Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen in New York openen met winsten

Beurzen in New York openen met winsten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten geopend. Beleggers verwerkten het het rapport van loonstrookverwerker ADP over het enorme banenverlies in het Amerikaanse bedrijfsleven. De hoop dat de economische activiteit weer zal toenemen steunt de handel, nu meer Amerikaanse staten en Europese landen coronamaatregelen lijken te versoepelen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na de openingsbel 0,6 procent hoger op 24.015. De brede S&P 500 steeg 0,7 procent tot 2888 punten en technologiegraadmeter Nasdaq klom 1 procent tot 8898 punten.

Volgens ADP verdwenen er in april in het bedrijfsleven 20,2 miljoen banen ten opzichte van een maand eerder. Dat is het hoogste aantal sinds de loonstrookverwerker deze cijfers bijhoudt, maar iets minder dan economen in doorsnee hadden verwacht. Het rapport van ADP loopt altijd voor op cijfers over de arbeidsmarkt van de Amerikaanse overheid, die vrijdag worden gepubliceerd.

Bedrijfscijfers

Beleggers kregen ook een keur aan bedrijfscijfers te verwerken. De winst van Walt Disney daalde met meer dan 90 procent door de sluitingen van pretparken en filmsets wegens het nieuwe coronavirus. Het aandeel verloor 1,8 procent.

Office Depot schoot 15 procent omhoog na het openen van de boeken. De kantoorartikelenleverancier profiteerde van het toegenomen thuiswerken, waarmee het bedrijf een hogere omzet boekte dan kenners hadden verwacht. Automaker General Motors won 6,9 procent, ondanks de gekelderde winst die het concern rapporteerde.

Meer uit Financieel

Hoop op einde oorlog in Midden-Oosten stuwt Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten maandag herstel zien, al moesten ze bij het slot een deel van de eerdere winsten weer inleveren. Beleggers reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. Dat gaf handelaren hoop op een naderend einde van het conflict in het Midden-Oosten. Dat heeft de olieprijzen opgedreven en de vrees voor een wereldwijde recessie aangewakkerd.

2 uur geleden
Werkgevers vragen leaserijders vaker goedkopere pomp op te zoeken

AMSTERDAM (ANP) - Vanwege de sterk gestegen brandstofprijzen vragen werkgevers steeds vaker aan leaserijders om bij goedkope tankstations te tanken in plaats van langs de snelweg. "Dat deden ze al, maar nu gebeurt dit nog vaker. Momenteel is het extra relevant", zegt een woordvoerster van Ayvens, de grootste leasemaatschappij van Nederland.

3 uur geleden
Groot deel visserij niet de zee op om hoge brandstofkosten

URK (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse visserij blijft deze week binnen vanwege de hoge brandstofprijzen. Ruim de helft van de tientallen boomkorvissers, qua vangst de grootste categorie in de sector, gaat deze week niet de zee op omdat dit niet langer rendabel is. "Zo'n besluit is heel uitzonderlijk", zegt directeur Geert Meun van branchevereniging VisNed naar aanleiding van eerdere berichtgeving door De Telegraaf.

4 uur geleden
Veerdiensten overwegen prijsverhoging door hogere brandstofkosten

DEN HAAG (ANP) - Veerdiensten overwegen hun tarieven te verhogen of hun dienstregelingen in te perken vanwege de hogere prijzen voor brandstof. Dat zegt secretaris Erik van Toor van branchevereniging Veerdiensten Nederland. Onder de koepel vallen onder andere de veren van GVB in Amsterdam.

4 uur geleden
Farmaceuten zien concurrentiepositie 'iedere maand verslechteren'

DEN HAAG (ANP) - Nederland verliest op het gebied van nieuwe geneesmiddelen steeds meer terrein aan andere landen, ook binnen Europa. De van oorsprong sterke farmaceutische branche in ons land klaagt over lange, strenge en onvoorspelbare toelatingstrajecten, waardoor sommige medicijnen veel later of helemaal niet meer in ons land op de markt komen. "We zien dat de concurrentiepositie voor klinische studies iedere maand verslechtert", zegt Martijn Bax, directeur bij de Nederlandse locatie van AstraZeneca, tijdens een persbijeenkomst in Den Haag.

5 uur geleden
Beurzen eindigen hoger ondanks Iraanse ontkenning over gesprekken

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen maandag halverwege de dag plots omhoog en sloten in de plus. Beleggers reageerden op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij meldde dat de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen zullen pauzeren in afwachting van de lopende gesprekken met Iran. De feestvreugde op de beurs werd echter aan het einde van de handel getemperd toen de Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf de gesprekken ontkende en Trumps bewering bestempelde als nepnieuws.

5 uur geleden
Touringcarbedrijven vrezen klantverlies om hogere brandstofkosten

DEN HAAG (ANP) - Touringcarbedrijven vrezen klanten te verliezen als ze vragen om compensatie voor de gestegen brandstofprijzen. Dat meldt een woordvoerster van hun branchevereniging Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV). Touringcarbedrijven zijn bijvoorbeeld ondernemingen die leerlingen vervoeren voor schoolreisjes.

6 uur geleden