Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen hoger na handelsgesprek China en VS

Beurzen hoger na handelsgesprek China en VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen vrijdag licht vooruit. De toenadering tussen China en de Verenigde Staten om de eerste fase van de handelsdeal tussen de twee landen te verwezenlijken, zorgde voor optimisme op de beursvloeren. Verder werd gewacht op het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat later op de dag wordt vrijgegeven. Op het Damrak was ING in trek dankzij een meevallend kwartaalbericht van de bank.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,6 procent hoger op 519,12 punten. De MidKap klom 1 procent tot 712,59 punten. Parijs en Frankfurt stegen tot 0,7 procent. In Londen hadden beleggers een vrije dag.

De Chinese vicepremier Liu He, handelsgezant Robert Lighthizer en de Amerikaanse minister van Financiën Steven Mnuchin spraken vrijdag af om gunstige voorwaarden te scheppen om het eerste deel van de handelsdeal te verwezenlijken. Daarmee namen de recent opgelopen spanningen tussen de twee grootmachten weer wat af. De Amerikaanse president Donald Trump gaf China een week geleden nog de schuld van de coronavirusuitbraak en dreigde met nieuwe handelstarieven tegen het land.

ING

ING stond bovenaan in de AEX met een plus van bijna 4 procent. Het financiële concern zag de kwartaalwinst met ruim 40 procent kelderen als gevolg van de coronacrisis. Daarmee presteerde de bank echter beter dan verwacht. Volgens topman Ralph Hamers, die later dit jaar vertrekt naar de Zwitserse bank UBS, is de bank goed gekapitaliseerd. Verzekeraar Aegon sloot de rij met een min van 1,8 procent.

Galapagos klom 0,1 procent. Het biotechnologiebedrijf voerde de kwartaalomzet fors op, maar gaf ook flink meer uit aan onderzoek en ontwikkeling. Daardoor leed het bedrijf een iets groter verlies dan een jaar eerder. In de MidKap won Air France-KLM 2,7 procent na ondertekening van het akkoord met Frankrijk voor staatssteun aan de luchtvaartcombinatie.

Siemens

Heijmans steeg 6,8 procent. Volgens de bouwer bleef de impact van de coronacrisis op de voortgang van projecten in eerste kwartaal beperkt en was er weinig financiële schade. In Frankfurt vielen de resultaten van Siemens (plus 5,2 procent) in de smaak. Het Duitse technologieconcern verwacht wel dat de impact van de coronacrisis het zwaarst zal zijn in de komende weken en liet zijn doelstellingen los.

De euro was 1,0840 dollar waard tegen 1,0793 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,9 procent meer op 24,24 euro. Brentolie klom 1,6 procent in prijs tot 29,93 dollar per vat.

Meer uit Financieel

OPEC+ houdt doelen rest van jaar ongewijzigd ondanks dure olie

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - De landen van oliekartel OPEC+ houden hun productiedoelen tot eind dit jaar ongewijzigd, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat hebben Saudi-Arabië, Rusland en enkele andere landen zondag besloten in een onlinevergadering.

1 uur geleden
Baas beurs Istanbul gearresteerd in onderzoek naar beurscrisis

ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de beurs van Istanbul is aangehouden in verband met een grootschalig onderzoek naar vermeende manipulatie met beleggingsfondsen en aandelen in Turkije. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu wordt Korkmaz Ergun verdacht van omkoping en deelname aan een criminele organisatie.

4 uur geleden
Autoverkoop daalt licht, branche wacht nog op eindsprint hybrides

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in oktober licht gedaald. Daarmee blijft het wachten op de voorspelde "eindsprint" in de verkoop van hybride modellen. Recent voorzag autobrancheorganisatie BOVAG een hogere verkoop van die auto's in de laatste maanden van het jaar door nieuwe regelgeving per 1 januari.

5 uur geleden
Cryptobeurs Binance hervat opname cryptomunten na recordhack

SINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Binance heeft de opnames van cryptomunten hervat, enkele dagen nadat hackers voor een recordbedrag van meer dan 6 miljard dollar aan crypto's hadden geroofd. 's Werelds grootste cryptobeurs legde de transacties vrijdagochtend in Azië stil, nadat de hack bekend was geworden. Zondag werd de opname van bitcoin weer opengesteld. Stapsgewijs kunnen gebruikers ook weer bij tegoeden in andere digitale munten.

6 uur geleden
FBI: Noord-Korea zit achter miljardenhack Binance

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.

13 uur geleden
Beveiliging cryptobeurzen aangescherpt na recordhack Binance

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.

1 dag geleden
ABN zet boekhoudprogramma uit na mogelijk beveiligingsincident

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn boekhoudprogramma voor ondernemers uit voorzorg offline gehaald nadat een externe leverancier melding had gemaakt van een mogelijk beveiligingsincident. Het is niet bekend of er gegevens van klanten zijn gelekt. Dat wordt nog onderzocht, bevestigt een woordvoerder zaterdag na berichtgeving door De Telegraaf.

1 dag geleden