Beurzen in New York met nieuw record richting inflatiecijfers VS
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag op een nieuwe recordstand gesloten. In de aanloop naar nieuwe inflatiecijfers voor de Verenigde Staten lijken beleggers optimistisch over de staat van de Amerikaanse economie en de verdere verlaging van de rentes. Notulen van de recentste rentevergadering van de Federal Reserve brachten weinig verandering in het koersverloop.
De breed samengestelde S&P 500 bereikte de hoogste stand ooit en sloot 0,7 procent hoger op 5792,04 punten. Techbeurs Nasdaq won 0,6 procent tot 18.291,62 punten. De Dow-Jonesindex won ruim 1 procent tot 42.512 punten.
Bijna alle dertig fondsen uit die laatste graadmeter stonden op winst, maar vliegtuigfabrikant Boeing was een opvallende daler met een min van 3,4 procent. Het concern dreigt bij kredietbeoordelaars een junkstatus te krijgen, wat betekent dat geld lenen voor Boeing waarschijnlijk duurder wordt.
Opsplitsen van Google
Uit de notulen van de Fed-vergadering kwam naar voren dat beleidsmakers van de Amerikaanse centrale bank in september stevig discussieerden over de mate waarin de leenkosten omlaag moesten. Uiteindelijk ging de rente een half procentpunt omlaag, maar er gingen ook stemmen op voor een verlaging met een kwart procentpunt.
Beleggers verwerkten ook het nieuws dat justitie in de Verenigde Staten wil aandringen op het opsplitsen van Google, bijvoorbeeld door de Chrome-browser en het Android-besturingssysteem apart te zetten. Moederbedrijf Alphabet sloot 1,5 procent lager.
Maagzuurremmer
Arcadium Lithium werd fors meer waard na het nieuws dat mijnbouwconcern Rio Tinto de lithiumproducent wil overnemen voor ongeveer 6,7 miljard dollar. Het aandeel schoot ruim 30 procent omhoog.
In New York genoteerde aandelen van farmaceut GSK wonnen bijna 6 procent. Het Britse geneesmiddelenbedrijf meldde voor 2,2 miljard dollar een groot deel van de claimzaken in de VS over maagzuurremmer Zantac te schikken. Het bedrijf kreeg te maken met veel rechtszaken van mensen die zeggen kanker te hebben gekregen door Zantac. GSK erkent met de schikking geen aansprakelijkheid en stelt dat er geen wetenschappelijke consensus is over het verband tussen kanker en de maagzuurremmer.
De euro daalde een fractie ten opzichte van de dollar en was 1,0938 dollar waard. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 73,25 dollar. Brentolie verloor 0,7 procent aan waarde tot 76,61 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Tijdens de Belgische nationale vakbondsbetoging in Brussel zijn vijftig mensen afgevoerd, meldt de Brusselse politie. Aan de manifestatie deden volgens de politie ongeveer 80.000 mensen mee. Die verliep volgens de politie over het algemeen vreedzaam.
7 minuten geledenSCHIPHOL (ANP/AFP) - KLM verhoogt de prijzen voor retourtickets van langeafstandsvluchten vanwege de gestegen kerosineprijs met 50 euro. De prijsverhoging geldt sinds woensdag voor Economy Class-stoelen van zowel de Nederlandse luchtvaartmaatschappij als partner Air France. De prijsverhoging geldt volgens een woordvoerster niet voor retourtickets van dochterbedrijf Transavia.
18 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag omlaag. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende onrust op de oliemarkt door de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen verder omhoog, ondanks de recordvrijgave van olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA). Dat besluit wijst er volgens oliehandelaren juist op hoe groot het risico op een olietekort is en dat het agentschap niet gelooft in een snel einde van de oorlog.
33 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen en Volvo waarschuwen dat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar auto's bedreigt. Tegelijkertijd worstelen de autofabrikanten met importheffingen, wisselvallige verkoop van elektrische voertuigen en een terugval in de verkoop in China.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat tot en met 28 maart niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabiƫ vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee worden vluchten naar die bestemmingen nog langer uitgesteld. Eerder op de dag zei de luchtvaartmaatschappij namelijk nog tot en met zaterdag niet te zullen vliegen naar de Saudische hoofdstad Riyad en de havenstad Dammam aan de Perzische Golf.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering opent onderzoeken naar handelspartners die de weg vrij moeten maken voor nieuwe importheffingen. Het gaat onder andere om een onderzoek naar vermeende oneerlijke handelspraktijken van de Europese Unie. De Verenigde Staten hebben ook China, India, Zuid-Korea en Mexico in het vizier, maakte de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer bekend.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse marine kan momenteel nog geen schepen veilig door de Straat van Hormuz begeleiden. Dat zegt de Amerikaanse energieminister Chris Wright in een interview met zakenzender CNBC. Wright noemt het "zeer waarschijnlijk" dat dit aan het einde van de maand wel lukt.
1 uur geleden