Beurzen lager in afwachtende handel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen deden woensdag overwegend een stapje terug. Beleggers bleven voorzichtig, in afwachting van de ontwikkelingen in de Amerikaans-Chinese tarievenstrijd. Daarnaast werd uitgekeken naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve, dat later op de dag bekend wordt gemaakt, en de Britse verkiezingen op donderdag.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,5 procent in de min op 597,15 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 885,60 punten. Parijs en Londen verloren tot 0,2 procent. Frankfurt won 0,2 procent.
Ahold Delhaize sloot de rij bij de hoofdfondsen met een verlies van 1,5 procent. Het supermarktconcern investeert de komende jaren 480 miljoen dollar om de leveringsketen voor zijn supermarkten aan de Amerikaanse oostkust volledig in eigen hand te krijgen. Koploper was biotechnoloog Galapagos met een winst van 2 procent.
Arcadis
Bij de middelgrote bedrijven steeg Arcadis ruim 5 procent. ING zette het advies- en ingenieursbureau op zijn favorietenlijst. Ook kreeg Arcadis een opdracht van spoorbeheerder ProRail. Basic-Fit verloor 1,5 procent. Investeerder 3i heeft een belang van 6,2 procent in de uitbater van sportscholen verkocht aan institutionele beleggers.
Ajax raakte 8,1 procent kwijt bij de kleinere bedrijven. De beursgenoteerde voetbalclub overwintert niet in de Champions League na het verlies van zijn laatste groepsduel tegen Valencia. Op de lokale markt klom Prosus 1 procent. De techinvesteerder wordt op 23 december opgenomen in de AEX-index ten koste van maaltijdbezorger Takeaway.com (plus 1,2 procent). Navigatiebedrijf TomTom, dat uit de MidKap verdwijnt, daalde 0,3 procent.
Credit Suisse
Inditex dikte 2 procent aan in Madrid. Het Spaanse moederbedrijf van kledingketens als Zara en Bershka behaalde in de eerste negen maanden van zijn boekjaar meer omzet en winst. In Zürich zakte Credit Suisse 0,4 procent. De Zwitserse bank schrapt zijn winstdoelstellingen voor dit en volgend jaar.
De euro was 1,1080 dollar waard tegen 1,1090 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 58,96 dollar. Brentolie daalde 0,5 procent in prijs tot 64,02 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom gaat ongeveer tweehonderd banen schrappen om de kosten te drukken en de organisatie "slagvaardiger" te maken. Het Nederlandse bedrijf, met wereldwijd 3300 mensen in dienst, verwacht dat de reorganisatie jaarlijks ongeveer 21 miljoen euro aan kostenbesparingen oplevert.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in september voor de tweede maand op rij onveranderd gebleven op 4 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In juli steeg de werkloosheid nog tot 4 procent, van 3,8 procent in juni.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal zzp'ers in Nederland is gedaald, maar dat leidt nauwelijks tot meer werkloosheid. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) donderdag in een analyse. Veel mensen die stoppen als zelfstandige vinden volgens DNB snel weer ander werk, vaak in een andere sector.
1 uur geledenBANGKOK (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) blijft klimaatadviezen en -financiering verstrekken aan landen, ondanks druk van de Amerikaanse regering van president Donald Trump om hiermee te stoppen. IMF-bestuurder Marnix van Rij zegt in een gesprek met het ANP dat dit deels als een Nederlands diplomatiek succes kan worden beschouwd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op inflatiecijfers over september, die hoger uitvielen dan verwacht en de sterkste toename sinds april kenden.
9 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten moeten zich aan de wetgeving van Groenland houden als zij naar grondstoffen op het eiland willen zoeken. Dat heeft het Deense ministerie van Buitenlandse Zaken gezegd, nadat de Amerikaanse president Donald Trump eerder woensdag had verklaard dat de VS gaan beginnen met "grootschalige olie-, gas- en mineralenexploratie" op Groenland.
9 uur geledenDES MOINES (ANP) - Iowa, Kansas en zes andere Amerikaanse staten spannen een rechtszaak aan tegen OpenAI vanwege de vermeende schadelijke effecten van ChatGPT voor kinderen. Dat meldt het collectief van aanklagers uit die staten in een persconferentie.
10 uur geleden