Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen licht lager in afwachtende handel

Beurzen licht lager in afwachtende handel

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs liet woensdag een kleine min zien. Ook de andere Europese beurzen deden een stapje terug na de stevige koerswinsten een dag eerder. De beurshandel stond opnieuw in het teken van de resultaten van grote Europese bedrijven. Daarnaast werd uitgekeken naar het banencijfer van de Amerikaanse salarisstrookverwerker ADP, dat later op de dag verschijnt. Op het Damrak openden onder meer informatieleverancier Wolters Kluwer, roestvrijstaalmaker Aperam en metalenspecialist AMG de boeken.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 509,04 punten. De MidKap verloor 1 procent tot 703,38 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt zakten tot 0,7 procent. Londen daalde een fractie.

Wolters Kluwer verloor ruim 1 procent in de AEX. De informatieleverancier boekte meer omzet in het eerste kwartaal, maar schort vanwege de coronocrisis zijn prognoses voor dit jaar op. De onderneming handhaafde daarnaast zijn aandeleninkoopprogramma van 350 miljoen euro. Wel zal de inkoop de komende maanden in een wat trager tempo verlopen.

AMG

In de MidKap zakte Aperam 5,3 procent. De roestvrijstaalproducent waarschuwde voor een flinke klap voor de verkopen in het tweede kwartaal door de coronacrisis. Vastgoedbedrijf Eurocommercial Properties zag het resultaat in de afgelopen negen maanden dalen en verloor 1,9 procent.

AMG daalde 1,3 procent bij de kleinere bedrijven. De metalenspecialist zet de beursplannen voor het onderdeel AMG Technologies in de ijskast. De coronacrisis drukt zwaar op de resultaten van het bedrijf. Alfen klom 1,3 procent. De maker van laadpalen en energieopslagsystemen heeft naar eigen zeggen weinig last van de virusuitbraak. De omzet en winst gingen in het eerste kwartaal flink omhoog.

Kiadis Pharma

Op de lokale markt dikte Kiadis Pharma bijna 15 procent aan. Het biotechnologiebedrijf heeft van de Amerikaanse toezichthouder toestemming gekregen voor een klinische studie van een celtherapie van het bedrijf. De Duitse automaker BMW zakte ruim 3 procent in Frankfurt na een verlaging van de prognoses voor dit jaar.

De euro was 1,0828 dollar waard, tegen 1,0841 dollar een dag eerder. De olieprijzen lieten weinig beweging zien na de recente sterke opleving. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 24,36 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent meer op 30,99 dollar per vat.

Meer uit Financieel

FNV wil dat formerende partijen 'buffelboete' definitief stoppen

UTRECHT (ANP) - FNV wil dat de formerende partijen definitief een einde maken aan de zogenoemde 'buffelboete', een samenloop van belastingmaatregelen die ervoor zorgt dat mensen met een laagbetaalde deeltijdbaan meer belasting zijn gaan betalen. Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) heeft toegezegd de maatregelen te schrappen, onder druk van de Tweede Kamer. Maar de vakbond wil zeker weten dat de maatregel niet meer terugkomt en roept partijen op dit ook in het regeerakkoord te zetten.

43 minuten geleden
Wall Street sluit hoger door hoop op nieuwe renteverlaging Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.

11 uur geleden
Luxebedrijf LVMH steekt miljoenen in verlieslijdende Le Parisien

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.

13 uur geleden
KLM en bonden sluiten cao-akkoord voor grondpersoneel

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft met de vakbonden een nieuw cao-akkoord voor grondmedewerkers van de luchtvaartmaatschappij gesloten. Eind vorige maand werd al een principeovereenkomst gesloten met FNV en CNV, die nu is goedgekeurd door de leden. Volgens KLM wordt het akkoord breed gedragen, ook door de bonden De Unie, NVLT en VKP.

15 uur geleden
Verlies voor Amsterdamse AEX-index, chipfondsen fors lager

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak met minnen tot 6,3 procent door zorgen bij beleggers over de enorme investeringen in AI en de sterk gestegen waarderingen van techfondsen.

16 uur geleden
Stop op datacenters Amsterdam bespaart Liander 125 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Het besluit van de gemeente Amsterdam om geen grote nieuwe datacenters toe te staan in de gemeente, betekent dat Liander drie elektriciteitsstations minder hoeft te bouwen. Hiermee bespaart de netbeheerder zo'n 125 miljoen euro, meldde de gemeente Amsterdam vrijdagmiddag op basis van een nieuwe doorrekening. Ook TenneT hoeft volgens deze doorrekening twee stations minder te bouwen.

16 uur geleden
Werknemers kledingketen Zara willen protesteren op Black Friday

MADRID (ANP/RTR) - Werknemers van kledingketen Zara zijn van plan om in meerdere Europese landen te protesteren op Black Friday. Ze willen dat er weer een regeling komt voor het delen van winsten met het personeel van het Spaanse moederbedrijf Inditex.

17 uur geleden