Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen herstellen door stimuleringshoop

Beurzen herstellen door stimuleringshoop

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen toonden dinsdag herstel na het bloedbad op de markten een dag eerder. De hoop op meer stimuleringsmaatregelen van overheden en centrale banken om de economische impact van het nieuwe coronavirus te beperken, gaf beleggers weer moed. Zo kondigde president Donald Trump aan met "verstrekkende" maatregelen te komen om de Amerikaanse economie te ondersteunen.

De AEX-index op Beursplein 5 dikte rond het middaguur 4,2 procent aan op 511,15 punten. De hoofdindex raakte maandag 7,7 procent kwijt en zakte voor het eerst sinds januari 2019 onder de 500-puntengrens. De MidKap won ook 4,2 procent, tot 771,04 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 4,3 procent. In Italië, waar de maatregelen om de coronacrisis te bestrijden werden uitgebreid tot het hele land, klom de beurs 3,2 procent. De hoofdindex in Milaan kelderde maandag 10 procent.

Alle 25 AEX-bedrijven gingen vooruit. Olie- en gasconcern Shell ging aan kop met een winst van 12 procent, na de koersval van ruim 17 procent een dag eerder. Concurrent BP won ruim 6 procent in Londen. In de MidKap steeg Basic-Fit 6,9 procent. De fitnessketen voerde zijn resultaten afgelopen jaar flink op. Volgens topman Rene Moos merkt het bedrijf nog weinig van het coronavirus.

Air France-KLM

Air France-KLM klom ruim 7 procent. De luchtvaartcombinatie vervoerde in februari bijna een kwart minder passagiers naar Azië vanwege het coronavirus. Ook op andere routes werden minder mensen vervoerd. KLM-baas Pieter Elbers waarschuwde dat de impact van het virus in maart groter is, omdat veel meer routes worden geraakt.

Deutsche Post DHL won 7 procent in Frankfurt. Het bedrijf profiteerde afgelopen jaar van kostenbesparingen bij de divisie voor post- en pakketbezorging in Duitsland en boekte fors meer winst. Voor dit jaar waarschuwde het concern wel voor de effecten van het coronavirus. In Amsterdam steeg PostNL 9 procent.

De olieprijzen veerden eveneens op na de crash van rond 25 procent op maandag. Een vat Amerikaanse olie steeg 9,9 procent in prijs tot 34,19 dollar en Brent werd 9,3 procent duurder op 37,55 dollar. De euro was 1,1346 dollar waard tegen 1,1463 dollar op een dag eerder.

Meer uit Financieel

VS: extra importheffingen en -verbod op Canadese producten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben in het handelsconflict met Canada opnieuw maatregelen genomen. Dat heeft het Witte Huis dinsdag laten weten.

17 minuten geleden
Stijgende olieprijzen zorgen voor minnen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op de stijgende olieprijzen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de aanvallen op energiefaciliteiten in die regio.

5 uur geleden
Ierse waakhond onderzoekt X om zorgen over leeftijdscontroles

DUBLIN (ANP) - De Ierse mediawaakhond is een onderzoek gestart naar X vanwege zorgen dat het socialemediaplatform de regels voor leeftijdsgrenzen en ouderlijk toezicht heeft overtreden. De toezichthouder kijkt onder meer of X doeltreffende maatregelen heeft genomen om de leeftijd te controleren, zodat video's die voor volwassenen bedoeld zijn, in de regel niet door kinderen kunnen worden bekeken.

5 uur geleden
Saudi-Arabië legt energie-installaties stil na aanvallen Houthi's

JAZAN (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië heeft meerdere energie-installaties in het zuiden stilgelegd. De maatregel volgt nadat de door Iran gesteunde Houthi-rebellen uit Jemen nieuwe aanvallen op Saudi-Arabië, een bondgenoot van de Verenigde Staten, hebben uitgevoerd.

7 uur geleden
Tientallen vluchten op Schiphol geschrapt om Britse storing

SCHIPHOL (ANP) - Passagiers op Schiphol hebben last van een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding. Daardoor zijn 58 vluchten tussen de luchthaven en het Verenigd Koninkrijk sinds het begin van de storing dinsdagmiddag geschrapt, meldt een woordvoerder. Andere vluchten lopen vertraging op en hij sluit niet uit dat die later ook worden geannuleerd.

9 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, Shell wint door hogere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met kleine winst gesloten. Shell stond bij de winnaars op het Damrak dankzij de verder stijgende olieprijzen door het escalerende geweld in het Midden-Oosten. ASML boekte ook winst. De chipmachinemaker is begonnen aan de bouw van zijn nieuwe campus in Eindhoven.

9 uur geleden
Britse vluchten vertraagd door storing bij luchtverkeersleiding

LONDEN (ANP/RTR) - Grote Britse luchthavens kampen dinsdag met verstoringen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS). Daardoor lopen vertrekkende vluchten op onder meer Londen Heathrow vertraging op. Dat geldt ook voor onder meer de Londense luchthavens Gatwick en Stansted en Manchester Airport.

9 uur geleden