Beurzen hoopvol over mogelijke coronabehandeling
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs boekte vrijdag een stevige winst. Ook de andere Europese beurzen gingen flink vooruit. De plannen van president Donald Trump om de Amerikaanse economie geleidelijk te heropenen gaven beleggers moed. Ook berichten over een mogelijke behandeling van de ziekte veroorzaakt door het coronavirus, zorgden voor optimisme. Daarnaast verwerkten de markten van een forse krimp van de Chinese economie in het eerste kwartaal.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 2,2 procent in de plus op 507,12 punten. De MidKap klom 2,4 procent tot 674,72 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 3,4 procent.
De medische website STAT News meldde dat het geneesmiddel Remdesivir hoopvolle resultaten laat zien in de behandeling van coronapatiënten in een klinisch onderzoek van de Universiteit van Chicago. Remdesivir is ontwikkeld door Gilead Sciences als behandeling voor ebola. Het Amerikaanse Gilead is een samenwerkingspartner van het Nederlandse biotechnologiebedrijf Galapagos, dat 2,6 procent steeg in de AEX.
Hoofdfondsen
Sterkste stijgers bij de hoofdfondsen waren uitzender Randstad en winkelvastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield met winsten van dik 7 procent en ruim 6 procent. Telecomconcern KPN (min 2,4 procent) noteerde ex dividend. In de MidKap raakte bodemonderzoeker Fugro 7,4 procent kwijt. Dochterbedrijf Seabed Geosolutions heeft door de coronacrisis last van uitgestelde en geannuleerde projecten. Fugro neemt daarom een eenmalige last van 20 miljoen tot 30 miljoen euro.
Op de lokale markt werd Beter Bed 22 procent meer waard. De beddenverkoper behaalde in het eerste kwartaal meer omzet. Het bedrijf kreeg wel minder bestellingen binnen door de virusuitbraak. Topman John Kruijssen denkt dat Beter Bed na de reorganisatie van vorig jaar er sterk voor staat en de coronacrisis zal overleven.
L'Oréal
In Parijs won L'Oréal 4,8 procent. De Franse cosmeticagigant boekte ongeveer 4 procent minder omzet in het eerste kwartaal, maar presteerde daarmee beter dan de cosmeticamarkt als geheel. In China zag het concern de verkopen aan het einde van het kwartaal weer wat opkrabbelen. Ook ging het erg goed met de onlineverkopen. Luxeconcern Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH), dat ook met cijfers kwam, steeg 5,6 procent.
De euro was 1,0834 dollar waard, tegen 1,0842 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 8,4 procent tot 18,21 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent meer op 27,86 dollar.
Meer uit Financieel
LINZ AM RHEIN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse schoenenmerk Birkenstock heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet geboekt. Het bedrijf dat vooral bekendstaat om zijn sandalen profiteerde volgens topman Oliver Reichert van de toegenomen populariteit van zijn dichte schoenen en instappers.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens blijven minder vaste energiecontracten afsluiten en meer dynamische. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) zijn er in juni 67.000 minder vaste contracten afgesloten, een daling van bijna 1 procent vergeleken met de maand daarvoor. Tegelijk steeg het aantal afgesloten dynamische contracten, die snel reageren op de prijzen op de groothandelsmarkt, met ruim 3 procent naar 33.000.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het technische team van de Bijenkorf is nog altijd "hard aan het werk" om de website weer volledig werkend te krijgen, zodat klanten weer normaal kunnen bestellen. "We zijn alternatieve logistieke processen in gang aan het zetten en proberen weer zo snel mogelijk up and running te zijn", laat een woordvoerster van de warenhuisketen weten.
1 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - De lage waterstand van de Donau raakt ook Tata Steel Nederland. De staalfabrikant kan zijn staalrollen niet meer via de rivier vervoeren naar Centraal- en Oost-Europa. In plaats daarvan maakt Tata Steel gebruik van spoorvervoer, laat een woordvoerder weten.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De zonsverduistering is voor hoogspanningsnetbeheerder TenneT probleemloos verlopen. De voorziene 1300 megawatt die zou wegvallen door de eclips, is opgevangen en leidde dus niet tot stroomuitval. "We zagen alles aankomen en hebben op tijd maatregelen getroffen", aldus een woordvoerder.
1 uur geledenCATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië blijft langer ontregeld door de uitbarsting van vulkaan de Etna. Alle vluchten van en naar de luchthaven bij Catania, de belangrijkste op het Italiaanse eiland, worden opgeschort tot in elk geval 02.00 uur in de nacht van donderdag op vrijdag. KLM brengt aankomende passagiers met bussen vanaf Palermo naar Catania, zodat zij vanaf daar hun reis kunnen voortzetten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De maximumprijs voor benzine in België is vanaf vrijdag hoger. Voor een liter Euro95 (E10) mag dan maximaal 1,936 euro worden gerekend aan de Belgische pomp. Het gaat om een stijging met 7 cent per liter.
2 uur geleden