Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen lijken te herstellen na opschudding door DeepSeek

Beurzen lijken te herstellen na opschudding door DeepSeek

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen lijken dinsdag weer wat te herstellen van de koersverliezen aan het begin van de week. De tech- en chipsector werd flink opgeschud door de onverwacht snelle opmars van de Chinese AI-tool DeepSeek. Die behaalt met minder rekenkracht verrassend goede prestaties, wat gevolgen kan hebben voor de vraag naar halfgeleiders van westerse producenten. Chipbedrijven ASML, Besi en ASMI leden daardoor forse verliezen op de Amsterdamse beurs.

Op Wall Street kelderde Nvidia, het boegbeeld van de AI-hype in de VS, bijna 17 procent, wat resulteerde in de slechtste beursdag sinds maart 2020 voor het bedrijf. Nvidia zag daarmee bijna 600 miljard dollar aan beurswaarde verdampen. Dat is het grootste waardeverlies voor een Amerikaans bedrijf ooit. Nvidia, dat chips maakt voor AI-toepassingen, is door het optimisme rond de opkomst van AI in de afgelopen vijf jaar wel met 1900 procent gestegen. Nvidia werd daardoor het meest waardevolle bedrijf op Wall Street, maar is inmiddels weer ingehaald door Apple en Microsoft.

De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht hoger begin. De Aziatische beurzen lieten een gemengd beeld zien. De Nikkei in Tokio zakte 1,4 procent. De Japanse chipbedrijven Advantest en Tokyo Electron gingen verder omlaag door de zorgen over DeepSeek en verloren 11 en 6 procent. Ook techinvesteerder SoftBank, die flink investeert in de Amerikaanse AI-sector, zakte verder weg met een verlies van 5 procent. De Hang Seng-index in Hongkong won 0,1 procent. In Shanghai was de beurs gesloten vanwege het Chinees Nieuwjaar.

ING

Op het Damrak liet ING weten een overeenkomst te hebben bereikt over de verkoop van de activiteiten in Rusland aan een in Moskou gevestigde investeerder. Sinds februari 2022 heeft ING geen nieuwe zaken meer gedaan met Russische bedrijven en de activiteiten teruggeschroefd. De verkoop zal naar verwachting leiden tot een boekverlies van ongeveer 400 miljoen euro.

Randstad profiteert mogelijk van een adviesverhoging. De uitzender werd door zakenbank Jefferies op de kooplijst gezet. NSI kwam met cijfers. Het vastgoedbedrijf boekte in 2024 meer winst dan verwacht. Topman Bernd Stahli sprak van "uitstekende operationele resultaten" en stelt optimistisch te zijn over de vooruitzichten voor 2025.

De euro was 1,0434 dollar waard, tegen 1,0495 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,5 procent duurder op 73,54 dollar. Brentolie klom ook 0,5 procent in prijs, tot 77,47 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Musk eist megaschadevergoeding van OpenAI en Microsoft

OAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiƫle hulp heeft gekregen van Microsoft.

4 uur geleden
FT: Carglass-moederbedrijf Belron werkt aan plannen beursgang

LONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.

6 uur geleden
Recordstroomverbruik China door elektrisch rijden en datacenters

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.

7 uur geleden
KLM vliegt rond Winterspelen met grotere vliegtuigen naar Milaan

SCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.

8 uur geleden
Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

15 uur geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

17 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

18 uur geleden