Beurzen licht lager in afwachtende handel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs liet woensdag een kleine min zien. Ook de andere Europese beurzen deden een stapje terug na de stevige koerswinsten een dag eerder. De beurshandel stond opnieuw in het teken van de resultaten van grote Europese bedrijven. Daarnaast werd uitgekeken naar het banencijfer van de Amerikaanse salarisstrookverwerker ADP, dat later op de dag verschijnt. Op het Damrak openden onder meer informatieleverancier Wolters Kluwer, roestvrijstaalmaker Aperam en metalenspecialist AMG de boeken.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 509,04 punten. De MidKap verloor 1 procent tot 703,38 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt zakten tot 0,7 procent. Londen daalde een fractie.
Wolters Kluwer verloor ruim 1 procent in de AEX. De informatieleverancier boekte meer omzet in het eerste kwartaal, maar schort vanwege de coronocrisis zijn prognoses voor dit jaar op. De onderneming handhaafde daarnaast zijn aandeleninkoopprogramma van 350 miljoen euro. Wel zal de inkoop de komende maanden in een wat trager tempo verlopen.
AMG
In de MidKap zakte Aperam 5,3 procent. De roestvrijstaalproducent waarschuwde voor een flinke klap voor de verkopen in het tweede kwartaal door de coronacrisis. Vastgoedbedrijf Eurocommercial Properties zag het resultaat in de afgelopen negen maanden dalen en verloor 1,9 procent.
AMG daalde 1,3 procent bij de kleinere bedrijven. De metalenspecialist zet de beursplannen voor het onderdeel AMG Technologies in de ijskast. De coronacrisis drukt zwaar op de resultaten van het bedrijf. Alfen klom 1,3 procent. De maker van laadpalen en energieopslagsystemen heeft naar eigen zeggen weinig last van de virusuitbraak. De omzet en winst gingen in het eerste kwartaal flink omhoog.
Kiadis Pharma
Op de lokale markt dikte Kiadis Pharma bijna 15 procent aan. Het biotechnologiebedrijf heeft van de Amerikaanse toezichthouder toestemming gekregen voor een klinische studie van een celtherapie van het bedrijf. De Duitse automaker BMW zakte ruim 3 procent in Frankfurt na een verlaging van de prognoses voor dit jaar.
De euro was 1,0828 dollar waard, tegen 1,0841 dollar een dag eerder. De olieprijzen lieten weinig beweging zien na de recente sterke opleving. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 24,36 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent meer op 30,99 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.
37 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties heeft opgeroepen om een "veilige maritieme corridor" in te stellen waarlangs schepen de Straat van Hormuz zouden kunnen verlaten. Die zeestraat is nagenoeg volledig geblokkeerd door Iran, waardoor zo'n 3200 schepen met ongeveer 20.000 zeevarenden vastzitten in de Perzische Golf.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse regering overweegt om de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen, nu de energieprijzen stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd. De stap, die gericht is op olie die Iran al heeft verlaten, zou kunnen helpen om de stijging van de energiekosten voor Amerikanen wat te beperken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met stevige verliezen gesloten door zorgen van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten escaleert. Door aanvallen van Iran is grote schade ontstaan aan gasinstallaties in Qatar, waardoor de olie- en gasprijzen almaar verder oplopen. Ook verwerkte de markt een nieuw rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB).
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia stelt een onderzoek in naar gebeurtenissen rond een vlucht vorige maand omdat enkele passagiers tijdens de vlucht in de cockpit zaten. Het gaat om een vlucht op 21 februari van het Egyptische Hurghada naar Schiphol die overboekt was. Dat bevestigt een woordvoerster van Transavia na berichtgeving door RTL Nieuws.
5 uur geleden