Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen lager richting ECB-besluit

Beurzen lager richting ECB-besluit

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten donderdag verliezen zien. Beleggers namen gas terug na de recente opmars en keken vooral uit naar de uitkomsten van de beleidsvergadering van de Europese Centrale Bank (ECB), die later op de dag bekend worden gemaakt. Op het Damrak stond het aandeel Heineken onder druk na een winstalarm van de bierbrouwer.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,1 procent in het rood op 571,51 punten. De MidKap daalde 0,4 procent tot 769,75 punten. De beursgraadmeters in Londen, Frankfurt en Parijs gingen tot 0,8 procent omlaag.

Techinvesteerder Prosus was de grootste daler in de AEX met een verlies van 3,5 procent. Vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield voerde de schaarse stijgers aan met een plus van 1,1 procent.

Heineken

Heineken zakte 2,6 procent. De brouwer heeft duidelijk last van de coronacrisis. Door de sluiting van de horeca verkocht Heineken niet alleen minder bier, maar in doorsnee ook tegen een lagere prijs. Het bedrijf leed een verlies van 300 miljoen euro in de eerste jaarhelft en schreef 550 miljoen euro af op bezittingen. Sinds het dieptepunt in april is volgens de brouwer al wel weer sprake van herstel.

Bij de middelgrote bedrijven sloten biotechnologiebedrijf Pharming en industrieel toeleverancier Aalberts de rij met minnen van rond 1,9 procent. Vastgoedbedrijf Eurocommercial Properties ging aan kop met een plus van dik 2 procent.

Zalando

In Frankfurt dikte Zalando 3 procent aan. De Duitse webwinkel heeft naar eigen zeggen een zeer sterk tweede kwartaal gedraaid en is positiever gestemd over zijn resultaten voor heel 2020. Het bedrijf rekent nu op een hogere winst dan eerder gedacht doordat mensen meer onlinewinkelen door de coronapandemie.

Richemont raakte ruim 5 procent kwijt in Zürich. De verkoop van luxehorloges en juwelen van het Zwitserse concern is het afgelopen kwartaal bijna gehalveerd ten opzichte van een jaar geleden. De eigenaar van juwelenmerk Cartier en horloge- en pennenmaker Montblanc waarschuwde eerder al dat de coronacrisis een enorme impact zou hebben.

De euro noteerde op 1,1393 dollar tegenover 1,1418 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,3 procent goedkoper op 40,68 dollar. Brentolie daalde 0,8 procent in prijs tot 43,40 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump voert tarieven in voor Europese landen om Groenland

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social aangekondigd dat hij importtarieven van 10 procent invoert tegen een aantal Europese landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat geldt dus ook voor Nederland, dat twee militairen stuurde naar het arctische eiland, dat onderdeel is van Denemarken.

41 minuten geleden
Von der Leyen over Mercosur-verdrag: krachtig signaal aan wereld

ASUNCIÓN (ANP) - Na een kwart eeuw onderhandelen wordt zaterdag het vrijhandelsverdrag tussen de EU en de Mercosur-landen Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay ondertekend. Een historische mijlpaal tussen de twee regio's, noemt de Europese Commissie het akkoord.

1 uur geleden
Musk eist megaschadevergoeding van OpenAI en Microsoft

OAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiële hulp heeft gekregen van Microsoft.

6 uur geleden
FT: Carglass-moederbedrijf Belron werkt aan plannen beursgang

LONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.

8 uur geleden
Recordstroomverbruik China door elektrisch rijden en datacenters

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.

9 uur geleden
KLM vliegt rond Winterspelen met grotere vliegtuigen naar Milaan

SCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.

10 uur geleden
Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

17 uur geleden