Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen in New York lager na rentevrees, Twitter wint opnieuw

Beurzen in New York lager na rentevrees, Twitter wint opnieuw

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Opmerkingen van een Fed-kopstuk over het Amerikaanse rentebeleid maakten beleggers op de aandelenmarkten voorzichtiger. Twitter steeg een dag na een gigantische koerssprong verder na het nieuws dat Elon Musk deel gaat uitmaken van het bestuur. Verder hielden beleggers nieuws over extra sancties tegen Rusland in de gaten.

Lael Brainard, lid van de raad van gouverneurs Federal Reserve, zei op een conferentie dat de centrale bank sneller actie moet ondernemen om de hoge inflatie tegen te gaan. Zo moet onder andere de balans vol opgekochte obligaties snel afgebouwd worden, zei ze.

Minder ruim monetair beleid betekent vaak dat de rentes zullen stijgen, waardoor aandelen een minder aantrekkelijke belegging worden. De Dow-Jonesindex eindigde 0,8 procent lager op 34.641,18 punten. De brede S&P 500 zakte 1,3 procent tot 4.525,12 punten en techbeurs Nasdaq zakte 2,3 procent. Vooral snelgroeiende techbedrijven gaan in de uitverkoop bij zorgen over hogere rentes.

Lage rentes

De vrees bestaat ook dat een snel afscheid van lage rentes de economische groei in de VS zal afremmen, stellen experts van onder andere Deutsche Bank.

Beleggers verwerkten ook het nieuws van nieuwe sancties die de Verenigde Staten samen met de G7 en Europese Unie willen invoeren. Het zou verboden worden om nog te investeren in Rusland. Volgens zender NBC worden financiƫle instellingen en staatsbedrijven verder aangepakt.

Twitter won ruim 2 procent. Het socialmediabedrijf heeft voor Tesla-topman Elon Musk een plekje ingeruimd in het bestuur. Het nieuws komt een dag nadat duidelijk was geworden dat Musk een belang van 9,2 procent in Twitter heeft genomen, wat het aandeel toen zijn grootste dagwinst sinds de beursgang in 2013 opleverde.

Carnival

Carnival steeg 2,4 procent. De cruisemaatschappij liet weten in de week tot 3 april het hoogste aantal boekingen voor cruisereizen ooit te hebben gezien. Luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines werd bijna 23 procent meer waard na overnamegeruchten. Branchegenoot JetBlue Airways zou de budgetvlieger voor 3,6 miljard dollar willen overnemen, wat meer is dan een eerder aangekondigd fusievoorstel van concurrent Frontier.

De euro was 1,0902 dollar waard, tegen 1,0992 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 104,01 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder, op 108,25 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nexperia mag export hervatten

WASHINGTON (ANP) - De export van Nexperia-producten uit China kan worden hervat, meldt het Witte Huis. De koerswijziging van China is het resultaat van gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtsgenoot Xi Jinping in Zuid-Korea eerder deze week.

10 uur geleden
Duitsland verwelkomt berichten over hervatten chipexport China

BERLIJN/DEN HAAG (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland noemt de laatste berichten uit China, over het hervatten van de export van Nexperia-chips, "positieve eerste tekenen van een versoepeling van de spanningen". Dat meldt het Duitse ministerie van Economische Zaken aan persbureau AFP.

16 uur geleden
Carney zegt aan Trump excuses te hebben aangeboden na reclame

GYEONGJU (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese premier Mark Carney heeft bevestigd dat hij zijn excuses heeft aangeboden aan de Amerikaanse president Donald Trump vanwege een televisiereclame tegen importheffingen. Carney zei daarnaast bereid te zijn om te onderhandelen over een betere handelsdeal met het buurland.

22 uur geleden
Meer nieuwe auto's verkocht in oktober

AMSTERDAM (ANP) - De autoverkoop in Nederland zet de stijgende lijn voort, volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. In oktober werden er 8,3 procent meer nieuwe personenauto's op kenteken gezet dan een jaar eerder. Over heel dit jaar tot nu toe lopen de verkopen nog wel 1,8 procent achter.

22 uur geleden
Amazon uitblinker op Wall Street na goed ontvangen cijfers

NEW YORK (ANP) - Webwinkel- en techconcern Amazon was vrijdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de kwartaalcijfers van Amazon. Ook Apple meldde cijfers, maar dat aandeel liet een kleine min zien.

1 dag geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursmaand oktober met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De beurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van oktober met verlies gesloten na de winstbeurt een dag eerder. Muziekbedrijf Universal Music Group (UMG) behoorde tot de winnaars in de AEX na bekendmaking van kwartaalcijfers. ING deed juist een stapje terug na de flinke plus een dag eerder dankzij goed ontvangen resultaten.

1 dag geleden
Ledenparlement FNV stemt tegen crisisplan toezichthouders

UTRECHT (ANP) - Het Ledenparlement van FNV heeft vrijdag tegen de plannen van de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts gestemd om de grootste vakbond van Nederland "weer bestuurbaar" te maken. Zij werden in juni aangesteld om de rust terug te brengen bij FNV na een grote bestuurscrisis eerder dit jaar.

1 dag geleden