Beurzen grillig in afwachting verkiezingsuitslag VS
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen lieten woensdag een grillig koersverloop zien. De financiële markten zijn vooral in afwachting van de uitkomst van de spannende race om het Witte Huis in de Verenigde Staten. Hoewel er nog miljoenen stemmen geteld moeten worden, claimde president Donald Trump al de overwinning. Ook beweerde hij zonder enig bewijs dat er is gefraudeerd.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,2 procent lager op 553,36 punten. De MidKap daalde 0,5 procent tot 804,99 punten. De beurzen in Londen en Parijs klommen 0,1 procent. Frankfurt verloor 0,1 procent.
Beleggers hopen dat de verkiezingsuitslag in de VS snel bekend zal worden gemaakt en een gevreesde lange juridische strijd over de uitkomst zal worden vermeden. Trump kondigde aan naar het Amerikaanse hooggerechtshof te willen stappen om de telling te stoppen. Joe Bidens campagneteam verklaarde juridische teams klaar te hebben staan om zich daartegen te verzetten en dat elke geldige stem geteld zal worden.
Aegon
Verzekeraar Aegon was de grote verliezer in de AEX met een min van dik 6 procent. Sterkste stijgers waren biotechnoloog Galapagos en informatieleverancier Wolters Kluwer, met winsten van 2,6 procent. Ahold Delhaize zakte 2,8 procent, ondanks dat het supermarktconcern flink blijft profiteren van het hamsteren van boodschappen door consumenten in coronatijd. Het moederbedrijf van Albert Heijn en webwinkel bol.com verhoogde ook zijn winstverwachting en kondigde een nieuw aandeleninkoopprogramma van 1 miljard euro aan.
In de MidKap kampte speciaalchemiebedrijf Corbion met een adviesverlaging door Berenberg en sloot de rij met een verlies van 3 procent. Aperam ging aan kop met een winst van 2,3 procent. De roestvrijstaalproducent verwacht dat het resultaat in het vierde kwartaal zal groeien ten opzichte van een kwartaal eerder.
Alfen
Alfen klom 1,1 procent bij de kleinere bedrijven. De maker van laadpalen is in het derde kwartaal opnieuw hard gegroeid en bevestigde zijn omzetprognose. Hunter Douglas steeg 5,6 procent op de lokale markt. De raambekleder werd stevig geraakt door de coronapandemie, maar zag de opbrengsten afgelopen kwartaal herstellen. In Parijs won Crédit Agricole 0,3 procent. De Franse bank profiteerde afgelopen kwartaal van goede prestaties bij zijn handelstak.
De euro was 1,1682 dollar waard, tegenover 1,1725 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,2 procent meer op 38,49 dollar. Brentolie steeg 2,1 procent in prijs tot 40,54 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.
3 uur geledenWENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM-topman Ben Smith heeft laten doorschemeren dat hij bereid is om een mogelijke betrokkenheid bij een bod op easyJet te overwegen. Volgens persbureau Bloomberg heeft hij gezegd dat hij een telefoontje van de potentiële koper Castlelake zou aannemen, mocht de Amerikaanse investeringsmaatschappij met een voorstel komen.
5 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.
6 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.
11 uur geleden