Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen hoger na handelsgesprek China en VS

Beurzen hoger na handelsgesprek China en VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen vrijdag licht vooruit. De toenadering tussen China en de Verenigde Staten om de eerste fase van de handelsdeal tussen de twee landen te verwezenlijken, zorgde voor optimisme op de beursvloeren. Verder werd gewacht op het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat later op de dag wordt vrijgegeven. Op het Damrak was ING in trek dankzij een meevallend kwartaalbericht van de bank.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,6 procent hoger op 519,12 punten. De MidKap klom 1 procent tot 712,59 punten. Parijs en Frankfurt stegen tot 0,7 procent. In Londen hadden beleggers een vrije dag.

De Chinese vicepremier Liu He, handelsgezant Robert Lighthizer en de Amerikaanse minister van Financiën Steven Mnuchin spraken vrijdag af om gunstige voorwaarden te scheppen om het eerste deel van de handelsdeal te verwezenlijken. Daarmee namen de recent opgelopen spanningen tussen de twee grootmachten weer wat af. De Amerikaanse president Donald Trump gaf China een week geleden nog de schuld van de coronavirusuitbraak en dreigde met nieuwe handelstarieven tegen het land.

ING

ING stond bovenaan in de AEX met een plus van bijna 4 procent. Het financiële concern zag de kwartaalwinst met ruim 40 procent kelderen als gevolg van de coronacrisis. Daarmee presteerde de bank echter beter dan verwacht. Volgens topman Ralph Hamers, die later dit jaar vertrekt naar de Zwitserse bank UBS, is de bank goed gekapitaliseerd. Verzekeraar Aegon sloot de rij met een min van 1,8 procent.

Galapagos klom 0,1 procent. Het biotechnologiebedrijf voerde de kwartaalomzet fors op, maar gaf ook flink meer uit aan onderzoek en ontwikkeling. Daardoor leed het bedrijf een iets groter verlies dan een jaar eerder. In de MidKap won Air France-KLM 2,7 procent na ondertekening van het akkoord met Frankrijk voor staatssteun aan de luchtvaartcombinatie.

Siemens

Heijmans steeg 6,8 procent. Volgens de bouwer bleef de impact van de coronacrisis op de voortgang van projecten in eerste kwartaal beperkt en was er weinig financiële schade. In Frankfurt vielen de resultaten van Siemens (plus 5,2 procent) in de smaak. Het Duitse technologieconcern verwacht wel dat de impact van de coronacrisis het zwaarst zal zijn in de komende weken en liet zijn doelstellingen los.

De euro was 1,0840 dollar waard tegen 1,0793 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,9 procent meer op 24,24 euro. Brentolie klom 1,6 procent in prijs tot 29,93 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Aantal verkochte auto's Volkswagen harder omlaag

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Autoconcern Volkswagen heeft afgelopen kwartaal opnieuw fors minder voertuigen verkocht. De al eerder ingezette terugval nam van juli tot en met september in snelheid toe, met een verkoopdaling van 14 procent tot 1,9 miljoen auto's. Dit hele jaar verkocht Volkswagen tot nu toe 9 procent minder van al zijn merken, waar ook onder meer Audi en Porsche bij horen.

13 minuten geleden
AEX-index licht hoger na recordslot, Ahold Delhaize daalt

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger geopend na het slotrecord op vrijdag. Ahold Delhaize behoorde kort na de opening tot de verliezers. Het supermarktbedrijf maakte maandag bekend te kampen met een beveiligingsprobleem in zijn netwerk.

1 uur geleden
Minder treinen op Belgisch spoor door staking

BRUSSEL (ANP) - Een staking door Belgische vakbonden zorgt maandag voor hinder op het Belgische spoor. Tot 22.00 uur rijden er minder treinen. Spoormaatschappij NMBS rijdt een alternatieve dienstverlening en adviseert reizigers vlak voor vertrek de reisplanner te checken. De NS waarschuwt dat de staking ook gevolgen kan hebben voor Nederlandse treinreizigers die van, via of naar België reizen.

1 uur geleden
Eerste klant voor geplande AI-fabriek in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - Een AI-fabriek die in de Rotterdamse haven gebouwd moet gaan worden, heeft zijn eerste klant binnen. Dat bevestigt topman Han de Groot van initiatiefnemer VOLT na berichtgeving van het Financieele Dagblad. Het gaat om het AI-cloudbedrijf Nebius, met hoofdkantoor in Amsterdam.

1 uur geleden
Nederlandse goederenexport groeit met bijna 5 procent in augustus

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in augustus met bijna 5 procent gestegen ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekendgemaakt. Bedrijven hebben vooral meer machines en transportmiddelen uitgevoerd.

2 uur geleden
Aantal faillissementen opnieuw gestegen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is afgelopen maand opnieuw toegenomen. Er gingen 320 bedrijven failliet. Dat zijn er 44 meer dan een jaar eerder in september, een toename van 16 procent. Dat is de grootste stijging van dit jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

2 uur geleden
Albert Heijn kampt met 'IT-incident', app en website uit de lucht

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn, Etos en Gall & Gall kampen sinds zondag met een "IT-incident", waardoor een aantal systemen uit voorzorg zijn uitgeschakeld. Hierdoor zijn de websites, apps en klantenservice van de supermarkt-, drogisterij- en slijterijketen tijdelijk niet beschikbaar. Ook kunnen er geen online bestelde boodschappen worden bezorgd. De winkels blijven wel open.

2 uur geleden