Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen in New York lager na rentevrees, Twitter wint opnieuw

Beurzen in New York lager na rentevrees, Twitter wint opnieuw

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Opmerkingen van een Fed-kopstuk over het Amerikaanse rentebeleid maakten beleggers op de aandelenmarkten voorzichtiger. Twitter steeg een dag na een gigantische koerssprong verder na het nieuws dat Elon Musk deel gaat uitmaken van het bestuur. Verder hielden beleggers nieuws over extra sancties tegen Rusland in de gaten.

Lael Brainard, lid van de raad van gouverneurs Federal Reserve, zei op een conferentie dat de centrale bank sneller actie moet ondernemen om de hoge inflatie tegen te gaan. Zo moet onder andere de balans vol opgekochte obligaties snel afgebouwd worden, zei ze.

Minder ruim monetair beleid betekent vaak dat de rentes zullen stijgen, waardoor aandelen een minder aantrekkelijke belegging worden. De Dow-Jonesindex eindigde 0,8 procent lager op 34.641,18 punten. De brede S&P 500 zakte 1,3 procent tot 4.525,12 punten en techbeurs Nasdaq zakte 2,3 procent. Vooral snelgroeiende techbedrijven gaan in de uitverkoop bij zorgen over hogere rentes.

Lage rentes

De vrees bestaat ook dat een snel afscheid van lage rentes de economische groei in de VS zal afremmen, stellen experts van onder andere Deutsche Bank.

Beleggers verwerkten ook het nieuws van nieuwe sancties die de Verenigde Staten samen met de G7 en Europese Unie willen invoeren. Het zou verboden worden om nog te investeren in Rusland. Volgens zender NBC worden financiële instellingen en staatsbedrijven verder aangepakt.

Twitter won ruim 2 procent. Het socialmediabedrijf heeft voor Tesla-topman Elon Musk een plekje ingeruimd in het bestuur. Het nieuws komt een dag nadat duidelijk was geworden dat Musk een belang van 9,2 procent in Twitter heeft genomen, wat het aandeel toen zijn grootste dagwinst sinds de beursgang in 2013 opleverde.

Carnival

Carnival steeg 2,4 procent. De cruisemaatschappij liet weten in de week tot 3 april het hoogste aantal boekingen voor cruisereizen ooit te hebben gezien. Luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines werd bijna 23 procent meer waard na overnamegeruchten. Branchegenoot JetBlue Airways zou de budgetvlieger voor 3,6 miljard dollar willen overnemen, wat meer is dan een eerder aangekondigd fusievoorstel van concurrent Frontier.

De euro was 1,0902 dollar waard, tegen 1,0992 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 104,01 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder, op 108,25 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Reorganisatie verzekeraar Achmea kost 350 banen

ZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea schrapt 350 banen bij bekende merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer en Interpolis. Het concern brengt de distributieorganisaties van zijn verschillende merken begin volgend jaar samen in een nieuwe divisie. Overlap tussen de teams moet worden verminderd en er zullen taken verder worden geautomatiseerd.

35 minuten geleden
Norges Bank verhoogt als eerste centrale bank in Europa de rente

OSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.

1 uur geleden
Bestellingen bij defensieconcern Rheinmetall blijven toenemen

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall blijft profiteren van de grote militaire investeringen voor herbewapening in Europa. De bestellingen blijven binnenkomen, want het orderboek van Rheinmetall groeide aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar naar een waarde van 73 miljard euro. Dat was 56 miljard euro een jaar eerder.

1 uur geleden
Emirates boekt recordwinst ondanks impact van oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft een recordjaar achter de rug, ondanks de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten wist een lichte daling van het aantal passagiers op te vangen met hogere opbrengsten per passagier.

2 uur geleden
AEX-index licht lager na slotrecord, Shell zakt na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na het bereiken van een nieuw slotrecord een dag eerder. Beleggers verwerkten opnieuw een grote hoeveelheid kwartaalresultaten van bedrijven als Shell, SBM Offshore, BAM, AMG en Pharming.

2 uur geleden
Impact Iranoorlog op Maersk beperkt, vooruitzichten wel onzeker

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft maar een beperkte impact op de resultaten van scheepvaartconcern A.P. Møller-Mærsk. Volgens het Deense bedrijf zijn de vooruitzichten voor de wereldwijde containervraag in 2026 nu wel "zeer onzeker" door de gestegen energieprijzen en de beperkingen voor de scheepvaart in de wateren rondom Iran.

3 uur geleden
Flink meer winst Shell dankzij gestegen olieprijzen door oorlog

LONDEN (ANP) - Shell heeft in het eerste kwartaal flink meer winst behaald, geholpen door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De winst kwam uit op 6,9 miljard dollar, tegen bijna 3,3 miljard dollar in het vierde kwartaal. Shell had eerder al gezegd dat de resultaten uit de oliehandel aanzienlijk hoger zouden uitvallen door de onrust op de energiemarkt.

3 uur geleden