Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen grillig in afwachting verkiezingsuitslag VS

Beurzen grillig in afwachting verkiezingsuitslag VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen lieten woensdag een grillig koersverloop zien. De financiële markten zijn vooral in afwachting van de uitkomst van de spannende race om het Witte Huis in de Verenigde Staten. Hoewel er nog miljoenen stemmen geteld moeten worden, claimde president Donald Trump al de overwinning. Ook beweerde hij zonder enig bewijs dat er is gefraudeerd.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,2 procent lager op 553,36 punten. De MidKap daalde 0,5 procent tot 804,99 punten. De beurzen in Londen en Parijs klommen 0,1 procent. Frankfurt verloor 0,1 procent.

Beleggers hopen dat de verkiezingsuitslag in de VS snel bekend zal worden gemaakt en een gevreesde lange juridische strijd over de uitkomst zal worden vermeden. Trump kondigde aan naar het Amerikaanse hooggerechtshof te willen stappen om de telling te stoppen. Joe Bidens campagneteam verklaarde juridische teams klaar te hebben staan om zich daartegen te verzetten en dat elke geldige stem geteld zal worden.

Aegon

Verzekeraar Aegon was de grote verliezer in de AEX met een min van dik 6 procent. Sterkste stijgers waren biotechnoloog Galapagos en informatieleverancier Wolters Kluwer, met winsten van 2,6 procent. Ahold Delhaize zakte 2,8 procent, ondanks dat het supermarktconcern flink blijft profiteren van het hamsteren van boodschappen door consumenten in coronatijd. Het moederbedrijf van Albert Heijn en webwinkel bol.com verhoogde ook zijn winstverwachting en kondigde een nieuw aandeleninkoopprogramma van 1 miljard euro aan.

In de MidKap kampte speciaalchemiebedrijf Corbion met een adviesverlaging door Berenberg en sloot de rij met een verlies van 3 procent. Aperam ging aan kop met een winst van 2,3 procent. De roestvrijstaalproducent verwacht dat het resultaat in het vierde kwartaal zal groeien ten opzichte van een kwartaal eerder.

Alfen

Alfen klom 1,1 procent bij de kleinere bedrijven. De maker van laadpalen is in het derde kwartaal opnieuw hard gegroeid en bevestigde zijn omzetprognose. Hunter Douglas steeg 5,6 procent op de lokale markt. De raambekleder werd stevig geraakt door de coronapandemie, maar zag de opbrengsten afgelopen kwartaal herstellen. In Parijs won Crédit Agricole 0,3 procent. De Franse bank profiteerde afgelopen kwartaal van goede prestaties bij zijn handelstak.

De euro was 1,1682 dollar waard, tegenover 1,1725 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,2 procent meer op 38,49 dollar. Brentolie steeg 2,1 procent in prijs tot 40,54 dollar per vat.

Meer uit Financieel

LTO vraagt overheid om extra steun voor boeren in energiecrisis

DEN HAAG (ANP) - LTO Nederland roept de Nederlandse overheid op tot meer steunmaatregelen voor boeren om de gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Volgens de belangenorganisatie voor boeren en tuinders is de huidige nationale inzet onvoldoende. "De circa 25 miljoen euro die het kabinet beschikbaar stelt, staat in geen verhouding tot de daadwerkelijke kostenstijgingen."

11 minuten geleden
Iran noemt verlaten OPEC door VAE 'wraakzuchtige reactie'

DUBAI (ANP/RTR) - Het verlaten van de OPEC door de Verenigde Arabische Emiraten als "negatieve of wraakzuchtige reactie op leden is niet constructief", heeft een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken maandag gezegd. De reactie volgt op de aankondiging van de VAE om het oliekartel te verlaten.

13 minuten geleden
Telemarketeer Green Consultancy betaalt gedupeerden terug

DEN HAAG (ANP) - Gedupeerden van Green Consultancy hebben na bemiddeling van de Consumentenbond hun geld teruggekregen. Volgens de Consumentenbond heeft het telemarketingbureau, dat energieadvies aan huis verkoopt, 69 gedupeerden een totaalbedrag van bijna 17.500 euro teruggegeven.

1 uur geleden
Odido stopt eind mei met internetdienst Tele2 Thuis

DEN HAAG (ANP) - Odido stopt op 29 mei met de internetdienst Tele2 Thuis. Dat meldt het telecombedrijf op de website van Tele2, dat in 2023 samen met T-Mobile Nederland verderging onder de merknaam Odido. Klanten kunnen overstappen naar Odido of een andere aanbieder.

1 uur geleden
Scheepvaart wacht op details over plan VS in Straat van Hormuz

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Voor de scheepvaart is nog veel onduidelijk rondom het Amerikaanse plan om scheepvaart door de Straat van Hormuz te begeleiden. Reders wachten op meer details over een veilige doorvaart door de grotendeels gesloten zeestraat. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde op Truth Social aan schepen te helpen die vastzitten in de Perzische Golf.

1 uur geleden
Olietopman VAE zegt dat verlaten OPEC nationaal belang dient

DUBAI (ANP/RTR) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten om de OPEC te verlaten diende vooral nationale belangen. Dat zegt Sultan Al Jaber, topman van de Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC), maandag.

1 uur geleden
Voorzitter Eurogroep: alle opties open na Trump-tarieven auto's

BRUSSEL (ANP) - Voor de EU liggen alle opties nog op tafel vanwege de nieuwe tarieven op auto's van de Amerikaanse president Donald Trump, aldus voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis tegen persbureau Bloomberg.

2 uur geleden