Beurzen in New York lager na rentevrees, Twitter wint opnieuw
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Opmerkingen van een Fed-kopstuk over het Amerikaanse rentebeleid maakten beleggers op de aandelenmarkten voorzichtiger. Twitter steeg een dag na een gigantische koerssprong verder na het nieuws dat Elon Musk deel gaat uitmaken van het bestuur. Verder hielden beleggers nieuws over extra sancties tegen Rusland in de gaten.
Lael Brainard, lid van de raad van gouverneurs Federal Reserve, zei op een conferentie dat de centrale bank sneller actie moet ondernemen om de hoge inflatie tegen te gaan. Zo moet onder andere de balans vol opgekochte obligaties snel afgebouwd worden, zei ze.
Minder ruim monetair beleid betekent vaak dat de rentes zullen stijgen, waardoor aandelen een minder aantrekkelijke belegging worden. De Dow-Jonesindex eindigde 0,8 procent lager op 34.641,18 punten. De brede S&P 500 zakte 1,3 procent tot 4.525,12 punten en techbeurs Nasdaq zakte 2,3 procent. Vooral snelgroeiende techbedrijven gaan in de uitverkoop bij zorgen over hogere rentes.
Lage rentes
De vrees bestaat ook dat een snel afscheid van lage rentes de economische groei in de VS zal afremmen, stellen experts van onder andere Deutsche Bank.
Beleggers verwerkten ook het nieuws van nieuwe sancties die de Verenigde Staten samen met de G7 en Europese Unie willen invoeren. Het zou verboden worden om nog te investeren in Rusland. Volgens zender NBC worden financiƫle instellingen en staatsbedrijven verder aangepakt.
Twitter won ruim 2 procent. Het socialmediabedrijf heeft voor Tesla-topman Elon Musk een plekje ingeruimd in het bestuur. Het nieuws komt een dag nadat duidelijk was geworden dat Musk een belang van 9,2 procent in Twitter heeft genomen, wat het aandeel toen zijn grootste dagwinst sinds de beursgang in 2013 opleverde.
Carnival
Carnival steeg 2,4 procent. De cruisemaatschappij liet weten in de week tot 3 april het hoogste aantal boekingen voor cruisereizen ooit te hebben gezien. Luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines werd bijna 23 procent meer waard na overnamegeruchten. Branchegenoot JetBlue Airways zou de budgetvlieger voor 3,6 miljard dollar willen overnemen, wat meer is dan een eerder aangekondigd fusievoorstel van concurrent Frontier.
De euro was 1,0902 dollar waard, tegen 1,0992 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 104,01 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder, op 108,25 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
56 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
3 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
7 uur geledenALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.
7 uur geleden