Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen hoger na Chinese cijfers

Beurzen hoger na Chinese cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen wonnen vrijdag terrein. Beleggers trokken zich op aan de aanhoudende recordreeks op Wall Street en meevallende macro-economische cijfers uit China. Op het Damrak kwam Beter Bed met een handelsupdate.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,6 procent hoger op 615,45 punten. De MidKap klom 0,5 procent tot 940,09 punten. Londen, Frankfurt en Parijs gingen tot 1 procent vooruit.

De Chinese economie groeide in 2019 met 6,1 procent. Dat was de traagste groei in bijna drie decennia. Ondanks de impact van de handelsoorlog met de Verenigde Staten lag de groei in lijn met de verwachtingen. Ook namen de winkelverkopen en de industriële productie in China in de laatste maand van het jaar sterker dan verwacht toe.

ASML

Staalconcern ArcelorMittal was koploper in de AEX met een winst van 1,5 procent. Techinvesteerder Prosus klom 0,8 procent dankzij een positief analistenrapport van Goldman Sachs. Vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield (min 0,5 procent) voerde de schaarse dalers aan.

ASML won 0,6 procent. De Amerikaanse ambassadeur in Nederland bevestigde in Het Financieele Dagblad dat Amerika niet wil dat de geavanceerde chipmachines van ASML aan China worden geleverd. Volgens minister voor Buitenlandse Handel Sigrid Kaag maakt het kabinet echter zijn eigen afweging over de kwestie.

Beter Bed

Op de lokale markt zakte Beter Bed 2,9 procent. De beddenverkoper zag de omzet in het vierde kwartaal met 5,1 procent stijgen, exclusief het verkochte Duitse onderdeel Matratzen Concord. Analisten van KBC Securities spraken van een licht teleurstellende omzet en verlaagden het advies voor het aandeel.

In Parijs ging Casino 7,5 procent onderuit. Het supermarktconcern is negatiever geworden over de resultaten op de Franse thuismarkt door de aanhoudende protesten over de pensioenhervormingen. Richemont won 5,1 procent in Zürich. Het Zwitserse luxeconcern zag de kwartaalomzet stijgen ondanks de protesten in Hongkong.

De euro was 1,1120 dollar waard tegen 1,1131 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent duurder op 58,90 dollar. Brentolie steeg 0,8 procent in prijs tot 65,12 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Kabinet zet streep door groot deel van nieuwe zzp-wet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).

1 uur geleden
Chipbedrijf Marvell fors hoger op negatief Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Marvell Technology werd vrijdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. Het chipbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de aanhoudend sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie. Ook gaf het bedrijf een sterke omzetverwachting af voor het huidige boekjaar. Volgens topman Matt Murphy zal de omzetgroei dit jaar in elk kwartaal versnellen door de datacenteractiviteiten van het bedrijf. Het aandeel steeg meer dan 15 procent.

1 uur geleden
Minister Van Veldhoven: Nederland heeft dieselvoorraad op orde

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft voldoende diesel op voorraad voor in ieder geval negentig dagen. Dat heeft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven gezegd na afloop van de ministerraad. De strategische voorraad is volgens haar nodig omdat in Europa te weinig raffinagecapaciteit is om diesel te produceren.

1 uur geleden
Eigenaar Bild en Politico koopt The Telegraph

BERLIJN (ANP) - Het Duitse mediaconcern Axel Springer koopt de eigenaar van de Britse krant The Telegraph. Daarmee komt de rechtsgeoriënteerde krant onder een dak met de Duitse tabloid Bild, nieuwssite Politico en tv-zender Welt. De Duitsers troeven daarmee de Britse uitgever van Daily Mail af.

2 uur geleden
Emirates vliegt vanaf zaterdag dagelijks van Dubai naar Schiphol

DUBAI (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Emirates vliegt vanaf zaterdag dagelijks van Dubai naar tientallen bestemmingen, waaronder Schiphol. De luchtvaartmaatschappij wil 106 retourvluchten per dag uitvoeren naar 83 bestemmingen, meldt Emirates in een update.

4 uur geleden
Gasunie wil onderzoek naar gebruik 'kussengas' in geval van nood

ROTTERDAM (ANP) - Gasunie wil een onderzoek naar de mogelijkheid om zogeheten kussengas te gebruiken in geval van nood. Dat vertelde topvrouw Willemien Terpstra vrijdag na de presentatie van de jaarcijfers. Het is een van de adviezen in een rapport dat Gasunie volgende week presenteert over de weerbaarheid bij lange verstoringen van de aanvoer van gas.

4 uur geleden
Koepel pomphouders wil accijnsverlaging vanwege gestegen prijzen

VOORBURG (ANP) - Brancheorganisatie van tankstations Drive wil dat de overheid de accijnskorting op brandstof weer verhoogt of de btw verlaagt vanwege de flink gestegen prijzen aan de pomp. "Voor Nederlanders wordt tanken anders onbetaalbaar", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

4 uur geleden