Beurzen in New York sluiten met winsten
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger geëindigd. Vanuit China kwamen signalen dat er meer overheidsmaatregelen op til zijn om de economische pijn van het nieuwe coronavirus te verzachten. Beleggers verwerkten daarnaast de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Fed.
De Dow-Jonesindex sloot 0,4 procent hoger op 29.348,03 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,5 procent tot 3386,15 punten en technologiegraadmeter Nasdaq won 0,9 procent tot 9817,18 punten. Die laatste twee graadmeters sloten daarmee op recordhoogtes.
China werkt naar verluidt aan reddingsplannen voor bedrijven in sectoren die het door het Wuhan-virus zwaar hebben. Ook zou er worden gewerkt aan de overname van het Chinese conglomeraat HNA door de overheid, meldden bronnen aan persbureau Bloomberg.
Federal Reserve
Uit de notulen van de Federal Reserve bleek dat beleidsmakers van de centralebankenkoepel nog geen haast hebben met een eventuele renteverhoging. In de nieuw gepubliceerde verslagen noemden beleidsmakers de rente voorlopig passend, terwijl ze iets optimistischer werden over de economische vooruitzichten voor de Verenigde Staten.
Bij de bedrijven kelderde aanbiedingensite Groupon ruim 44 procent. Het bedrijf rapporteerde een gedaalde omzet en operationele winst in het vierde kwartaal. Daarnaast maakte de onderneming bekend zich voortaan uitsluitend te richten op uitjes, en niet meer op kortingen voor goederen.
Tesla
Navigatiedienstverlener Garmin behaalde vorig jaar een recordomzet en kondigde aan zijn dividend te verhogen. Het aandeel eindigde 6,7 procent in de plus. Elanco Animal Health verloor 1,6 procent. De maker van diergeneesmiddelen leed in zijn vierde kwartaal een nettoverlies op een lagere omzet, maar hield vast aan zijn prognose voor 2020.
Automaker Tesla maakte een koerssprong van bijna 7 procent. Zakenbank Piper Sandler heeft het koersdoel voor het aandeel flink verhoogd en wijst daarbij op groeimogelijkheden bij Tesla's activiteiten rond zonne-energie en batterijopslag.
De euro was 1,0809 dollar waard, tegen 1,0790 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,4 procent meer op 53,28 dollar. Brentolie werd 2,3 procent duurder op 59,03 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De extreme hitte en droogte van de afgelopen tijd hebben de Duitse economie een schade bezorgd van minstens 36 miljard euro, stelt milieuorganisatie Greenpeace. Het gaat dan bijvoorbeeld om schade aan land- en tuinbouw, schade door natuurbranden en lagere productiviteit van werknemers die leden onder de hitte.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Verzekeraars hebben vorig jaar opnieuw minder klachten ontvangen. Dat blijkt uit cijfers die de Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft gekregen van 170 aanbieders. Wel klaagden consumenten vaker over schadeverzekeringen.
33 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De energieproductie bij de enige kerncentrale van Hongarije gaat deze week weer naar volledige capaciteit. Dat heeft de Hongaarse premier Peter Magyar gezegd. De centrale moest eerder deze maand bijna volledig stilgelegd worden door het sterk gedaalde waterpeil van de Donau, waardoor er onvoldoende koelwater was.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een klein verlies begonnen. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van belangrijke gebeurtenissen later deze week. Zo komt Nvidia, de grootste verkoper van AI-chips ter wereld, woensdag met resultaten. De kwartaalcijfers van het meest waardevolle bedrijf ter wereld vormen een nieuwe test voor de torenhoge verwachtingen rond kunstmatige intelligentie en de hoge koerswaarderingen van AI-bedrijven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders kopen hun bier over de grens. Die conclusie trekt brancheorganisatie Nederlandse Brouwers uit een studie van onderzoeksbureau Circana. Volgens het onderzoek dalen de bierverkopen in grensregio's sterker dan in de rest van Nederland.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - De goudprijs is maandag gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie maanden. Dat heeft te maken met de aangekondigde ingreep van het Amerikaanse ministerie van Financiën op de markt voor staatsobligaties.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Thuisbezorgd-oprichter Jitse Groen heeft een miljoeneninvestering gedaan in het Eindhovense technologiebedrijf Butlaroo. Groen wordt daardoor minderheidsaandeelhouder in het snelgroeiende bedrijf, dat bekend is van het met een QR-code bestellen in de horeca.
3 uur geleden