
Beurzen Midden-Oosten hard onderuit door gekelderde olieprijs
RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenmarkten in het Midden-Oosten gingen zondag hard onderuit door de sterk gedaalde olieprijzen. De olieprijzen zijn gekelderd door het mislukken van een deal rond productiebeperking tussen oliekartel OPEC en Rusland. Daarnaast hangen de zorgen over de negatieve impact van het nieuwe coronavirus boven de beurzen in het Midden-Oosten.
Vrijdag konden de OPEC, onder leiding van Saudi-Arabië, en Rusland geen overeenkomst bereiken over een verdere productieverlaging om zo de olieprijzen te stutten. Moskou weigerde mee te doen met de plannen van de OPEC om verder te snijden in de productie. Saudi-Arabië zou nu van plan zijn om de olieproductie fors te verhogen terwijl de prijzen voor zijn olie scherp worden verlaagd. Riyad zou daarmee een prijzenslag willen ontketenen op de oliemarkt om zo zijn marktaandeel te beschermen.
De beurs in Riyad ging meer dan 8 procent omlaag. Het aandeel van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco verloor bijna 9 procent en zakte daarbij voor het eerst onder zijn introductiekoers van de beursgang in december. In Koeweit, Egypte, de Verenigde Arabische Emiraten, Qatar, Bahrein, Israël en Oman waren ook rode cijfers op de koersenborden te zien.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Google krijgt waarschijnlijk in de komende maanden een tweede grote boete onder de nieuwe Europese regels voor techbedrijven. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De Europese Commissie zou bezig zijn met het opstellen van een besluit.
14 minuten geledenSEATTLE (ANP/RTR/DPA) - Amazon schikt Amerikaanse beschuldigingen over misleidende praktijken bij zijn Prime-abonnementsdienst voor 2,5 miljard dollar. De Federal Trade Commission (FTC), een belangrijke toezichthouder in de VS, betichtte Amazon ervan dat gebruikers werden aangemeld voor het abonnement zonder dat ze hiervoor duidelijk toestemming hadden gegeven.
53 minuten geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft stopt met bepaalde diensten voor het Israëlische leger. Dat heeft het Amerikaanse concern gedaan na een onderzoek naar aanleiding van berichtgeving van de Britse krant The Guardian dat zijn software wordt gebruikt in de oorlog in Gaza.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een groep oud-bestuurders van de Federal Reserve en voormalige ministers van Financiën heeft zich tegen het onmiddellijke ontslag van Lisa Cook gekeerd. In een brief aan het Hooggerechtshof verzoeken ze de negen rechters niet mee te gaan in de wens van president Donald Trump om Cook uit haar functie van Fed-bestuurder te zetten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips was donderdag een van de grotere verliezers op de beurs in Amsterdam. De Amerikaanse regering heeft onderzoeken geopend naar de gevolgen voor de nationale veiligheid van de import van robots, machines voor de industrie en medische hulpmiddelen. Dit geldt vaak als voorbode van nieuwe importheffingen onder president Donald Trump.
1 uur geledenGERLINGEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Duitse industrieconcern Bosch gaat in Duitsland tot 2030 ongeveer 13.000 banen schrappen bij de tak voor auto-onderdelen. De Duitse auto-industrie kampt met stijgende concurrentie, vooral uit China, een zwakke vraag in Europa en Amerikaanse importheffingen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Just Eat Takeaway schrapt wereldwijd de banen van ongeveer 450 medewerkers, waarbij in Nederland 175 arbeidsplaatsen verdwijnen. De ingreep treft vooral personeel van klantenservice en salesteams. Daar is volgens een woordvoerder minder "handmatig werk" nodig door de inzet van kunstmatige intelligentie. Wereldwijd heeft het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl ongeveer 10.000 mensen in dienst.
2 uur geleden