Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen in New York sluiten met winsten

Beurzen in New York sluiten met winsten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger geëindigd. Vanuit China kwamen signalen dat er meer overheidsmaatregelen op til zijn om de economische pijn van het nieuwe coronavirus te verzachten. Beleggers verwerkten daarnaast de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Fed.

De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent hoger op 29.348,03 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,5 procent tot 3386,15 punten en technologiegraadmeter Nasdaq won 0,9 procent tot 9817,18 punten. Die laatste twee graadmeters sloten daarmee op recordhoogtes.

China werkt naar verluidt aan reddingsplannen voor bedrijven in sectoren die het door het Wuhan-virus zwaar hebben. Ook zou er worden gewerkt aan de overname van het Chinese conglomeraat HNA door de overheid, meldden bronnen aan persbureau Bloomberg.

Federal Reserve

Uit de notulen van de Federal Reserve bleek dat beleidsmakers van de centralebankenkoepel nog geen haast hebben met een eventuele renteverhoging. In de nieuw gepubliceerde verslagen noemden beleidsmakers de rente voorlopig passend, terwijl ze iets optimistischer werden over de economische vooruitzichten voor de Verenigde Staten.

Bij de bedrijven kelderde aanbiedingensite Groupon ruim 44 procent. Het bedrijf rapporteerde een gedaalde omzet en operationele winst in het vierde kwartaal. Daarnaast maakte de onderneming bekend zich voortaan uitsluitend te richten op uitjes, en niet meer op kortingen voor goederen.

Tesla

Navigatiedienstverlener Garmin behaalde vorig jaar een recordomzet en kondigde aan zijn dividend te verhogen. Het aandeel eindigde 6,7 procent in de plus. Elanco Animal Health verloor 1,6 procent. De maker van diergeneesmiddelen leed in zijn vierde kwartaal een nettoverlies op een lagere omzet, maar hield vast aan zijn prognose voor 2020.

Automaker Tesla maakte een koerssprong van bijna 7 procent. Zakenbank Piper Sandler heeft het koersdoel voor het aandeel flink verhoogd en wijst daarbij op groeimogelijkheden bij Tesla's activiteiten rond zonne-energie en batterijopslag.

De euro was 1,0809 dollar waard, tegen 1,0790 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,4 procent meer op 53,28 dollar. Brentolie werd 2,3 procent duurder op 59,03 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger, maar voorkomt weekverlies niet

NEW YORK (ANP/RTR) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan, al moesten de belangrijkste beursgraadmeters op weekbasis wel verlies incasseren. Beleggers werden op de kast gejaagd door schommelende rentes op staatsleningen en onduidelijkheid over de voortgang in het Midden-Oosten. Voor de brede S&P 500-index en techbeurs Nasdaq kwam hiermee een einde aan een winstreeks van drie weken, terwijl de Dow-Jones voor de tweede week op rij verlies leed.

46 minuten geleden
TikTok schikt privacyzaak met justitie in VS voor 400 miljoen

WASHINGTON (ANP/RTR) - TikTok is met het Amerikaanse ministerie van Justitie een schikking van 400 miljoen dollar overeengekomen in een zaak over vermeende schendingen van de onlineprivacy van kinderen. Het ministerie stapte in 2024 naar de rechter omdat de filmpjesapp de privacy van kinderen niet zou hebben beschermd en illegaal gegevens van hen zou hebben verzameld, aangezien ouders niet eerst om toestemming was gevraagd.

54 minuten geleden
Variety: Take-Two jaagt op hackers om GTA VI-beelden

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse gamesbedrijf Take-Two gaat achter hackers aan die vermeende beelden van het aankomende spel GTA VI naar buiten hebben gebracht. Het doorgaans goed ingevoerde entertainmentvakblad Variety meldt dat Take-Two naar een rechtbank in New York is gestapt om onder meer Microsoft te dwingen informatie vrij te geven om "de vermeende schenders te kunnen identificeren".

1 uur geleden
Honderden miljoenen droogtesteun voor Oostenrijkse boeren

WENEN (ANP/DPA) - Oostenrijkse boeren krijgen in totaal 240 miljoen euro aan overheidssteun na een hete en droge zomer waarin de droogte enorme schade heeft aangericht. De regering in Wenen kondigde het steunpakket vrijdag aan.

3 uur geleden
Bioplasticmaker Avantium verder onderuit op Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - Avantium was vrijdag de meest in het oog springende verliezer op de beurs in Amsterdam. De ontwikkelaar van bioplastic ging eerder deze week al hard omlaag, na de aankondiging van nieuwe financieringsplannen waarbij het bedrijf nieuwe aandelen uitgeeft. Vrijdag leverde het bedrijf nog eens ruim 10 procent aan beurswaarde in, terwijl de belangrijkste beursgraadmeters licht hoger sloten te midden van alle onrust over de rentes op de obligatiemarkten.

5 uur geleden
Trump verlaagt Amerikaanse importheffingen op rundergehakt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat hij de importheffingen op bepaalde soorten rundergehakt verlaagt. Daarmee wil hij de prijzen voor Amerikaanse consumenten omlaagbrengen.

5 uur geleden
Airbus krabbelt na protest terug van uitgebreidere kantoorplicht

LEIDEN (ANP/RTR) - Airbus is teruggekomen op plannen om personeel meer op kantoor te laten werken, na protesten van vakbonden. De Europese vliegtuigbouwer kreeg deze zomer in Spanje zelfs te maken met een reeks stakingen. Ook zijn er protesten geweest in Frankrijk en Groot-Brittannië.

6 uur geleden