer grote Chinese technologieconcerns aan banden te leggen.

De euro was 1.1768 dollar waard, tegenover 1,1774 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie steeg 2 procent in waarde tot 71,71 dollar. Brentolie werd 1,9 procent duurder tot 73,60 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Economie VS ondanks Iranoorlog harder gegroeid

WASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten heeft in het eerste kwartaal nog weinig te lijden gehad onder de oorlog in Iran. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg harder dan in de laatste drie maanden van 2025, meldt het Bureau of Economic Analysis op basis van een eerste raming. Nu veel bedrijven geld steken in de ontwikkeling of inzet van kunstmatige intelligentie, stijgen de investeringen hard.

8 minuten geleden
Stichting begint rechtszaak tegen Netflix om prijsverhogingen

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting sleept Netflix voor de rechter om prijsverhogingen die de streamingdienst de afgelopen jaren heeft doorgevoerd voor lopende abonnementen. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat die onrechtmatig zijn en wil dat het bedrijf gedupeerde consumenten terugbetaalt.

33 minuten geleden
Landbouworganisaties willen dat EU ingrijpt om kunstmestcrisis

BRUSSEL (ANP) - Nederlandse en Poolse landbouworganisaties willen dat de Europese Commissie snel ingrijpt vanwege de kunstmestcrisis die is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz. Aanhoudende geopolitieke spanningen, zoals de verstoringen in de zeestraat, hebben de beschikbaarheid van grondstoffen voor minerale meststoffen volgens de organisaties "aanzienlijk" beperkt, wat leidde tot een snelle prijsstijging.

46 minuten geleden
ECB besprak bij rentevergadering ook verhoging, zegt Lagarde

FRANKFURT (ANP) - Beleidsmakers van de Europese Centrale Bank (ECB) hebben bij de rentevergadering ook besproken of ze de leenkosten moesten verhogen. Dat zei Christine Lagarde in een persconferentie over het rentebesluit, waarbij de centrale bank voor de eurozone de rentetarieven onveranderd liet.

1 uur geleden
Polderbaan Schiphol ruim een week buiten gebruik door onderhoud

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol voert tussen maandag 4 en dinsdag 12 mei het jaarlijkse onderhoud uit aan de Polderbaan. De start- en landingsbaan is op werkdagen niet beschikbaar voor het luchtverkeer, meldt Schiphol.

1 uur geleden
Google-eigenaar Alphabet flink hoger op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Alphabet behoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Vooral via de cloud- en platformdiensten van Google Cloud kwam er meer geld binnen, dankzij de toepassingen van AI en de achterliggende rekenkracht die het bedrijf klanten aanbiedt. Het aandeel werd 6,9 procent hoger gezet.

1 uur geleden
Belastingdienst: ruim 10 miljoen aangiftes binnen op dag deadline

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft inmiddels 10,2 miljoen belastingaangiftes binnen, vlak voor het aflopen van de aangiftetermijn. Mensen kunnen tot middernacht aangifte doen voor de inkomstenbelasting. "Met het aflopen van de aangiftetermijn is het traditioneel druk bij de Belastingdienst", meldt de fiscus, die ziet dat sommige mensen wederom op het laatste moment nog snel hun aangifte indienen.

2 uur geleden