Beurzen lager in afwachtende handel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen deden woensdag overwegend een stapje terug. Beleggers bleven voorzichtig, in afwachting van de ontwikkelingen in de Amerikaans-Chinese tarievenstrijd. Daarnaast werd uitgekeken naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve, dat later op de dag bekend wordt gemaakt, en de Britse verkiezingen op donderdag.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,5 procent in de min op 597,15 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 885,60 punten. Parijs en Londen verloren tot 0,2 procent. Frankfurt won 0,2 procent.
Ahold Delhaize sloot de rij bij de hoofdfondsen met een verlies van 1,5 procent. Het supermarktconcern investeert de komende jaren 480 miljoen dollar om de leveringsketen voor zijn supermarkten aan de Amerikaanse oostkust volledig in eigen hand te krijgen. Koploper was biotechnoloog Galapagos met een winst van 2 procent.
Arcadis
Bij de middelgrote bedrijven steeg Arcadis ruim 5 procent. ING zette het advies- en ingenieursbureau op zijn favorietenlijst. Ook kreeg Arcadis een opdracht van spoorbeheerder ProRail. Basic-Fit verloor 1,5 procent. Investeerder 3i heeft een belang van 6,2 procent in de uitbater van sportscholen verkocht aan institutionele beleggers.
Ajax raakte 8,1 procent kwijt bij de kleinere bedrijven. De beursgenoteerde voetbalclub overwintert niet in de Champions League na het verlies van zijn laatste groepsduel tegen Valencia. Op de lokale markt klom Prosus 1 procent. De techinvesteerder wordt op 23 december opgenomen in de AEX-index ten koste van maaltijdbezorger Takeaway.com (plus 1,2 procent). Navigatiebedrijf TomTom, dat uit de MidKap verdwijnt, daalde 0,3 procent.
Credit Suisse
Inditex dikte 2 procent aan in Madrid. Het Spaanse moederbedrijf van kledingketens als Zara en Bershka behaalde in de eerste negen maanden van zijn boekjaar meer omzet en winst. In Zürich zakte Credit Suisse 0,4 procent. De Zwitserse bank schrapt zijn winstdoelstellingen voor dit en volgend jaar.
De euro was 1,1080 dollar waard tegen 1,1090 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 58,96 dollar. Brentolie daalde 0,5 procent in prijs tot 64,02 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De opnieuw opgestarte onderhandelingen over een cao in het streekvervoer tussen vakbonden en werkgevers hebben nog geen resultaat opgeleverd. Volgende week moet meer duidelijk worden, meldt vakbond FNV. De gesprekken volgen op een landelijke staking een week geleden. Op donderdag stond een nieuwe staking gepland, maar vakbonden FNV en CNV schortten de acties op toen werkgevers met nieuwe voorstellen kwamen.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Biotechnologiebedrijf Pharming was donderdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Bij de middelgrote fondsen won de Leidse onderneming zo'n 11 procent aan beurswaarde dankzij een goed ontvangen kwartaalbericht.
1 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - In aanloop naar de langverwachte release van de game Grand Theft Auto VI vindt de PlayStation 5 gretig aftrek. Amerikaans marktonderzoek door Circana wijst uit dat de verkoop van die spelcomputer van Sony in september met bijna een kwart is gestegen.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - De Nederlandse autobranche verwacht volgend jaar minder nieuwe personenauto's te verkopen. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging gaat de bijtelling voor elektrische leasewagens naar verwachting omhoog, van 18 naar 20 procent. Ook moeten werkgevers door de zogenoemde pseudo-eindheffing dan wat meer gaan betalen voor zakelijke auto's met een verbrandingsmotor, waaronder plug-inhybrides.
2 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering is akkoord gegaan met noodmaatregelen die tegemoetkomen aan transportbedrijven die in de problemen komen door de hoge dieselprijzen. Dat kondigde premier Giorgia Meloni aan in een video op sociale media. Het bericht volgt op truckersprotesten in het zuiden van het land, waarbij blokkades voor lege schappen in de supermarkten en wegrottende tomaten zorgden.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's zag de winst in het afgelopen kwartaal flink dalen. Ook verlaagde het bedrijf dat wordt geleid door miljardair Elon Musk de prognose voor de kapitaaluitgaven dit jaar. Dit roept vragen op over het tempo waarin het bedrijf zijn AI- en robotica-activiteiten uitbreidt. Het aandeel zakte zo'n 3 procent.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites die draaien op PHP die niet zijn bijgewerkt naar de nieuwste versies blijven kwetsbaar, benadrukt de stichting achter de programmeertaal. "Oudere versies die niet zijn voorzien van de beveiligingspatch blijven kwetsbaar. Updaten is noodzakelijk", zegt de PHP Foundation desgevraagd tegen het ANP.
4 uur geleden