Beurzen licht lager in afwachtende handel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs liet woensdag een kleine min zien. Ook de andere Europese beurzen deden een stapje terug na de stevige koerswinsten een dag eerder. De beurshandel stond opnieuw in het teken van de resultaten van grote Europese bedrijven. Daarnaast werd uitgekeken naar het banencijfer van de Amerikaanse salarisstrookverwerker ADP, dat later op de dag verschijnt. Op het Damrak openden onder meer informatieleverancier Wolters Kluwer, roestvrijstaalmaker Aperam en metalenspecialist AMG de boeken.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 509,04 punten. De MidKap verloor 1 procent tot 703,38 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt zakten tot 0,7 procent. Londen daalde een fractie.
Wolters Kluwer verloor ruim 1 procent in de AEX. De informatieleverancier boekte meer omzet in het eerste kwartaal, maar schort vanwege de coronocrisis zijn prognoses voor dit jaar op. De onderneming handhaafde daarnaast zijn aandeleninkoopprogramma van 350 miljoen euro. Wel zal de inkoop de komende maanden in een wat trager tempo verlopen.
AMG
In de MidKap zakte Aperam 5,3 procent. De roestvrijstaalproducent waarschuwde voor een flinke klap voor de verkopen in het tweede kwartaal door de coronacrisis. Vastgoedbedrijf Eurocommercial Properties zag het resultaat in de afgelopen negen maanden dalen en verloor 1,9 procent.
AMG daalde 1,3 procent bij de kleinere bedrijven. De metalenspecialist zet de beursplannen voor het onderdeel AMG Technologies in de ijskast. De coronacrisis drukt zwaar op de resultaten van het bedrijf. Alfen klom 1,3 procent. De maker van laadpalen en energieopslagsystemen heeft naar eigen zeggen weinig last van de virusuitbraak. De omzet en winst gingen in het eerste kwartaal flink omhoog.
Kiadis Pharma
Op de lokale markt dikte Kiadis Pharma bijna 15 procent aan. Het biotechnologiebedrijf heeft van de Amerikaanse toezichthouder toestemming gekregen voor een klinische studie van een celtherapie van het bedrijf. De Duitse automaker BMW zakte ruim 3 procent in Frankfurt na een verlaging van de prognoses voor dit jaar.
De euro was 1,0828 dollar waard, tegen 1,0841 dollar een dag eerder. De olieprijzen lieten weinig beweging zien na de recente sterke opleving. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 24,36 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent meer op 30,99 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
14 uur geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
14 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
14 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
18 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
18 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
19 uur geleden