Beurzen hoger na Fed-besluit, ING en Basic-Fit stijgen op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Europese beurzen werd donderdag positief gereageerd op het besluit van de Federal Reserve om nog deze maand te beginnen met de afbouw van de coronasteun voor de Amerikaanse economie. Beleggers zien het besluit van de Fed als een signaal dat de grootste economie ter wereld sterk genoeg is om het zonder steun te stellen. Fed-voorzitter Jerome Powell liet daarnaast weten geen haast te hebben om de rente te verhogen.
Op het Damrak werden de resultaten van ING (plus 2 procent) goed ontvangen. De bank bleef ook in het derde kwartaal profiteren van de aantrekkende economie en voerde de winst met bijna driekwart op ten opzichte van een jaar eerder. In de MidKap stond Basic-Fit bovenaan met een plus van 3,5 procent. De fitnessketen, die donderdag een beleggersdag houdt, liet weten de uitrol van nieuwe clubs te willen versnellen. Volgens topman René Moos is het zo kort na de economische crisis een goed moment om het tempo op te voeren.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent hoger op 821,09 punten. De MidKap won 0,8 procent tot 1069,44 punten. Frankfurt en Parijs stegen tot 0,3 procent. Londen klom 0,3 procent in afwachting van het rentebesluit van de Britse centrale bank.
BAM
BAM won 1,9 procent. De bouwer zag de resultaten over de eerste negen maanden van het jaar fors verbeteren. Vooral de divisie Bouw en Vastgoed presteerde volgens het bedrijf goed. IT-dienstverlener Ordina, die ook met cijfers kwam, zakte 3 procent. Biotechnoloog Vivoryon won 0,8 procent na een handelsupdate.
Naast ING kwamen ook andere grote banken als Commerzbank, Credit Suisse en Société Générale met resultaten. Commerzbank won 5 procent in Frankfurt. De Duitse bank presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en denkt nu over heel 2021 winst te boeken. Ook de Franse bank Société Générale (plus 2,6 procent) versloeg de marktverwachtingen en kondigde aan eigen aandelen in te kopen. De Zwitserse bank Credit Suisse waarschuwde voor een verlies in het vierde kwartaal en daalde 1 procent in Zürich.
DHL
Deutsche Post DHL steeg 2 procent. De Duitse post- en pakketbezorger boekte afgelopen kwartaal aanzienlijk meer winst en verhoogde zijn verwachtingen. Het moederbedrijf van de in Nederland actieve pakketbezorger DHL kampte met sterk gestegen kosten, maar kon die gemakkelijk doorberekenen aan klanten.
De euro was 1,1552 dollar waard, tegen 1,1581 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,3 procent tot 81,09 dollar. Brentolie kostte 0,9 procent meer op 82,70 dollar per vat.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Meubel- en wooninrichtingsketen IKEA trekt ongeveer 1,2 miljard euro uit om de prijzen van een flink aantal producten in Europa te verlagen. De prijsverlagingen gelden voor ruim 1500 producten en gaan per 1 september in. De keten wil daarmee klanten die kampen met gestegen kosten voor levensonderhoud tegemoetkomen.
19 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in augustus gestegen naar 3,3 procent op jaarbasis door een grotere stijging van de energieprijzen. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van volledig elektrische auto's is in augustus gestegen ten opzichte van een jaar geleden, melden autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Net als een maand geleden zijn volledig elektrische auto's inmiddels goed voor bijna de helft van het totale marktaandeel.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Webwinkel Shein wist dinsdag op zijn eerste beursdag in Hongkong beleggers niet te overtuigen. Daarmee is de langverwachte beursgang van Shein, bekend van goedkope kleding en andere producten, uitgemond in een kleine domper.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De export van chips en chipapparatuur van Zuid-Korea is in augustus naar een nieuw record gestegen dankzij de enorme vraag door de AI-hausse. Volgens het handelsministerie steeg die export met 209 procent op jaarbasis tot een waarde van 46,7 miljard dollar. Daarmee is de chipsector goed voor bijna de helft van de totale export van Zuid-Korea.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor benzine nadert het recordniveau van eerder dit jaar door de gestegen olieprijzen door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter Euro95 nu 2,640 euro, tegen 2,597 euro op maandag. Het record van 6 mei staat op 2,646 euro.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen aan september, historisch gezien de slechtste beursmaand van het jaar. Beleggers houden vooral de ontwikkelingen op de obligatiemarkten in de gaten, waar de rentes op langlopende staatsleningen stijgen door zorgen over de hoge inflatie en oplopende staatsschulden. Investeerders op de obligatiemarkten eisen daardoor een hogere premie, oftewel rente, om staatsleningen aan te houden.
3 uur geleden