Beurzen in New York met nieuw record richting inflatiecijfers VS
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag op een nieuwe recordstand gesloten. In de aanloop naar nieuwe inflatiecijfers voor de Verenigde Staten lijken beleggers optimistisch over de staat van de Amerikaanse economie en de verdere verlaging van de rentes. Notulen van de recentste rentevergadering van de Federal Reserve brachten weinig verandering in het koersverloop.
De breed samengestelde S&P 500 bereikte de hoogste stand ooit en sloot 0,7 procent hoger op 5792,04 punten. Techbeurs Nasdaq won 0,6 procent tot 18.291,62 punten. De Dow-Jonesindex won ruim 1 procent tot 42.512 punten.
Bijna alle dertig fondsen uit die laatste graadmeter stonden op winst, maar vliegtuigfabrikant Boeing was een opvallende daler met een min van 3,4 procent. Het concern dreigt bij kredietbeoordelaars een junkstatus te krijgen, wat betekent dat geld lenen voor Boeing waarschijnlijk duurder wordt.
Opsplitsen van Google
Uit de notulen van de Fed-vergadering kwam naar voren dat beleidsmakers van de Amerikaanse centrale bank in september stevig discussieerden over de mate waarin de leenkosten omlaag moesten. Uiteindelijk ging de rente een half procentpunt omlaag, maar er gingen ook stemmen op voor een verlaging met een kwart procentpunt.
Beleggers verwerkten ook het nieuws dat justitie in de Verenigde Staten wil aandringen op het opsplitsen van Google, bijvoorbeeld door de Chrome-browser en het Android-besturingssysteem apart te zetten. Moederbedrijf Alphabet sloot 1,5 procent lager.
Maagzuurremmer
Arcadium Lithium werd fors meer waard na het nieuws dat mijnbouwconcern Rio Tinto de lithiumproducent wil overnemen voor ongeveer 6,7 miljard dollar. Het aandeel schoot ruim 30 procent omhoog.
In New York genoteerde aandelen van farmaceut GSK wonnen bijna 6 procent. Het Britse geneesmiddelenbedrijf meldde voor 2,2 miljard dollar een groot deel van de claimzaken in de VS over maagzuurremmer Zantac te schikken. Het bedrijf kreeg te maken met veel rechtszaken van mensen die zeggen kanker te hebben gekregen door Zantac. GSK erkent met de schikking geen aansprakelijkheid en stelt dat er geen wetenschappelijke consensus is over het verband tussen kanker en de maagzuurremmer.
De euro daalde een fractie ten opzichte van de dollar en was 1,0938 dollar waard. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 73,25 dollar. Brentolie verloor 0,7 procent aan waarde tot 76,61 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe benzineauto's in de Europese Unie is vorige maand met meer dan 23 procent ingestort, waarbij alle grote markten een duidelijke daling lieten zien. De markt voor dieselauto's bleef ook krimpen, met bijna 18 procent minder verkopen in februari. Dat maakte de Europese autobrancheorganisatie ACEA dinsdag bekend.
14 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft opgeroepen tot een landelijke energiebesparingscampagne, vanwege de risico's voor de olie- en gasvoorraden door de oorlog in het Midden-Oosten. Zuid-Korea wil dat inwoners van het land twaalf maatregelen nemen om minder energie te verbruiken, zoals korter douchen, telefoons en elektrische voertuigen overdag opladen en wasmachines en stofzuigers in het weekend gebruiken.
17 minuten geledenKYOTO (ANP/BLOOMBERG) - Nintendo verlaagt de productie van de Switch 2 door tegenvallende verkopen van de spelcomputer, met name in de Verenigde Staten. Na de lancering in juni vorig jaar was de opvolger van de originele Switch nog de snelst verkopende spelconsole ter wereld, maar sindsdien zijn de verkoopcijfers achtergebleven bij de hoge verwachtingen van het management van het Japanse spelcomputerbedrijf.
21 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen dinsdagochtend omhoog, na de sterke daling op maandag door hoop op de oliemarkt op een mogelijk einde van de oorlog in het Midden-Oosten. Nu staken de zorgen over een escalatie van het conflict weer de kop op na een bericht van The Wall Street Journal, dat Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten overwegen mee te doen aan aanvallen op Iran.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express gaan dinsdag opnieuw staken, melden vakbonden FNV en CNV. Dit keer wordt er gestaakt bij vestigingen in Noord-Nederland. Het is de vierde staking in korte tijd als gevolg van een cao-conflict. De staking duurt de hele dag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties hebben het afgelopen jaar het hoogste aantal nieuwe huizen gebouwd sinds in ieder geval 2012, het jaar dat het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) begon met de meting. Het waren er 21.500, dat zijn er 2000 meer dan in 2024.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP/RTR) - De Europese Unie en Australië hebben een akkoord bereikt over meer vrijhandel en defensiesamenwerking, melden de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en de Australische premier Anthony Albanese in de nacht van maandag op dinsdag.
4 uur geleden