Beurzen in New York openen dag na opluchtingsrally licht lager
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine verliezen aan een nieuwe handelssessie begonnen. Daags na een opluchtingsrally dankzij de aankondiging van een staakt-het-vuren door Iran, de Verenigde Staten en Israël nemen de twijfels over het bestand toe.
De Dow-Jonesindex zakte 0,3 procent tot 47.767 punten. De brede S&P 500 verloor 0,1 procent tot 6775 punten en techbeurs Nasdaq verloor ook 0,1 procent, tot 22.613 punten.
De graadmeters boekten woensdag nog winsten tot ruim 3 procent. Toen waren beleggers vooral opgelucht dat het conflict in het Midden-Oosten niet verder leek te escaleren. Teheran waarschuwde diezelfde dag al dat volgens Iran voorwaarden voor het bestand waren geschonden. Israël voerde woensdag ook een grote aanval in Libanon uit, wat volgens Iran ook tegen de afspraken over een wapenstilstand ingaat. Tegelijkertijd lijkt de scheepvaart via de voor fossiele brandstoffen belangrijke Straat van Hormuz nog steeds niet te zijn hervat.
Olieprijzen
Olieprijzen liepen dan ook weer op, na een stevige daling een dag eerder. Een vat Brentolie kostte 3,5 procent meer op 98,05 dollar per vat. Amerikaanse olie werd 5,2 procent duurder en kostte 99,22 dollar per vat. De Europese gasprijs steeg licht.
"Zelfs als het staakt-het-vuren standhoudt, duurt het een poos voordat de energie-export vanuit de regio normalere niveaus bereikt, dus er zal een impact op groei en inflatie zijn die nog moeilijk vast te stellen is", zei een marktkenner van RBC BlueBay Asset Management tegen persbureau Bloomberg.
Meta
Uit de Verenigde Staten kwamen ook nieuwe cijfers over de inflatie in februari, die grotendeels in lijn waren met de verwachting van economen. Een statistiekbureau van de Amerikaanse overheid stelde het groeicijfer voor de economie van de Verenigde Staten in het vierde kwartaal opnieuw naar beneden bij.
CoreWeave ging bijna 4 procent omhoog. Het datacenterbedrijf meldde een nieuwe overeenkomst met Meta over de levering van rekenkracht voor nieuwe AI-toepassingen. Daarmee is een bedrag van 21 miljard dollar gemoeid.
Meer uit Financieel
GRONINGEN (ANP) - Gasunie-dochter Hynetwork en het Belgische Fluxys hydrogen gaan een waterstofverbinding tussen Nederland en België aanleggen. Daarover hebben ze een overeenkomst ondertekend. Volgens een verklaring moet de verbinding rond 2030 klaar zijn.
9 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Lufthansa schrapt vrijdag enkele honderden vluchten vanwege de staking van cabinepersoneel in Duitsland. Op de luchthaven van Frankfurt is 75 procent van de bijna 350 geplande vluchten geannuleerd. Daarnaast zijn tientallen vluchten uit het vliegschema van andere grote luchthavens zoals Hamburg en Berlijn gehaald.
25 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV opent een meldpunt voor zwangere vrouwen die discriminatie ervaren. Met het meldpunt wil de vakbond meer ervaringen bundelen om zo druk op werkgevers en politiek op te voeren om er iets aan te doen.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht door de oorlog in het Midden-Oosten op korte termijn voor 20 miljard tot 50 miljard dollar aan verzoeken om financiële steun te krijgen. Topvrouw Kristalina Georgieva heeft dit donderdag gezegd. Ze benadrukte dat de 191 aangesloten landen op het kredietfonds kunnen rekenen als ze hulp nodig hebben.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel is van plan de regels rondom methaanuitstoot bij de import van fossiele brandstoffen te versoepelen. Dat meldt de Financial Times (FT) op basis van uitspraken van een hoge ambtenaar rondom energiebeleid van de Europese Commissie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders hopen dat een vrije en veilige doorvaart door de Straat van Hormuz "zo spoedig mogelijk is hersteld". Dat laat de redersvereniging KVNR weten in reactie op de situatie rondom de zeestraat. Een heropening van de Straat van Hormuz is onderdeel van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, maar Iran lijkt de waterweg nog gesloten te houden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Directeur Coen van Rooyen van brancheorganisatie WoningBouwersNL wordt vanaf 1 juni de nieuwe algemeen directeur van LTO Nederland. Dat maakt de belangenorganisatie voor boeren en tuinders donderdag bekend. Hij volgt Hans van den Heuvel op, die sinds 1 april de voorzitter van vakbond CNV is.
2 uur geleden