Beurzen hoger na Fed-besluit, ING en Basic-Fit stijgen op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Europese beurzen werd donderdag positief gereageerd op het besluit van de Federal Reserve om nog deze maand te beginnen met de afbouw van de coronasteun voor de Amerikaanse economie. Beleggers zien het besluit van de Fed als een signaal dat de grootste economie ter wereld sterk genoeg is om het zonder steun te stellen. Fed-voorzitter Jerome Powell liet daarnaast weten geen haast te hebben om de rente te verhogen.
Op het Damrak werden de resultaten van ING (plus 2 procent) goed ontvangen. De bank bleef ook in het derde kwartaal profiteren van de aantrekkende economie en voerde de winst met bijna driekwart op ten opzichte van een jaar eerder. In de MidKap stond Basic-Fit bovenaan met een plus van 3,5 procent. De fitnessketen, die donderdag een beleggersdag houdt, liet weten de uitrol van nieuwe clubs te willen versnellen. Volgens topman René Moos is het zo kort na de economische crisis een goed moment om het tempo op te voeren.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent hoger op 821,09 punten. De MidKap won 0,8 procent tot 1069,44 punten. Frankfurt en Parijs stegen tot 0,3 procent. Londen klom 0,3 procent in afwachting van het rentebesluit van de Britse centrale bank.
BAM
BAM won 1,9 procent. De bouwer zag de resultaten over de eerste negen maanden van het jaar fors verbeteren. Vooral de divisie Bouw en Vastgoed presteerde volgens het bedrijf goed. IT-dienstverlener Ordina, die ook met cijfers kwam, zakte 3 procent. Biotechnoloog Vivoryon won 0,8 procent na een handelsupdate.
Naast ING kwamen ook andere grote banken als Commerzbank, Credit Suisse en Société Générale met resultaten. Commerzbank won 5 procent in Frankfurt. De Duitse bank presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en denkt nu over heel 2021 winst te boeken. Ook de Franse bank Société Générale (plus 2,6 procent) versloeg de marktverwachtingen en kondigde aan eigen aandelen in te kopen. De Zwitserse bank Credit Suisse waarschuwde voor een verlies in het vierde kwartaal en daalde 1 procent in Zürich.
DHL
Deutsche Post DHL steeg 2 procent. De Duitse post- en pakketbezorger boekte afgelopen kwartaal aanzienlijk meer winst en verhoogde zijn verwachtingen. Het moederbedrijf van de in Nederland actieve pakketbezorger DHL kampte met sterk gestegen kosten, maar kon die gemakkelijk doorberekenen aan klanten.
De euro was 1,1552 dollar waard, tegen 1,1581 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,3 procent tot 81,09 dollar. Brentolie kostte 0,9 procent meer op 82,70 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Comcast hoorde maandag bij de grote stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse mediaconcern heeft plannen bekendgemaakt om het bedrijf op te splitsen. De telecomactiviteiten komen daarbij los te staan van de entertainmenttak. Comcast wil zijn mediadivisies NBCUniversal en Sky onderbrengen in een zelfstandig bedrijf.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering wil voorkomen dat Volkswagen fabrieken in het land sluit. Dat zei een woordvoerder van de regering maandag. De autobouwer zou van plan zijn om vier Duitse fabrieken te sluiten, meldde vakblad Manager Magazin vrijdag. Ook zou de autofabrikant uit Duitsland de komende jaren zo'n 100.000 banen willen schrappen. Volkswagen heeft de plannen zelf nog niet naar buiten gebracht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een vrije dag voor Ketikoti is makkelijk te regelen, maar dat werkgevers het gaan verplichten, lijkt niet waarschijnlijk. Dat zegt een woordvoerder van werkgeversvereniging AWVN. Volgens de woordvoerder hebben veel werknemers een voorkeur voor flexibiliteit in vrije dagen.
2 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Spanje verwacht dat zijn economie dit jaar harder groeit dan eerder gedacht. Het ministerie van Economische Zaken liet maandag weten een toename van 2,6 procent van het bruto binnenlands product (bbp) te voorzien. Eerder ging Madrid nog uit van 2,2 procent groei.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Investeringsbank (EIB) heeft een lening toegezegd van 3 miljard euro aan vliegtuigbouwer Airbus. Dat is de grootste bedrijfslening die de EIB ooit heeft goedgekeurd.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Het aantal schepen dat door de Straat van Hormuz is gevaren, is afgelopen weekend teruggelopen nadat het evacuatieplan is gepauzeerd, blijkt uit data van AXSMarine. Donderdagavond heeft de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) het begeleiden van schepen uit de Perzische Golf gestaakt na een aanval op een schip.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij verzekeraars lopen de schademeldingen op na het noodweer van afgelopen weekend, dat voor overlast zorgde in het hele land. Zaterdagavond was overal in Nederland code oranje van kracht vanwege zware onweersbuien, met op sommige plaatsen grote hagelstenen en harde wind.
5 uur geleden