Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen in New York met winsten richting week van rentebesluit

Beurzen in New York met winsten richting week van rentebesluit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben de handelsweek met winsten afgesloten. Beleggers achten de kans groter dat de Federal Reserve volgende week met een stevigere renteverlaging komt, wat het optimisme stuwde. Vliegtuigbouwer Boeing was een opvallende verliezer na het nieuws dat tienduizenden werknemers gaan staken.

Een voormalige centralebankier zei dat er goede redenen zijn om de rente in de Verenigde Staten met een half procentpunt te verlagen, in plaats van een kwart procentpunt. Volgens zakenkranten Financial Times en The Wall Street Journal zal het er volgende week dinsdag en woensdag om spannen waarvoor beleidsmakers kiezen.

Lagere rentes zijn vaak gunstig voor het beleggen in aandelen. De Dow-Jonesindex steeg vrijdag 0,7 procent tot 41.393,78 punten. De bredere S&P 500 eindigde de dag 0,5 procent hoger op 5626,02 punten en de techgraadmeter won 0,7 procent tot 17.683,98 punten.

Alphabet

Boeing verloor bijna 4 procent op de beurs. De vliegtuigfabrikant heeft te maken met een staking van tienduizenden medewerkers. Dat dwarsboomt het herstel van het concern, dat door zorgen over de kwaliteitscontroles bij de productie van passagierstoestellen kampt met achterstanden. Ratingbureau Moody's waarschuwde dat de staking de kredietwaardigheid onder druk zet.

Alphabet, het moederbedrijf van Google, eindigde 1,8 procent hoger. Persbureau Reuters meldde op basis van ingewijden dat de Europese Unie vooralsnog geen opsplitsing van het techbedrijf wil afdwingen. Maar Europese mededingingsautoriteiten overwegen wel maatregelen te nemen tegen vermeende concurrentieverstorende praktijken van Google met zijn advertentietechnologie.

Sterke vooruitzichten

Oracle steeg 0,4 procent. Het softwareconcern gaf tijdens een bijeenkomst met analisten sterke vooruitzichten af voor de omzetgroei in de komende jaren. Adobe kelderde 8,5 procent. Het softwarebedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. De vooruitzichten voor het huidige kwartaal stelden echter teleur.

De euro won zo'n 0,3 procent ten opzichte van de dollar en was 1,1077 dollar waard. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 69,29 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 72,16 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Rusland blokkeert toegang tot gamingplatform Roblox in het land

MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.

1 uur geleden
Autofabrikanten winnen op Wall Street, Apple levert juist in

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.

1 uur geleden
Trump zwakt brandstofverbruiksnormen auto's in VS flink af

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.

1 uur geleden
Ebusco krijgt miljoenenlening van aandeelhouders om te overleven

DEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.

3 uur geleden
Damrak trekt zich op aan hoop op Amerikaanse renteverlaging

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.

5 uur geleden
Bronnen: FIOD pakt 2 personen op in onderzoek scheepsbouwer Damen

GORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.

7 uur geleden
Cryptoaandelen omhoog op Wall Street door herstel bitcoinkoers

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.

8 uur geleden