Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen Hongkong en China omhoog voor persconferentie over corona

Beurzen Hongkong en China omhoog voor persconferentie over corona

HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurzen in China en de door China gecontroleerde stadstaat Hongkong stonden dinsdag flink hoger. Beleggers zijn in afwachting van een persconferentie over de coronamaatregelen. Dat zal volgens mediaberichten om 08.00 uur Nederlandse tijd zijn. Verder was de vastgoedsector een opvallende positieve uitschieter op de beurzen.

De algehele verwachting is dat China geen wijziging zal doorvoeren in zijn bestaande beleid. Dat betekent dat het land zal blijven vasthouden aan zijn zogenoemde zerocovidbeleid. Mogelijk dat op lokaal niveau wat aanpassingen worden gedaan om daarmee de onrust wat tot bedaren te brengen.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds dik 4 procent hoger. Vastgoedfondsen stonden bij de winnaars. Beijing kondigde een vijftal maatregelen aan om de vastgoedmarkt te helpen. Zo is het voor projectontwikkelaars niet meer verboden om aandelen uit te geven om financiering aan te trekken. Fondsen als Cifi, Country Garden, Logan en Longfor wonnen tot 11 procent.

In Shanghai en Shenzhen stonden plussen van meer dan 2 procent op de borden. De winsten van dinsdag volgen op een negatief begin van de week. Ook elders in Azië was het beeld overwegend positief. In Seoul noteerde de Kospi 0,9 procent hoger en in Sydney klom de All Ordinaries 0,3 procent.

In Japan zakte de leidende Nikkei-index 0,5 procent. Beleggers in Tokio verwerkten onder andere tegenvallende cijfers over de winkelverkopen. Verder werd bekend dat het werkloosheidscijfer in Japan nagenoeg stabiel is gebleven. Autoproducent Toyota verloor ruim 1 procent. Het bedrijf zag de productie in oktober op maandbasis dalen en waarschuwde voor de aanhoudende onzekerheid als gevolg van corona en de chiptekorten.

Meer uit Financieel

Staking interieurbouwers en meubelmakers definitief van de baan

UTRECHT (ANP) - De landelijke staking van meubelmakers en interieurbouwers is definitief van de baan, meldt FNV. Na maanden cao-onderhandelingen hebben de vakbondsleden van FNV ingestemd met een verbeterd eindbod van de werkgevers.

25 minuten geleden
Tesla zakt op Wall Street na oplaaien ruzie tussen Musk en Trump

NEW YORK (ANP) - Tesla ging dinsdag 7,3 procent omlaag op de aandelenbeurzen in New York. De ruzie tussen Tesla-topman Elon Musk en president Donald Trump lijkt opnieuw op te laaien. Musk en Trump maakten vorige maand al openlijk ruzie, waarbij de techmiljardair afgaf op Trumps nieuwe begrotingswet die het overheidstekort flink doet oplopen.

53 minuten geleden
Verfconcern AkzoNobel houdt 'altijd wat' productie in Nederland

MUMBAI/AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel blijft altijd een deel van zijn verf of coatings in Nederland produceren, maar kijkt tegelijkertijd kritisch naar de kosten en flexibiliteit in het thuisland. Dat zegt topman Greg Poux-Guillaume. Dit en vorig jaar kondigde het bedrijf de sluiting van fabrieken in Wapenveld en Groot-Ammers aan.

1 uur geleden
EY: Nederland verder uit beeld bij buitenlandse investeerders

AMSTERDAM (ANP) - Nederland is verder gezakt op de ranglijst van aantrekkelijkste landen voor buitenlandse investeringen in Europa, meldt accountants- en adviesorganisatie EY op basis van een jaarlijks onderzoek. "Waar ons land tot 2017 steevast tot de top 5 behoorde, is Nederland nu gezakt naar de tiende plaats, achter landen als België, Spanje en Polen."

1 uur geleden
FNV breidt stakingen bij distributiecentra Albert Heijn uit

ZWOLLE (ANP) - Meer uitzendkrachten leggen het werk neer bij distributiecentra van Albert Heijn. De stakingen breiden zich uit naar een distributiecentrum in Zwolle en bij AH Online in Oosterhout, meldt vakbond FNV. Daarmee wordt nu op vier plekken gestaakt.

1 uur geleden
Supermarkten roepen politiek op wat te doen aan dure boodschappen

LEIDSCHENDAM (ANP) - Supermarkten roepen de politiek op om iets te doen tegen de dure boodschappen. Uit onderzoek van de Consumentenbond kwam dinsdag naar voren dat consumenten over de grens vaak voordeliger uit zijn dan in Nederland. De supermarkten merken op dat prijsverschillen mede worden veroorzaakt door hogere belastingen en andere regels in Nederland.

1 uur geleden
AFM wil extra bescherming consument om opkomst achteraf betalen

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) stelt dat consumenten extra bescherming nodig hebben door de opkomst van afbetaalapps waarbij je achteraf kunt betalen, ook wel bekend als 'buy now, pay later'. Deze worden steeds populairder, maar leiden ook tot veel betalingsproblemen.

2 uur geleden