
Beurzen herstellen na verkoopgolf in techsector
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen toonden maandag herstel na de forse koersverliezen in de technologiesector van vorige week. Beleggers verwerkten de oplopende techruzie tussen de Verenigde Staten en China en een sterker dan verwachte groei van de Chinese export in augustus. De handel verliep verder relatief rustig, aangezien Wall Street gesloten blijft vanwege Labor Day.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,6 procent hoger op 543,32 punten. De MidKap won 0,7 procent tot 798,56 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt dikten tot 1,5 procent aan.
Sterkste stijger bij de Amsterdamse hoofdfondsen was biotechnoloog Galapagos met een winst van 2,4 procent. ASML sloot de rij, met een min van 0,6 procent. De Amerikaanse overheid overweegt SMIC, de grootste chipfabrikant van China, op een zwarte lijst te zetten door de zorgen over banden die het bedrijf met het Chinese leger zou onderhouden. Chipmachinefabrikant ASML is de belangrijkste leverancier voor SMIC.
Corbion
In de MidKap ging speciaalchemiebedrijf Corbion aan kop, met een plus van 2,7 procent. Kunstmestproducent OCI stond onderaan met een min van 1,8 procent. Wereldhave steeg 2,5 procent bij de kleinere bedrijven. Het winkelvastgoedfonds heeft zijn financiële speelruimte vergroot met nieuwe en gewijzigde schuldfaciliteiten van meer dan 130 miljoen euro. Alle schuldverplichtingen zijn daarmee gedekt tot het derde kwartaal van 2022.
Ageas won 1,1 procent In Brussel. De Belgische verzekeraar bevestigde onlangs een overnamebod van investeerdersconsortium BE Group te hebben afgeslagen. Retail Estates klom 0,2 procent. Het Belgische winkelvastgoedfonds boekte afgelopen kwartaal een lager resultaat. Door de coronacrisis werden winkels in de panden van de onderneming gesloten en huurbetalingen uitgesteld, gekort of kwijtgescholden. Inmiddels zijn die huurbetalingen weer hersteld.
AB Foods
In Londen won AB Foods, het moederbedrijf van kledingketen Primark, bijna 3 procent. Primark verkocht het afgelopen kwartaal meer kleding dan verwacht. Dat komt mede door een opgehoopte vraag. Alle winkels van de Britse kledingketen die vanwege de uitbraak van het coronavirus dicht waren, gingen weer open.
De euro was 1,1828 dollar waard, tegen 1,1814 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie daalde 1,6 procent in prijs tot 39,13 dollar. Brentolie werd 1,5 procent goedkoper op 42,03 dollar per vat.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP/RTR) - Volgens de Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, is "substantiële vooruitgang" geboekt in de gesprekken tussen zijn team en dat van de Chinese vicepremier He Lifeng in Genève. In de Zwitserse stad doen de twee grootste economieën ter wereld pogingen de door de Amerikaanse president Donald Trump aangewakkerde handelsoorlog te bezweren.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Handel zegt optimistisch te zijn over onderhandelingen tussen China en de Verenigde Staten die in Zwitserland plaatsvinden. De twee grootmachten praten dit weekend in Genève over mogelijkheden om hun handelsoorlog te de-escaleren.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Europa moet de Russische oliesector en financiële sector zwaardere sancties opleggen als Vladimir Poetin niet instemt met een staakt-het-vuren, zegt de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - De handelsbesprekingen tussen China en de Verenigde Staten in Genève zijn hun tweede dag ingegaan, melden Zwitserse media. Persbureau Reuters schrijft ook dat onderhandelaars zondagochtend weer bijeen zijn gekomen.
8 uur geledenDHARAN (ANP/BLOOMBERG) - Saudi Aramco heeft in de eerste drie maanden van het jaar een lagere winst geboekt dan een jaar eerder. Het energieconcern verkocht meer olie en gas, maar lagere prijzen voor die brandstoffen zaten 's werelds grootste verkoper van olie dwars. Het Saudische staatsbedrijf keert ook minder winst uit, wat een tegenvaller is voor de overheidsfinanciën. Kroonprins Mohammed bin Salman wil juist fors investeren in de modernisering van de economie van Saudi-Arabië.
9 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het handelsoverleg tussen China en de Verenigde Staten in Genève is afgebroken, melden bronnen aan de persbureaus Reuters en AFP. De besprekingen gaan naar verwachting zondag verder.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Ledenparlement van FNV heeft zaterdag het interim-bestuur van de vakbond weggestuurd. Voorzitter Henk de Jong en medebestuurders Carolien Bijen en Miranda Diependaal waren sinds maart aan het werk, maar hun termijn stopt zondag.
22 uur geleden