Beurzen Midden-Oosten omlaag door onrust
RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in het Midden-Oosten gingen zondag over een breed front omlaag vanwege de oplopende spanningen in de regio nadat de Verenigde Staten vrijdag een hoge Iraanse generaal hadden gedood bij een luchtaanval. Teheran heeft wraak gezworen tegen de Amerikanen voor de dood van de machtige generaal Qassem Soleimani bij de droneaanval op de internationale luchthaven van de Iraakse hoofdstad Bagdad.
De Tadawul All Share Index van de beurs in het Saudische Riyad verloor meer dan 2 procent, mede onder druk van een koersverlies van staatsolieconcern Saudi Aramco. Ook op de beurzen in bijvoorbeeld Koeweit, Egypte, de Verenigde Arabische Emiraten, Qatar, Bahrein, Israël en Oman waren rode cijfers te zien. Volgens een beursanalist is de hoop bij beleggers voor een rustiger jaar in het Midden-Oosten en Noord-Afrika de kop ingedrukt en zal 2020 opnieuw een jaar worden met verhoogde geopolitieke spanningen in de regio.
Een andere kenner verklaarde dat nu veel zal afhangen van de reactie van Iran op de dood van Soleimani. Hij was de rechterhand van de hoogste geestelijke van Iran, ayatollah Ali Khamenei. De Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran al gewaarschuwd geen wraak te nemen. Mocht Iran dat toch doen, dan volgen direct tegenaanvallen, dreigde Trump.
De olieprijzen gingen vrijdag flink omhoog door het nieuws van de dood van de Iraanse generaal, onder meer vanwege de angst dat Iran olietankers kan gaan aanvallen in de Perzische Golf als vergelding.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De S&P 500-index op de aandelenbeurzen in New York is dinsdag voor het eerst boven de 7800 punten gesloten. Koersstijgingen van technologieaandelen en gedaalde rentes op staatsobligaties zorgden voor een positieve stemming. Beleggers keken daarnaast uit naar het aankomende cijferseizoen, dat binnenkort begint.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse kledingwebsite ASOS heeft bevestigd dat dinsdagochtend een "ongeautoriseerde klantmelding" is verstuurd. Eerder op de dag werd bekend dat gebruikers van de app een melding hadden ontvangen, waaruit kon worden opgemaakt dat de systemen van ASOS zijn gehackt. Het bedrijf laat weten onderzoek te doen naar "ongeoorloofde activiteiten via platforms van derden" die het gebruikt voor communicatie met klanten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Duizenden besturingssystemen van Europese wind- en zonneparken zijn via het internet toegankelijk en zijn zodoende kwetsbaar voor hackpogingen. In Nederland zijn ruim 140 van dergelijke toegankelijke systemen gevonden, hebben onderzoekers van cybersecuritybedrijf Modat dinsdag bekendgemaakt tijdens een cybertop in Den Haag.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Teksten gemaakt door ChatGPT krijgen een watermerk in de Europese Unie. OpenAI, de eigenaar van de chatbot, laat weten het onzichtbare watermerk de komende weken in te voeren. Daarmee moet duidelijker worden dat een tekst door kunstmatige intelligentie (AI) is gegenereerd.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak heeft dinsdag zijn recordslotstand verder aangescherpt. Ook op andere beurzen in Europa was de stemming positief, onder meer gesteund door dalende olieprijzen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FrieslandCampina heeft het exclusieve merkrecht op de kleur geel in de Benelux voor verpakkingen van Chocomel. Dat komt naar voren uit de recente uitspraak van het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (BOIP) in Den Haag in een zaak die het zuivelconcern had aangespannen tegen een Spaanse concurrent.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil normen voor Europese producten of diensten bij uitzondering ook buiten de EU kunnen laten vaststellen, meldt ze dinsdag in een voorstel.
12 uur geleden