Beurzen nemen gas terug na sterke opmars
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gaven dinsdag wat terrein prijs. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars een dag eerder, die werd veroorzaakt door de bemoedigende testresultaten van een potentieel coronavaccin van de Amerikaanse farmaceut Moderna. Een sterker dan verwachte toename van het Duitse beleggersvertrouwen in mei hield de koersverliezen enigszins beperkt.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,6 procent in de min op 516,79 punten. De hoofdindex klom maandag bijna 4 procent. De MidKap ging een fractie omlaag tot 698,06 punten. De beurzen in Londen en Frankfurt daalden 0,4 procent. Parijs verloor 0,8 procent.
Verzekeraar NN was de sterkste stijger in de AEX met een winst van dik 4 procent. Het concern versterkt zijn kapitaalpositie met een deal rond zijn pensioenportefeuille. Concurrent ASR volgde met een plus van meer dan 3 procent. Vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij met een verlies van 2,5 procent.
BAM
In de MidKap ging bouwer BAM aan kop met een plus van meer dan 4 procent. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM stond onderaan met een min van ruim 7 procent. Air France wil komende weken geleidelijk diverse binnenlandse en Europese vluchten hervatten en hoopt eind juni ongeveer 15 procent van het normale vluchtschema te kunnen aanbieden.
Bij de kleinere bedrijven klom NIBC bijna 13 procent. De Haagse zakenbank wil toch zijn dividend uitkeren ondanks de coronacrisis. Dat is nodig om de deal met de Amerikaanse investeerder Blackstone niet in de weg te zitten. Volgens de koper zou de financiering van de deal in gevaar komen als NIBC zijn dividend niet zou uitkeren.
Avantium
Chemiebedrijf Avantium maakte een koerssprong van 23 procent. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws dat grote bedrijven als Coca Cola, Carlsberg en L’Oréal het project van afbreekbare papieren flesjes steunen waar Avantium aan deelneemt.
De Europese autofabrikanten stonden onder druk na een recorddaling van de Europese autoverkopen in april door de coronacrisis. In Frankfurt hielden de Duitse autobouwers Daimler, BMW en Volkswagen de verliezen beperkt tot 0,6 procent. De zwaarder getroffen Franse automakers PSA, de eigenaar van Peugeot en Citroën, en Renault raakten respectievelijk 3,4 en 4,2 procent kwijt.
De euro was 1,0953 dollar waard tegen 1,0887 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,4 procent tot 32,25 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 34,78 dollar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Nasdaq toonde maandag herstel in New York na de zware koersval op vrijdag. De techzware graadmeter kelderde voor het weekend ruim 4 procent door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. De grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd volgde op een sterker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. Door de sterke arbeidsmarkt vrezen beleggers dat de Amerikaanse centrale bank de rente gaat verhogen om de inflatie te bestrijden.
41 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Nintendo heeft bekendgemaakt dat het een boete van 35 miljoen euro betaalt om een rechtszaak over kapotte controllers te schikken. De claim werd ingediend door een Franse consumentenorganisatie en gaat over controllers van de Switch-spelcomputer die te snel kapot zouden gaan.
44 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Twee Marokkaanse banken hebben een schikking getroffen van 175 miljoen euro met het Openbaar Ministerie in Brussel. De Banque Centrale Populaire en haar dochteronderneming Banque Chaabi du Maroc werden verdacht van het uitvoeren van illegale bank-, krediet- en verzekeringsactiviteiten, meldt het parket.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die zich door een nepbankmedewerker laten overhalen zelf geld over te boeken naar fraudeurs, hoeven niet op compensatie van hun bank te rekenen. Volgens een uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid is een bank dan in beginsel niet verplicht schade te vergoeden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het vertrek van supermarkten bij ondernemersorganisatie VNO-NCW is volgens voorzitter Coen van Oostrom "per saldo geen ramp". Supermarkten hebben inderdaad hun lidmaatschap bij de ondernemersorganisatie opgezegd, bevestigt hij bij radiozender BNR. "Dat is vorig jaar gebeurd."
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil dat techbedrijven maatregelen nemen om te voorkomen dat jongeren naaktbeelden kunnen verspreiden via hun telefoons. Als dat niet gebeurt, wil de premier ze daartoe verplichten met wetgeving.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.
5 uur geleden