Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen in New York met winsten richting week van rentebesluit

Beurzen in New York met winsten richting week van rentebesluit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben de handelsweek met winsten afgesloten. Beleggers achten de kans groter dat de Federal Reserve volgende week met een stevigere renteverlaging komt, wat het optimisme stuwde. Vliegtuigbouwer Boeing was een opvallende verliezer na het nieuws dat tienduizenden werknemers gaan staken.

Een voormalige centralebankier zei dat er goede redenen zijn om de rente in de Verenigde Staten met een half procentpunt te verlagen, in plaats van een kwart procentpunt. Volgens zakenkranten Financial Times en The Wall Street Journal zal het er volgende week dinsdag en woensdag om spannen waarvoor beleidsmakers kiezen.

Lagere rentes zijn vaak gunstig voor het beleggen in aandelen. De Dow-Jonesindex steeg vrijdag 0,7 procent tot 41.393,78 punten. De bredere S&P 500 eindigde de dag 0,5 procent hoger op 5626,02 punten en de techgraadmeter won 0,7 procent tot 17.683,98 punten.

Alphabet

Boeing verloor bijna 4 procent op de beurs. De vliegtuigfabrikant heeft te maken met een staking van tienduizenden medewerkers. Dat dwarsboomt het herstel van het concern, dat door zorgen over de kwaliteitscontroles bij de productie van passagierstoestellen kampt met achterstanden. Ratingbureau Moody's waarschuwde dat de staking de kredietwaardigheid onder druk zet.

Alphabet, het moederbedrijf van Google, eindigde 1,8 procent hoger. Persbureau Reuters meldde op basis van ingewijden dat de Europese Unie vooralsnog geen opsplitsing van het techbedrijf wil afdwingen. Maar Europese mededingingsautoriteiten overwegen wel maatregelen te nemen tegen vermeende concurrentieverstorende praktijken van Google met zijn advertentietechnologie.

Sterke vooruitzichten

Oracle steeg 0,4 procent. Het softwareconcern gaf tijdens een bijeenkomst met analisten sterke vooruitzichten af voor de omzetgroei in de komende jaren. Adobe kelderde 8,5 procent. Het softwarebedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. De vooruitzichten voor het huidige kwartaal stelden echter teleur.

De euro won zo'n 0,3 procent ten opzichte van de dollar en was 1,1077 dollar waard. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 69,29 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 72,16 dollar per vat.

Meer uit Financieel

India en Zweden sluiten strategisch partnerschap

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweden en India hebben een strategisch partnerschap aangekondigd, gericht op het verdubbelen van hun handel en investeringen in de komende vijf jaar. Dit gebeurde tijdens een ontmoeting tussen de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Indiase premier Narendra Modi.

4 uur geleden
Israëlische economie krimpt flink door oorlog Midden-Oosten

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk gekrompen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat volgt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische statistiekbureau.

11 uur geleden
Swatch houdt shops met nieuwe, gewilde horloges voorlopig dicht

ROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.

12 uur geleden
Schade spoorblokkades haven al vele miljoenen, zeggen bedrijven

ROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.

13 uur geleden
Swatch roept klanten op: kom niet massaal naar winkels

BIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.

15 uur geleden
Enkele olietankers varen ondanks blokkade door Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.

15 uur geleden
Maleisië komt met korting op vliegtickets vanwege brandstofcrisis

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.

17 uur geleden