Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen hoger na Fed-besluit, ING en Basic-Fit stijgen op Damrak

Beurzen hoger na Fed-besluit, ING en Basic-Fit stijgen op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Europese beurzen werd donderdag positief gereageerd op het besluit van de Federal Reserve om nog deze maand te beginnen met de afbouw van de coronasteun voor de Amerikaanse economie. Beleggers zien het besluit van de Fed als een signaal dat de grootste economie ter wereld sterk genoeg is om het zonder steun te stellen. Fed-voorzitter Jerome Powell liet daarnaast weten geen haast te hebben om de rente te verhogen.

Op het Damrak werden de resultaten van ING (plus 2 procent) goed ontvangen. De bank bleef ook in het derde kwartaal profiteren van de aantrekkende economie en voerde de winst met bijna driekwart op ten opzichte van een jaar eerder. In de MidKap stond Basic-Fit bovenaan met een plus van 3,5 procent. De fitnessketen, die donderdag een beleggersdag houdt, liet weten de uitrol van nieuwe clubs te willen versnellen. Volgens topman René Moos is het zo kort na de economische crisis een goed moment om het tempo op te voeren.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent hoger op 821,09 punten. De MidKap won 0,8 procent tot 1069,44 punten. Frankfurt en Parijs stegen tot 0,3 procent. Londen klom 0,3 procent in afwachting van het rentebesluit van de Britse centrale bank.

BAM

BAM won 1,9 procent. De bouwer zag de resultaten over de eerste negen maanden van het jaar fors verbeteren. Vooral de divisie Bouw en Vastgoed presteerde volgens het bedrijf goed. IT-dienstverlener Ordina, die ook met cijfers kwam, zakte 3 procent. Biotechnoloog Vivoryon won 0,8 procent na een handelsupdate.

Naast ING kwamen ook andere grote banken als Commerzbank, Credit Suisse en Société Générale met resultaten. Commerzbank won 5 procent in Frankfurt. De Duitse bank presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en denkt nu over heel 2021 winst te boeken. Ook de Franse bank Société Générale (plus 2,6 procent) versloeg de marktverwachtingen en kondigde aan eigen aandelen in te kopen. De Zwitserse bank Credit Suisse waarschuwde voor een verlies in het vierde kwartaal en daalde 1 procent in Zürich.

DHL

Deutsche Post DHL steeg 2 procent. De Duitse post- en pakketbezorger boekte afgelopen kwartaal aanzienlijk meer winst en verhoogde zijn verwachtingen. Het moederbedrijf van de in Nederland actieve pakketbezorger DHL kampte met sterk gestegen kosten, maar kon die gemakkelijk doorberekenen aan klanten.

De euro was 1,1552 dollar waard, tegen 1,1581 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,3 procent tot 81,09 dollar. Brentolie kostte 0,9 procent meer op 82,70 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Problemen bij onlinebank Revolut voorbij na storing Google Cloud

LONDEN (ANP) - Alle diensten bij onlinebank Revolut zijn weer hersteld, nadat de Britse bank eerder op de dag met problemen kampte door een storing bij Google Cloud. Revolut heeft ook veel klanten in Nederland. Het geld en de gegevens van klanten zijn veilig, laat het bedrijf weten.

21 minuten geleden
Bloomberg: Frans gistbedrijf overweegt bod op Nederlands Corbion

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gistproducent Lesaffre overweegt een bod op zijn Nederlandse concurrent Corbion, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De niet-beursgenoteerde Franse onderneming zou financieringsopties bespreken voor een mogelijke overname van het in Amsterdam gevestigde beursgenoteerde bedrijf.

49 minuten geleden
Concern achter Ray-Ban voert omzet op uit AI- en hoorbrillen

PARIJS (ANP) - EssilorLuxottica, het brillenconcern achter onder meer zonnebrillenmerk Ray-Ban en keten Pearle Opticiens, heeft de opbrengsten uit de tak voor AI-brillen en hoorbrillen opgevoerd. De omzet van de divisie wearables, waaronder ook de veelbesproken camerabril van Ray-Ban en Meta valt, nam in het afgelopen kwartaal met een vijfde toe.

1 uur geleden
Carrefour verlaagt winstverwachting door geweld in Frankrijk

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse supermarktconcern Carrefour heeft zijn financiële doelstellingen voor het hele jaar naar beneden bijgesteld als gevolg van de geweldsuitbarstingen in verschillende delen van het land. Volgens het bedrijf is het consumentenvertrouwen hierdoor aangetast en blijven klanten weg uit winkels.

2 uur geleden
Chipbedrijven grootste dalers in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn dinsdag onderaan geëindigd in de Amsterdamse AEX-index. Besi, ASML en ASMI noteerden bij het slot van de handelsdag minnen tot 3,3 procent. Onder beleggers leven aanhoudende zorgen over de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en de winstgevendheid van AI-gerelateerde bedrijven, die sinds de opmars van de technologie sterk in waarde zijn gestegen.

2 uur geleden
Studie: bijna 300 miljard euro nodig om kopertekort te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Kopermijnen hebben wereldwijd 332 miljard dollar (296 miljard euro) aan nieuwe investeringen nodig om toekomstige tekorten aan koper te voorkomen, becijferde onderzoeksbureau BloombergNEF. Naar verwachting ontstaat al in 2028 een tekort aan koper. De vraag neemt toe, terwijl mijnbouwers moeite hebben om de teruglopende productie van bestaande mijnen op te vangen.

3 uur geleden
Rechter VS wijst zaak zus Sam Altman rond misbruikclaims af

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een civiele rechtszaak van de zus van Sam Altman tegen de medeoprichter en topman van OpenAI afgewezen. Annie Altman beschuldigde haar broer van jarenlang seksueel misbruik. Altman ontkent dat.

4 uur geleden