Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen in New York met winsten richting week van rentebesluit

Beurzen in New York met winsten richting week van rentebesluit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben de handelsweek met winsten afgesloten. Beleggers achten de kans groter dat de Federal Reserve volgende week met een stevigere renteverlaging komt, wat het optimisme stuwde. Vliegtuigbouwer Boeing was een opvallende verliezer na het nieuws dat tienduizenden werknemers gaan staken.

Een voormalige centralebankier zei dat er goede redenen zijn om de rente in de Verenigde Staten met een half procentpunt te verlagen, in plaats van een kwart procentpunt. Volgens zakenkranten Financial Times en The Wall Street Journal zal het er volgende week dinsdag en woensdag om spannen waarvoor beleidsmakers kiezen.

Lagere rentes zijn vaak gunstig voor het beleggen in aandelen. De Dow-Jonesindex steeg vrijdag 0,7 procent tot 41.393,78 punten. De bredere S&P 500 eindigde de dag 0,5 procent hoger op 5626,02 punten en de techgraadmeter won 0,7 procent tot 17.683,98 punten.

Alphabet

Boeing verloor bijna 4 procent op de beurs. De vliegtuigfabrikant heeft te maken met een staking van tienduizenden medewerkers. Dat dwarsboomt het herstel van het concern, dat door zorgen over de kwaliteitscontroles bij de productie van passagierstoestellen kampt met achterstanden. Ratingbureau Moody's waarschuwde dat de staking de kredietwaardigheid onder druk zet.

Alphabet, het moederbedrijf van Google, eindigde 1,8 procent hoger. Persbureau Reuters meldde op basis van ingewijden dat de Europese Unie vooralsnog geen opsplitsing van het techbedrijf wil afdwingen. Maar Europese mededingingsautoriteiten overwegen wel maatregelen te nemen tegen vermeende concurrentieverstorende praktijken van Google met zijn advertentietechnologie.

Sterke vooruitzichten

Oracle steeg 0,4 procent. Het softwareconcern gaf tijdens een bijeenkomst met analisten sterke vooruitzichten af voor de omzetgroei in de komende jaren. Adobe kelderde 8,5 procent. Het softwarebedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. De vooruitzichten voor het huidige kwartaal stelden echter teleur.

De euro won zo'n 0,3 procent ten opzichte van de dollar en was 1,1077 dollar waard. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 69,29 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 72,16 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX opent licht lager, olieprijzen gaan omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een kleine min geopend, na de plus op maandag. De aandacht van beleggers ging vooral uit naar de olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die lieten weer een stijging zien, na de daling een dag eerder. Iran heeft opnieuw aanvallen uitgevoerd op energiefaciliteiten in de regio. Bij het grote Shah-gasveld in de Verenigde Arabische Emiraten is brand ontstaan. De brand is onder controle en er zijn geen gewonden door de aanval.

7 minuten geleden
Nieuwe staking rijksambtenaren, bijeenkomsten door hele land

DEN HAAG (ANP) - Rijksambtenaren voeren met een landelijke staking op 14 april opnieuw actie tegen de zogeheten nullijn. Ze leggen dan door heel het land het werk neer, melden de vakbonden. Tijdens de stakingsdag worden bijeenkomsten georganiseerd in Groningen, Utrecht, Apeldoorn, Rotterdam, Eindhoven, Amsterdam en Maastricht.

25 minuten geleden
Samsung stopt alweer met verkoop dubbelvouwbare smartphone

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Samsung stopt na ongeveer drie maanden alweer met de verkoop van zijn Galaxy Z TriFold-smartphone. Met de aankondiging van die dubbelvouwbare telefoon trok het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern eind vorig jaar nog bekijks.

41 minuten geleden
Grondprijs voor landbouwgrond loopt op tot bijna een ton

UTRECHT (ANP) - De gemiddelde prijs voor een hectare landbouwgrond is opgelopen tot bijna een ton. Dat heeft de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) becijferd. "Ondanks onzekerheden in beleid en regelgeving zien we dat agrariërs juist nu grond willen veiligstellen voor de toekomst van hun bedrijf", zegt Jos Ebbers, voorzitter van de agrarische tak van de makelaarsorganisatie.

1 uur geleden
Benzineprijs stijgt tot boven de 2,50 euro per liter

EINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen voor benzine in Nederland is dinsdagochtend tot boven de 2,50 euro per liter gestegen. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de prijzen aan de pomp de laatste weken hard opgelopen.

2 uur geleden
Nvidia: 1 biljoen dollar uit geavanceerde chips tegen eind 2027

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia verwacht tegen het einde van 2027 minstens 1 biljoen dollar te genereren met zijn nieuwste generaties grafische en AI-chips. Dat maakte het bedrijf maandag bekend tijdens zijn jaarlijkse conferentie voor ontwikkelaars.

11 uur geleden
Duik van olieprijs duwt Wall Street omhoog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten lieten maandag een overtuigend herstel zien na de verliezen van afgelopen weken. De beurshandel kreeg steun van een sterke daling van de olieprijs. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten zorgde nog wel voor een gespannen stemming bij beleggers.

12 uur geleden