Beurzen in New York lager na rentevrees, Twitter wint opnieuw
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Opmerkingen van een Fed-kopstuk over het Amerikaanse rentebeleid maakten beleggers op de aandelenmarkten voorzichtiger. Twitter steeg een dag na een gigantische koerssprong verder na het nieuws dat Elon Musk deel gaat uitmaken van het bestuur. Verder hielden beleggers nieuws over extra sancties tegen Rusland in de gaten.
Lael Brainard, lid van de raad van gouverneurs Federal Reserve, zei op een conferentie dat de centrale bank sneller actie moet ondernemen om de hoge inflatie tegen te gaan. Zo moet onder andere de balans vol opgekochte obligaties snel afgebouwd worden, zei ze.
Minder ruim monetair beleid betekent vaak dat de rentes zullen stijgen, waardoor aandelen een minder aantrekkelijke belegging worden. De Dow-Jonesindex eindigde 0,8 procent lager op 34.641,18 punten. De brede S&P 500 zakte 1,3 procent tot 4.525,12 punten en techbeurs Nasdaq zakte 2,3 procent. Vooral snelgroeiende techbedrijven gaan in de uitverkoop bij zorgen over hogere rentes.
Lage rentes
De vrees bestaat ook dat een snel afscheid van lage rentes de economische groei in de VS zal afremmen, stellen experts van onder andere Deutsche Bank.
Beleggers verwerkten ook het nieuws van nieuwe sancties die de Verenigde Staten samen met de G7 en Europese Unie willen invoeren. Het zou verboden worden om nog te investeren in Rusland. Volgens zender NBC worden financiële instellingen en staatsbedrijven verder aangepakt.
Twitter won ruim 2 procent. Het socialmediabedrijf heeft voor Tesla-topman Elon Musk een plekje ingeruimd in het bestuur. Het nieuws komt een dag nadat duidelijk was geworden dat Musk een belang van 9,2 procent in Twitter heeft genomen, wat het aandeel toen zijn grootste dagwinst sinds de beursgang in 2013 opleverde.
Carnival
Carnival steeg 2,4 procent. De cruisemaatschappij liet weten in de week tot 3 april het hoogste aantal boekingen voor cruisereizen ooit te hebben gezien. Luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines werd bijna 23 procent meer waard na overnamegeruchten. Branchegenoot JetBlue Airways zou de budgetvlieger voor 3,6 miljard dollar willen overnemen, wat meer is dan een eerder aangekondigd fusievoorstel van concurrent Frontier.
De euro was 1,0902 dollar waard, tegen 1,0992 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 104,01 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder, op 108,25 dollar per vat.
Meer uit Financieel
CHARLOTTE (ANP/BLOOMBERG) - Zakenman Greg Lindberg is in de Verenigde Staten veroordeeld tot twaalf jaar cel voor bedrog en fraude rondom verzekeringsmaatschappijen die hij bezat. Hij werd er door aanklagers van beschuldigd 2 miljard dollar aan verzekeringsgeld te hebben weggesluisd, waarmee hij zijn luxeleven bekostigde. De Amerikaan is in Nederland vooral bekend als de eigenaar van Conservatrix ten tijde van het faillissement van die levensverzekeraar in 2020.
56 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
5 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
8 uur geleden