Beurzen in New York openen met winsten
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten geopend. Beleggers verwerkten het het rapport van loonstrookverwerker ADP over het enorme banenverlies in het Amerikaanse bedrijfsleven. De hoop dat de economische activiteit weer zal toenemen steunt de handel, nu meer Amerikaanse staten en Europese landen coronamaatregelen lijken te versoepelen.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na de openingsbel 0,6 procent hoger op 24.015. De brede S&P 500 steeg 0,7 procent tot 2888 punten en technologiegraadmeter Nasdaq klom 1 procent tot 8898 punten.
Volgens ADP verdwenen er in april in het bedrijfsleven 20,2 miljoen banen ten opzichte van een maand eerder. Dat is het hoogste aantal sinds de loonstrookverwerker deze cijfers bijhoudt, maar iets minder dan economen in doorsnee hadden verwacht. Het rapport van ADP loopt altijd voor op cijfers over de arbeidsmarkt van de Amerikaanse overheid, die vrijdag worden gepubliceerd.
Bedrijfscijfers
Beleggers kregen ook een keur aan bedrijfscijfers te verwerken. De winst van Walt Disney daalde met meer dan 90 procent door de sluitingen van pretparken en filmsets wegens het nieuwe coronavirus. Het aandeel verloor 1,8 procent.
Office Depot schoot 15 procent omhoog na het openen van de boeken. De kantoorartikelenleverancier profiteerde van het toegenomen thuiswerken, waarmee het bedrijf een hogere omzet boekte dan kenners hadden verwacht. Automaker General Motors won 6,9 procent, ondanks de gekelderde winst die het concern rapporteerde.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
51 minuten geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
6 uur geleden