Beurzen licht lager in afwachtende handel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs liet woensdag een kleine min zien. Ook de andere Europese beurzen deden een stapje terug na de stevige koerswinsten een dag eerder. De beurshandel stond opnieuw in het teken van de resultaten van grote Europese bedrijven. Daarnaast werd uitgekeken naar het banencijfer van de Amerikaanse salarisstrookverwerker ADP, dat later op de dag verschijnt. Op het Damrak openden onder meer informatieleverancier Wolters Kluwer, roestvrijstaalmaker Aperam en metalenspecialist AMG de boeken.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 509,04 punten. De MidKap verloor 1 procent tot 703,38 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt zakten tot 0,7 procent. Londen daalde een fractie.
Wolters Kluwer verloor ruim 1 procent in de AEX. De informatieleverancier boekte meer omzet in het eerste kwartaal, maar schort vanwege de coronocrisis zijn prognoses voor dit jaar op. De onderneming handhaafde daarnaast zijn aandeleninkoopprogramma van 350 miljoen euro. Wel zal de inkoop de komende maanden in een wat trager tempo verlopen.
AMG
In de MidKap zakte Aperam 5,3 procent. De roestvrijstaalproducent waarschuwde voor een flinke klap voor de verkopen in het tweede kwartaal door de coronacrisis. Vastgoedbedrijf Eurocommercial Properties zag het resultaat in de afgelopen negen maanden dalen en verloor 1,9 procent.
AMG daalde 1,3 procent bij de kleinere bedrijven. De metalenspecialist zet de beursplannen voor het onderdeel AMG Technologies in de ijskast. De coronacrisis drukt zwaar op de resultaten van het bedrijf. Alfen klom 1,3 procent. De maker van laadpalen en energieopslagsystemen heeft naar eigen zeggen weinig last van de virusuitbraak. De omzet en winst gingen in het eerste kwartaal flink omhoog.
Kiadis Pharma
Op de lokale markt dikte Kiadis Pharma bijna 15 procent aan. Het biotechnologiebedrijf heeft van de Amerikaanse toezichthouder toestemming gekregen voor een klinische studie van een celtherapie van het bedrijf. De Duitse automaker BMW zakte ruim 3 procent in Frankfurt na een verlaging van de prognoses voor dit jaar.
De euro was 1,0828 dollar waard, tegen 1,0841 dollar een dag eerder. De olieprijzen lieten weinig beweging zien na de recente sterke opleving. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 24,36 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent meer op 30,99 dollar per vat.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - Een grote meerderheid van 606 Europarlementariërs heeft ingestemd met een nieuw quotum voor de import van staal waardoor 18,3 miljoen ton staal tariefvrij kan worden ingevoerd. Dat is 47 procent minder dan het huidige staalquotum. Ook stemde het parlement in met het voorstel om het importtarief voor staal buiten het quotum te verhogen van 25 naar 50 procent.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Adverteerders zijn blij dat Netflix vanaf 2027 een abonnement met reclame aanbiedt in Nederland. "We zaten hier al een tijd naar uit te kijken nadat Netflix in andere landen met deze propositie kwam", zegt een woordvoerster van de bond van Adverteerders (bvA).
58 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De maximumprijs van benzine in België stijgt woensdag tot boven de 2 euro per liter, maakte de regering bekend. Het is voor het eerst sinds juli 2022 dat die grens wordt overschreden.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Meer passagiers vlogen in april via Schiphol ten opzichte van een jaar eerder ondanks dat het aantal vliegtuigpassagiers van en naar het Midden-Oosten via de luchthaven afgelopen maand is ingezakt. Luchtvaartmaatschappijen vliegen door de Iranoorlog niet van en naar verschillende bestemmingen in de Golfregio.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gewilde nieuwe Royal Pop-horloges die vanaf afgelopen weekend moesten worden verkocht in drie Nederlandse winkels van Swatch, zijn uit veiligheidsoverwegingen teruggestuurd naar het hoofdkantoor. Dat heeft Swatch gemeld aan het winkelpersoneel, zegt een medewerker dinsdag in de winkel in Utrecht tegen een verslaggever van het ANP.
1 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Nederlandse Loterij heeft vorig jaar een miljoenenverlies geleden, tegenover ruim 30 miljoen euro winst een jaar eerder. De kansspelorganisatie, bekend van onder meer de Staatsloterij, Lotto en TOTO, zegt dat een verhoging van de kansspelbelasting de belangrijkste reden is voor het nettoverlies. Ook strengere speellimieten voor onlinekansspelen, het tabaksverbod en het verbod op sportsponsoring voor onlinekansspelen hadden een negatieve invloed op de resultaten.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De aandelenbeurs van Iran is dinsdag heropend. Dat melden staatsmedia van het land. De handel lag de afgelopen 80 dagen stil, nadat de Verenigde Staten en Israël op 28 februari met aanvallen begonnen op Iran.
2 uur geleden