Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen klimmen op drukke cijferdag

Beurzen klimmen op drukke cijferdag

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen wonnen donderdag terrein. Een onverwachte stijging van de Chinese export en de versoepeling van de coronamaatregelen zorgden voor optimisme. Beleggers kregen daarnaast een flinke hoeveelheid bedrijfsresultaten voor de kiezen. Op het Damrak werden de cijfers van Ahold Delhaize, DSM en ArcelorMittal goed ontvangen. De kwartaalberichten van Air France-KLM en BAM vielen echter tegen.

De AEX-index op Beursplein 5 stond rond het middaguur 1,4 procent in de plus op 512,44 punten. De MidKap klom 0,5 procent tot 702,39 punten. Parijs en Frankfurt stegen tot 0,8 procent. Londen won 0,7 procent na het besluit van de Bank of England om de rente onveranderd te laten.

ArcelorMittal (plus 3,5 procent) was koploper in de AEX. De staalmaker schrapte het dividend en zette het mes in de kapitaalinvesteringen om zijn buffers te versterken. Ahold Delhaize won 2,4 procent. Het supermarktconcern voerde de kwartaalwinst flink op dankzij hamsterende consumenten.

Galapagos

Biotechnoloog Galapagos, die later op de dag met cijfers komt, klom 3 procent. DSM won 2,2 procent. Het speciaalchemieconcern wist de lagere omzet van de materialendivisie, die veel klanten in de auto-industrie heeft, te compenseren door de verkopen van de voedingsdivisie, waardoor de kwartaalomzet gelijk bleef.

BAM raakte 6,4 procent kwijt in de MidKap. De bouwer boekte een lager kwartaalresultaat en waarschuwde voor de onzekerheden rond de pandemie. Volgens BAM is het noodzakelijk dat overheden de sector ondersteunen. Air France-KLM verloor ruim 4 procent na een nettoverlies van 1,8 miljard euro in het eerste kwartaal. De luchtvaartmaatschappij wordt net als sectorgenoten keihard geraakt door de coronacrisis. Concurrent IAG zakte 3,5 procent in Londen. Het moederbedrijf van British Airways en Iberia leed afgelopen kwartaal ook een miljardenverlies.

BT

Telecomconcern BT kelderde bijna 10 procent in Londen na het schrappen van het dividend en de vooruitzichten. Ook vrezen beleggers meer concurrentie voor BT doordat kabel- en telecomgiganten Liberty Global en Telefónica hun Britse activiteiten samenvoegen tot het grootste telefoon- en internetbedrijf van het Verenigd Koninkrijk. In Frankfurt dikte Zalando 9 procent aan. De webwinkel verwacht dankzij de coronacrisis stevig door te groeien.

De euro was 1,0789 dollar waard tegen 1,0802 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent duurder op 24,46 euro. Brentolie kostte 1,8 procent meer op 30,26 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX scherpt recordstand aan, vooral chipbedrijven omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX is woensdag op de hoogste stand ooit gesloten en scherpte daarmee het record van afgelopen vrijdag iets aan. De index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, werd vooral hoger gezet door stevige koerswinsten bij de chipbedrijven.

19 minuten geleden
WW moet simpeler en moderner, vindt UWV

AMSTERDAM (ANP) - De WW moet worden versimpeld omdat die steeds ingewikkelder is geworden en niet meer van deze tijd is. Ook zouden uitkeringen zo ingericht moeten worden dat een aanvulling tot het sociaal minimum niet meer nodig is. Dat adviseert uitkeringsinstantie UWV in haar jaarlijkse knelpuntenbrief, die is uitgereikt aan Tweede Kamerleden.

1 uur geleden
RDW: niet misleid door Tesla, zelfrijdende auto's zelf getest

AMSTERDAM (ANP) - Tesla heeft de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) niet misleid met de data voor zelfrijdende auto's op de weg, aldus de RDW zelf. Daarmee sluit de instantie zich aan bij de woorden van minister Vincent Karremans (Infrastructuur) van dinsdag.

1 uur geleden
G7-leiders zetten in op gezamenlijke aanpak van risico's rond AI

ÉVIAN (ANP/RTR) - De leiders van de G7 hebben woensdag toegezegd nauwer samen te werken rond de risico's en kansen van geavanceerde kunstmatige intelligentie (AI). Daarnaast bespraken zij de oprichting van een regeling voor "vertrouwde partners", die niet-Amerikaanse landen toegang zou geven tot geavanceerde Amerikaanse AI-modellen van bedrijven zoals Anthropic.

1 uur geleden
LTO wil dat kabinet zich inzet voor snel EU-besluit steun boeren

DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO wil dat het kabinet zijn best doet om Europese maatregelen voor boeren die te maken hebben met de flink gestegen kunstmestprijzen zo snel mogelijk goedgekeurd te krijgen. Dan kan Nederland geld uit Brussel gebruiken om Nederlandse boeren te steunen. Door de blokkade van de Straat van Hormuz is kunstmest de afgelopen maanden een stuk duurder geworden.

2 uur geleden
EU overweegt nieuw handelsinstrument, met name om China

BRUSSEL (ANP) - De EU overweegt een nieuw handelsinstrument dat sneller ingezet kan worden tegen landen die dreigen de Europese markt te domineren, zoals China. Dat melden meerdere hooggeplaatste EU-bronnen voorafgaand aan de EU-top die donderdag begint en waar het onderwerp tijdens het diner aan bod komt.

2 uur geleden
G7-landen gaan afhankelijkheid van Chinese mineralen verminderen

ÉVIAN (ANP) - De landen van de G7 hebben afspraken gemaakt om hun afhankelijkheid van China voor de levering van kritieke mineralen af te bouwen. Geen enkel lid van de rijkelandengroep zou na 2030 meer dan 60 procent van zijn permanente magneten en zeldzame aardmetalen, die voor bijvoorbeeld windturbines worden gebruikt, uit China moeten betrekken. Dat melden de G7-landen in een gezamenlijke verklaring.

2 uur geleden