Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen nemen gas terug na sterke opmars

Beurzen nemen gas terug na sterke opmars

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gaven dinsdag wat terrein prijs. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars een dag eerder, die werd veroorzaakt door de bemoedigende testresultaten van een potentieel coronavaccin van de Amerikaanse farmaceut Moderna. Een sterker dan verwachte toename van het Duitse beleggersvertrouwen in mei hield de koersverliezen enigszins beperkt.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,6 procent in de min op 516,79 punten. De hoofdindex klom maandag bijna 4 procent. De MidKap ging een fractie omlaag tot 698,06 punten. De beurzen in Londen en Frankfurt daalden 0,4 procent. Parijs verloor 0,8 procent.

Verzekeraar NN was de sterkste stijger in de AEX met een winst van dik 4 procent. Het concern versterkt zijn kapitaalpositie met een deal rond zijn pensioenportefeuille. Concurrent ASR volgde met een plus van meer dan 3 procent. Vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij met een verlies van 2,5 procent.

BAM

In de MidKap ging bouwer BAM aan kop met een plus van meer dan 4 procent. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM stond onderaan met een min van ruim 7 procent. Air France wil komende weken geleidelijk diverse binnenlandse en Europese vluchten hervatten en hoopt eind juni ongeveer 15 procent van het normale vluchtschema te kunnen aanbieden.

Bij de kleinere bedrijven klom NIBC bijna 13 procent. De Haagse zakenbank wil toch zijn dividend uitkeren ondanks de coronacrisis. Dat is nodig om de deal met de Amerikaanse investeerder Blackstone niet in de weg te zitten. Volgens de koper zou de financiering van de deal in gevaar komen als NIBC zijn dividend niet zou uitkeren.

Avantium

Chemiebedrijf Avantium maakte een koerssprong van 23 procent. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws dat grote bedrijven als Coca Cola, Carlsberg en L’Oréal het project van afbreekbare papieren flesjes steunen waar Avantium aan deelneemt.

De Europese autofabrikanten stonden onder druk na een recorddaling van de Europese autoverkopen in april door de coronacrisis. In Frankfurt hielden de Duitse autobouwers Daimler, BMW en Volkswagen de verliezen beperkt tot 0,6 procent. De zwaarder getroffen Franse automakers PSA, de eigenaar van Peugeot en Citroën, en Renault raakten respectievelijk 3,4 en 4,2 procent kwijt.

De euro was 1,0953 dollar waard tegen 1,0887 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,4 procent tot 32,25 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 34,78 dollar.

Meer uit Financieel

Financiële situatie van huiseigenaren gaat achteruit, zegt NHG

UTRECHT (ANP) - De financiële situatie van Nederlandse huiseigenaren is verslechterd na een periode van herstel, meldt NHG (Nationale Hypotheek Garantie) na onderzoek onder ongeveer 2400 mensen.

1 uur geleden
Omzet AI-chipconcern Nvidia naar nieuw record van 81,6 miljard

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.

4 uur geleden
Flinke plussen op Wall Street, Nvidia hoger in aanloop cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.

4 uur geleden
WSJ: OpenAI dient snel aanvraag voor beursgang op Wall Street in

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.

7 uur geleden
Nieuw slotrecord voor AEX-index, chipbedrijven bij koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.

8 uur geleden
Vakbond bij Samsung stelt geplande staking in Zuid-Korea uit

SEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.

9 uur geleden
Topman ASN Bank wil aandeel in nieuwe hypotheken verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiële concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.

10 uur geleden